Uurin suguvõsa Andruskevitš

Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Uurin suguvõsa Andruskevitš

Postitus Postitas Assar »

Tegemist on Poola päritolu suguvõsaga, kellest osad peatusid ka Hiiumaal. Enamasti olid selle suguvõsa liikmed sõjaväelased (loomulikult on erandid võimalikud).
Kui Teie suguvõsa uurimises on olnud kokkupuude nende nimedega. Palun andke teada!

Assar Järvekülg
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Otsin andmeid järgmiste isikute kohta? Kas keegi neist oli sündinud Eestis?
Eduard Vladislavip. Andruškevitš. leitnant 11. Soome kütipolgus. Langes 1916.a.
Nikolai Stefani p. Andruškevitš. alamleitnant 16. grenaderipolgus (1916)
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Joseph Andruschkewitsch abiellus 1876 minu kauge sugulase Liisa Ihlaga: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.3168.1.18:81.

Detsembris 1876 sündis neile Kärdlas tütar Gabriele.

Hetkel ei tea neist enamat, kuid kaudsete tõendite alusel võiks arvata, et Joseph suri enne aastat 1900 - tema naine olla 1899 läinud Pühalepa kogudusest EELK Tallinna Olevistesse ja aastal 1900 abiellunud: kus ja kellega ei tea.

Terv,

PR
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Kõigepealt mul on väga hea meel, et selles liinis on mingi teema foorumis jooksma hakanud. mul oli neid siin seal veel.

Uku lingiga olen tuttav. Gabriele on Johan Andruskevitši tütar, tolle naise kohta teadsin siiani, et on Elisabeth ja perekonnanime ei teadnud. Gabriele sünd oli pühalepal kaks korda kirja pandud. Korra kus nimed olid eestipäraselt tolle link on siin ka kohe ...

Siin on Gabriele A. sünd kanne number 6.

... ja korra kus oli saksapäraselt. Toda praegust ei leidnud. Aga mis Patricku linki puutub siis seda ma varem ei teadnud. Tänud!
Kuid Selle Lisa Ihlaga on mingi kamm küll. Vaata tolle Gabriele sünni tunnistajaid. Seal on sellise nimega tunnistaja hoopiski!!!!

Gabriele kohta tean nii palju, et suri ta 1957 Saksamaal. Abielus aga oli
Friedrich Hermann August Wilhelm Wupperfeld, kes sündis 10 IV 1882 kusagil Hiiumaal (mu allikas täpsem ei olnud).

Tore, kui Andruskevitšitega seotud inimesed ka lõpuks kellegi suguvõsas on, aga kas ma tolda Elisabethi saan Lisa Ihlaks pidada, sellist järeldust ma ei kiirustaks veel tegema.

Kroonströmi esitatud sõjaväelased praegu mingeid seoseid ei tekita.

Kuna siin esitatud Johannil oli isaks Michael. Siis meenub et säärane mees pidas Riias juuksuri ametit ja suri 1933. Kui aga see Johann ta poeg oli, pidi ta surres küll väga vana olema.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Assar kirjutas:...Friedrich Hermann August Wilhelm Wupperfeld, kes sündis 10 IV 1882 kusagil Hiiumaal (mu allikas täpsem ei olnud)...
Võtame siis puhtama veega allika 8) . Seal ta tittede all täitsa olemas, kuigi sünniks on määratud 10.03.1882:
Saaga EAA.3168.1.26:414?2001,243,399,70,0
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Patrick Rang
Postitusi: 514
Liitunud: Kolmapäev 11. Jaanuar 2006, 22:06:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Patrick Rang »

Gabriele vaderiga pole hullu: sel perioodil tegutsesid Kärdlas vähemalt kaks Liisa / Liisu Ihlat. Sünninimega Ihla oli sündinud 16 Jul 1858, 1876 aastaks oli juba leeris käinud. Teine, abielunimega Ihla, oli sündinud 27 Jan 1829, aga oli 1876 veel täiesti elujõuline (viimane laps oli sündinud alles aastal 1873). Kumb neist nüüd Gabriele vader oli, kahjuks ei selgu.

Perekond Wupperfeldi leiad sa näiteks siit http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.3168.1.25:258 ja siit http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.3168.1.26:414

Gabriele teised vaderid Glinskid aga siit http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.3168.1.26:416

Kui sul Hiiumaaga seonduvate Andruskevitšite kohta veel midagi selgub, anna palun teada. Ma viskan õnged Hiiumaa muuseumis vette, vaatan kas näkkab.

terv,

PR
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Patrick Rang kirjutas:Gabriele vaderiga pole hullu: sel perioodil tegutsesid Kärdlas vähemalt kaks Liisa / Liisu Ihlat. ... Kumb neist nüüd Gabriele vader oli, kahjuks ei selgu.

Kui sul Hiiumaaga seonduvate Andruskevitšite kohta veel midagi selgub, anna palun teada. Ma viskan õnged Hiiumaa muuseumis vette, vaatan kas näkkab.
Tänud Patrick ja Uku!
Sain informatsiooni kilde jälle juurde. Ausalt öeldes polegi tükk aega Hiiumaa Andruskevitšitega tegelenud.

Kokku pole suutnud erinevaid saarekesi siiamaani viia.
Ega enne vist suudagi kui kunagi Poola uurima ei lähe.

Aga küsiksin selle lingi kohta üle, mis Patricku esimeses kirjas.
Kas Josephi kohta on kirjas, et oli rooma-katoliku usku ja sünnikoht on Owile???

Hiiumaaga seotud Andruskevitšite kohta väga palju lisada ei oskagi.

Suguvõsa kohta veel niipalju veel, et neid on Tartu Ülikoolis nähtud (kirjapildid varieeruvad).

EW ajal elas Tallinnas vene kooli direktor ja väga lugupeetud õpetaja Leonti A. Kelle tütar töötas väga lühikest aega Tallinnas pedagoogika muuseumi juures akvaariumidega.

Eesti raskejõustiku üheks rajajaks peetakse Adolf A., kes on sündinud Pirital Wachtmeister Jan (Johann) A. pojana. Kas see võiks olla seotud Hiiumaa Johanniga ei oska praegu öelda. Adolf sündis 1872. Pigem siiski mitte, sest ta ema oli Emilie Henriette ...? ja sündinud Hageril. Üks Adolfi lastest võttis omale nimeks Aring.

Siis on minu esiema Adolphina, kes on juba Varssavis sündinud ja kelle isa nimi on vististi Wicent. Tolle kohta tahtsin ühest Poola arhiivist päringut saada tema vanemate kohta, maksin rahagi ära, aga mulle ei suvatsetud andmeid sellegipoolest saata.

Ülejäänud on juba Poolas elanud inimesed, kes siiakanti ilmselt polegi sattunud. Palju on üksikuid saari ja kui ma nad järgneva 20 aasta jooksul kokku suudan viia olen küll väga rahul.

Tekitan siia midagi kui mingit infot koguneb.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Hiiumaa üldküsimused”