Pustovoikt

Vasta
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Pustovoikt

Postitus Postitas Kalmerm »

On selline pärimus, mida pole mingil moel õnnestunud tõestada ega otsesekt ka ümber lükata:

Umbes ajavahemikus 1910-1918 elas Tallinnas perekond Pustovoi(k)t (või ka Pustavoikt-Andronberg) ? Isa Anderi oli kunstnik-altarimaalija (?). Tema naise nimi oli Olga. Nende lapsed olid: Mihhail, Aleksander, Natalja, Dimitri, Konstantin ja ilmselt noorim, 1915.aastal väidetavalt Tallinnas sündinud Josif. Andrei suri Tallinnas kas 1917. või 1918. aastal ja aasta või paari pärast ka ema Olga. Mõlemad surid vist tüüfusesse. Lapsed sattusid erinevaisse lastekodusesse mööda Venemaad.
Midagi selles loos vist ei klapi, sest kirikumeetrika raamatuis (nii õigeusu, katoliku-, juudi- või luteriusu kogudused), mis sellest ajast Tallinna kohta on nagu täielikult olemas, pole sellistest inimestest mingit jälge. Kõige tõenäolisemalt elasid nad siiski mingis teises (Eesti ?) linnas ja Josifi sünnikohaks on Tallinn lihtsalt ekslikult märgitud.
Pustavoit ja Pustuvoite Venemaal ja Ukrainas mingil määral esineb. Neis vist kõige kuulsam oli vene päevalillearetaja Vassili Stepani p. Pustovoit, kelle nimelist medalit antakse praegugi välja maailma parimatele päevalillekasvatajatele. Andronbergi perekonnanimi tundub aga täiesti ennekuulmatu.
Vasta

Mine “Tallinna linn”