Ewerett, Nuude

Vasta
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Ewerett, Nuude

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere!

Ehk keegi oskab aidata. :(

1903.a. perekond Ewerett astus Tallinna Jaani koguduse liikmeks - pereisa Jaan Ewerett (s. 1866 Hagudis) ja pereema Kai (neiuna Ross, s.1866 Pae/Hõreda - mu vaarisa õde) ning lapsed: Amalia Maria(s.1890 Hõreda), Johannes Eduard (s.1892 Hagudi) ja Julie Wilhelmine(s.1897 Hagudi). Julie e. Juuli olevat abiellunud kellegi Nuud(i)e-ga ja Amalie e. Maali olevat ka abielus ning tal peaks olema kaks tütart Aino ja Maimu.

Faktid Maali ja Juuli kohta võivad olla ka vahetuses, kuna vanatädi, kes mulle neist rääkis ei mäletanud neid enam hästi(ta oli siis 90.a.), kuna läbikäimist perede vahel eriti ei olnud. Mäletas, et Maali oli käinud 1962.a. ta isa Mihkli(Maali onu) matustel. Peale seda, ei tea neist enam midagi. Vanatädi lahkus ise sel suvel meie hulgast ...

Olen Tallinna Jaani kogudusse mitu kirja saatnud aga vastust ei ole saanud. Ma ei tea milles probleem. Ehk kellelgi on kogemusi selle koguduse alal ja oskab aidata.

Kui kellelgi on mingitki informatsiooni Ewerettide või Juuli ja Maali kohta, siis palun võtke kindlasti ühendust.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalmerm »

Tallinna Aadressbüroo arhiivist (TLA, f.1376, n1, s 46), leidsin Eweret´ide kohta selliseid andmeid:

Eweret, Jaan Johani p, sünd 13.03.1862, elukoht Vaestekooli 31-3 suri 25. 10.1925.
Eweret, Amalie Jaani tr, sünd 24.09.1890 elukoht Toom-Vaestekooli 31-2 laulatatud 1918. aastal Keski iga
Eweret, Julie Jaani tr. sünd 6.04.1897, elukoht Vaestekooli 31-2, laulatatud 2.04.1923 Eduard Knude´ga.
Knude, Eduard Kristjani p oli AIS-i andmetel ohvitser Sõjavägede staabis ja samas töötas ka leitnand Adolf Kesk.
Samuti leidub AIS- is andmeid Kesk, Aino Adolfi tr kohta (õppimine Tallinna Tehnikaülikoolis jm).

Amalie-Marie Kesk on 15.04.1971 maetud Rahumäe kalmistule (Kaarli vana esimene ).
Eesti ohvitseride puhul tuleks muidugi läbi vaadata nõukogude ajal represseerutute andmed, ka Okupatsioonimuusemi kodulehelt või siis ilmunud trükistest.

Kalmer
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Super!!! :D Suur, suur aitäh!!! :D

Mul on väga hea meel Teie poolt edastatud info eest. See aitab mind edasises uurimises väga palju edasi.

Kas selle Tallinna Aadressbüroo arhiiviga on võimalik tutvuda Tallinna Linnaarhiivis? Selle abil saaksin ka teiste Tallinna elama läinud inimeste jälgi ajada.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalmerm »

Kalev Kask kirjutas:Super!!! :D Suur, suur aitäh!!! :D

Mul on väga hea meel Teie poolt edastatud info eest. See aitab mind edasises uurimises väga palju edasi.

Kas selle Tallinna Aadressbüroo arhiiviga on võimalik tutvuda Tallinna Linnaarhiivis? Selle abil saaksin ka teiste Tallinna elama läinud inimeste jälgi ajada.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Tallinna Aadressbüroo arhiiv Tallinna Linnarhiivis on jah kõige hõlpsam
viis Tallinnas elanud isikute kohta andmete leidmiseks. Kahjuks ei ulatu selle andmed aga kaugemale 1929. aasta lõpust. Uuem osa on hävinud nagu ka vanemad politseiarhiivid enne 1918. aastat, mis 1917. aastal mässuliste poolt ära põletati. (Mõni aadressleht vahel juhtub ka varasemast ajast).
Aadressbüroo arhiiv on ka kõige täielikum andmestik Tallinna elanike kohta, kus on kirjas ka Tallinnas vaid paar päeva viibinud isikud. (Nimetatud ohvitseride kohta küll andmed puuduvad, ilmselt sõjaväelaste sissekirjutuse iseärasuste tõttu?).
Täiendavalt saab Tallinna elanike kohta Tallinna Linnarhiivist andmeid leida Tallinn-Harju Maksuameti tuluteadaannetest (eriti aastatest 1924, 1929, 1937-1939) ja veel mujalt, kuid need andmed pole nii täielikud kui aadressbüroo andmed).

Lugupidamisega
Kalmer
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tänan! :)

Kui aega saan ja Tallinnasse asja on astun Tallinna Linnaarhiivist kindlasti läbi ja viskan sellele Aadressibüroo arhiivile silma peale.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere taas!

Sain lõpuks mahti Tallinna Linnaarhiivis käia. Ewerettide puhul on tegemist õigete inimestega, ent Knude ja Kesk osutusid teisteks persoonideks, keda ma otsin. Ent suund oli õige ja andis mulle kätte mitmed niidiotsad. Selgus, et :
Amalie-Marie Everet (1890-1971) oli abielus Konstantin Eduard Kesk`ga (1890-1941) ning neil oli tütar Aino ja nad olid Tln. Jaani koguduse liikmed. (Tln. Jaani kogudusest öeldi mulle, et kirikuraaamtud sellest ajast on hävinud sõja ajal)

Julie Everet abiellus Eduard Knude`ga (1900-1931) ning neil olid tütred Saima ja Taisi. Tütar Taisi olla abiellunud kellegi hr.Bach`ga.

:!: Nende edasine elukäik ja info nende kohta puudub, niidiotsad katkevad. Kui kellelgi on nende kohta infot, siis palun võtke kindlasti ühendus. Ehk tekib veel mõni niidiots.

Lugupidamisega,
KK.
Vasta

Mine “Tallinna linn”