Kaks perekonda

Vasta
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Kaks perekonda

Postitus Postitas micky »

Andke teada, kui olete kokku puutunud perekonnanimedega Aunap ja Allikas / algselt elasid Tudus /.
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arkin »

Puutun kokku nimega Aunap. Mulle teadaolevalt jookseb üks liin lahti Laiuse khk, Laiuse mõisa Kasevere külast, Peebo talu peremehest Lassi Mardi Peebust (1737-1799). Tema pojast Andresest on jälg nt Saaga EAA.1865.2.34/2:39 ja nagu näha, nimi kujul Unpuh. Hiljem esineb kujul Aunpu, Õunpuu, Aunapuu jms. Sellest sugupuust olen täheldanud Mart Aunapuud (1841-1918) Illuka vallas Kõnnu külas. Pole seda sugupuud uurinud, aga tunne on, et just Laiuselt tulevad Simuna, Laekvere, Tudu kandi Aunapud. Ise ajan jälgi Illuka vallas, Kurtna mõisas 1835 antud perenimele Aunap. Pole tuvastanud, et need kaks nimetatud liini oleks omavahel suguluses. Aga Iisaku kandis on need kahtlemata juba põimunud ja kohati on raske vahet teha, kes kust põlvneb.
Katariinayee
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 08. Mai 2010, 23:29:05
Status: Eemal

Re: Kaks perekonda

Postitus Postitas Katariinayee »

Aunap mulle tuttav nimi .Tundsin Tudus elavat Helgi Aunap`t , kes oli ka Tudu kooli direktriss, hiljem tema nimi oli Helgi Soidla.Mina aga otsin teateid isikust nimega Helene Tiwas.
Vasta

Mine “Viru-Jaagupi kihelkond”