Reits(Raidaru), Neumann

Vasta
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas anuk »

Uurin sugupuusid Reits ja Neumann. Vanim Reitside sugupuust, keda tean, on Jakob Reits (1861-1918, abikaasa Marie - 1875-1953). Neumannite sugupuust tean Tõnis Neumanni (abikaasa Ann) ning nende lapsed: Ida, Karl ja Heinrich. Ida oli minu vanavanaema. Kahjuks rohkem neist midagi ei tea. Kui keegi peaks uurima samu sugupuusid või teadma midagi nendest, andke teada:) Jään ootama:)
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kust need Neumannid pärit võiks olla, seda poppi nime esineb rohkem kui paaris kohas:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Postitus Postitas anuk »

tänud. raske on neist kirjetest aru saada, aga vähemalt üks neist vastas jakob reitsile, keda mina uurin. vaatasin jah, et neumann oli vististi päris popp nimi, aga päritolu kohta kahjuks midagi öelda ei oska. väga saksa pärane nimi, aga jällegi sel ajal olid vist päris palju nimed saksa pärased, kuni need ära eestistati.
Adine
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 05. Oktoober 2009, 17:52:10
Status: Eemal

Re: Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas Adine »

Minu vanaisa oli Jakobi ja Marie poeg Johannes Reits (s 15.03.1898)
Ma ei tea kahjuks oma sugulastest suurt midagi. Kes olid Neumannid Reitsidele?
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Re: Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas anuk »

Minu vanavanaisa oli samuti Jakobi ja Marie poeg Juhan (Johannes) Reits (s. 15.03.1898). Mulle tundub, et me võime täitsa sugulased olla. Johannes Reits oli abielus Ida Neumanniga (esimene abielu), sealt tuleneb Reitside ja Neumannide sugulus. Teine abikaasa oli Reet Mägi. Kas sinu ema nimi võib-olla Malle Reits? Äkki annaksid oma meili või msn-i aadressi, saaks natuke infot vahetada:)
Eeva222
Postitusi: 1
Liitunud: Teisipäev 17. August 2010, 23:49:08
Status: Eemal

Re: Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas Eeva222 »

Olen oma sugupuu uurimisel kohanud nime Reits. Nimelt minu esivanema Eduard Viisbeki õde Julie oli abiellunud Hans Reitsiga, kes elas 1863-1916.
Tegu on Harju-Madise kihelkonnaga, kuid kas on võimalik, et neil on midagi ühist?
anuk
Postitusi: 7
Liitunud: Laupäev 01. August 2009, 23:28:08
Status: Eemal

Re: Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas anuk »

Praegu ma oma sugupuust ühtegi Hans Reitsi ei leidnud, aga ma ei välista, et meie sugupuud siiski kokku joosta võiksid, kuna tean Reitsidest suhteliselt vähe (nt on tõenäoline, et minu vanavanavanaisal Jakob Reitsil (1861-1918) oli õdesid ja vendi, kuid neist ei tea ma midagi). Üks Julie on mul sugupuus, aga tema abiellus Leopold Reitsiga ja aastaarvud on ka hilisemad.

Tänud kirje eest:)
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Re: Reits(Raidaru), Neumann

Postitus Postitas Smurfiina »

Kas Neumann võiks olla ka Neimann? Varudi küla Neimannid (see on nüüd külarahva häälduse järgi) eestistasid perekonnanimeks Nurmik.
Heinrich oli seal peres kindlasti. Kui huvi on vaatan kirikuraamatust selle pere üle?
* A smurf a day keeps the smurf away
* Speak of the smurf and he will come
Vasta

Mine “Viru-Nigula kihelkond”