Ühest Prangli sugupuust

fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Ühest Prangli sugupuust

Postitus Postitas fossiil »

Kena, et Assar selle teema õige koha peale transportis. :)

Aga nüüd - kes aitaks mul lahendada loogikaülesannet?

Nimelt hakkasin kahtlema, kas Laulomees Mihkel ikka oligi üldse Poonti Jaani pojapoeg ja otsustasin oma versiooni, et ta oli Jaani poja Tooma poeg, üle kontrollida. Asjade käigus hakkasid selguma kummalised asjad, mis mu üha enam kahtlema ajasid.

-Poonti Toomas, Jaani poeg, on sündinud 1714. aastal ja abiellunud Anuga 1739. aastal. Enamasti sündisid peale abielu küllalt ruttu esimesed järglased. Aga Tooma ja Anu järglasi ei leia mitte kuskilt! Mitte ühtegi. Ei Jõelähtme, ei Pühavaimu koguduse alt. Samal ajal on Poonti Toomas mitmetel ristsetel vaderiks olnud, seega ei ole ta ka saarelt ära läinud.
-1758. aastal Toomas sureb, Anu abiellub teise mehega, Koisto Toomasega.
-Ja siis hakkab Poonti Toomas kummitama - kuigi ta on surnud, käib ta ikkagi ristsetel vaderiks!
Kas võib olla, et Anu ei kolinudki abielludes Koisto tallu, vaid tema uus mees tuli Poonti tallu elama ja temast sai lihtsalt uus Poonti Toomas? Seda enam, et Anu surma juurde on märgitud "Poonti Tooma lesk", nagu poleks ta peale oma esimese mehe surma vahepeal teisega abiellunudki?
-Ja siis ilmub hingeloendusse 1782. aastal Poonti Mihkel. Kelle poeg ta siis õieti on? Kust tuli? Tema laste ema nimeks on Leenu. Leiaks mõne 1768-1775. aastal abiellunud paari Jõelähtme meetrikast, kelle nimed oleksid mihkel ja Leenu, oleks mõistatus lahendatud. Aga ei leia sellist paari. On küll kaks paari Mihkel-Liisu, aga ei ühtegi Leenut.
Kust sadasid Prangli saarele Poonti tallu Laulomees Mihkel ja tema naine Leenu???
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Ühest Prangli sugupuust

Postitus Postitas fossiil »

Seda mitu kuud tagasi tekkinud loogikaülesannet lahendasin ma ikka päris kaua. Ja jõudsin lõpuks täiesti jahmatava tulemuseni: Pondi Jaan ei olnudki laulomees Pondi Mihkli vanaisa!
Jaani poeg Toomas ei saanudki järglasi ja tallu tuli noorpaar mujalt. Paraku oli ka uue peremehe isanimeks Toomas ning - täielik iroonia - ka see Toomas oli olnud Prangli saare kubjas! See kõik sassi ajaski.
Nüüd on asjad minu jaoks paika saanud ja kõik seni õhus olnud küsimused oma loogilised vastused leidnud. :)
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fred.puss »

fossiil kirjutas:Sugupuu haldaja saatiski mu palve peale küsimuse sellele sugupuu tellijale, aga hoiatas, et kuna tegu on Kanadas elava inimesega, kes vaatab oma meilikasti väga harva (ilmselt tegu vanemaealisega), siis võib vastuse saamine aega võtta mitu kuud. Eks ma pean siis kannatust varuma.
Pean vajalikuks öelda, et Eesti Isikuloo Keskus sellist tööd koostanud pole. Meil on tehtud Prangli saarelt vaid üks töö ja selles esineb nimi Preiholm vaid ühe kõrvalharuna, töö tellija pole mitte Kanadast ega ka vanemaealine.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Vasta

Mine “Jõelähtme kihelkond”