Kurista / Kurrista

Vasta
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

oskab keegi siit välja lugeda, et kelle poeg Johannes Kurista täpsemalt on ja miks seal kandes on korraga kaks nimekuju Kurrista ja Kurista?
Saaga TLA.1358.2.27:22?2984,2809,806,162,0

see Johannes ja tema naine Pauline Lucie Lilly on ilmselt minu vanaema vanemad Saaga TLA.1358.2.33:154?786,382,424,161,0, aga ma ei ole leidnud eriti edasiseid niidiotsi, kuigi olen lapanud neid Nehatu ümbruse raamatuid juba edaspidi ja tagurpidi. Ilmselt on midagi, mida ma ära ei taba.

Lisaks tundub selle Pauline perekonnanimi olema selline, mis kirjutamisel raskusi valmistab - üks sugulastest on kirjutanud tema nimeks Beenshols, Asta sünnikandes tundub vist olema Pehzholz ja tema õe sünnikandes hoopis Pehlholz. On keegi äkki sealkandis selletaolise nimega kokku puutunud? vanaemalt kuuldud juttude järgi olevat ta ema (Pauline) olnud Pätsu mõisas tööl.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas Assar »

reino kirjutas:oskab keegi siit välja lugeda, et kelle poeg Johannes Kurista täpsemalt on ja miks seal kandes on korraga kaks nimekuju Kurrista ja Kurista?
Saaga TLA.1358.2.27:22?2984,2809,806,162,0
Kaks nimekuju ja nii väikse erinevusega on minu arust täiesti normaalne. On juhtumeid, kus oluliselt erinevamaid nimeversioone on olemas. Johannes Kurrista tundub olema tolle Jakobi poeg ja Karl eduardi vend. Justkui Johannes peaks olema lehekülg 189 (139)
reino kirjutas: see Johannes ja tema naine Pauline Lucie Lilly on ilmselt minu vanaema vanemad Saaga TLA.1358.2.33:154?786,382,424,161,0, aga ma ei ole leidnud eriti edasiseid niidiotsi, kuigi olen lapanud neid Nehatu ümbruse raamatuid juba edaspidi ja tagurpidi. Ilmselt on midagi, mida ma ära ei taba.
Tundub sedamoodi küll, et nüüd olete leidnud selle niidiotsa. Viide on sellel leheküljel ka tolle Jakobi perekonnale. Samal lehel on veel mingeid Kurrista nimelisi.
reino kirjutas: Lisaks tundub selle Pauline perekonnanimi olema selline, mis kirjutamisel raskusi valmistab - üks sugulastest on kirjutanud tema nimeks Beenshols, Asta sünnikandes tundub vist olema Pehzholz ja tema õe sünnikandes hoopis Pehlholz. On keegi äkki sealkandis selletaolise nimega kokku puutunud? vanaemalt kuuldud juttude järgi olevat ta ema (Pauline) olnud Pätsu mõisas tööl.
No võid proovida näiteks luteri koguduste nimeregistrist otsingut kasutades metamärke näiteks B*holz või P*holtz
või *e*hol* vms. Vaata mis nimevariandid ette viskab ja analüüsi kas võib olla sama suguvõsa. AIS´st sai vist ka metamärkidega otsida.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

Assar kirjutas:Tundub sedamoodi küll, et nüüd olete leidnud selle niidiotsa. Viide on sellel leheküljel ka tolle Jakobi perekonnale. Samal lehel on veel mingeid Kurrista nimelisi.
Suured tänud, teie viitest natuke ülevalpool on näha ka ilusasti Asta Alice ja tema vanema õe Ella Therese kirjendid koos nende vanematega. üritan sealt edasi - tundub, et see leht kirjeldab tervet perekonda. Kahjuks on suht kaootiliselt kirjendatud ja raskesti loetav.

Mainitud on ka selle Pauline sünnikoht, aga ma ei suuda seda kuidagi välja lugeda Saaga TLA.1358.2.27:256?939,1373,248,120,0. Tema perekonnanimi on ka taas loetamatu :)

Kummaliselt on paigutunud seal ka Asta ja Ella isa Johannes ... just nagu oleks Priidiku all hoopis, aga samas on isa nimi lisatud Kaarel. ja allpool mainitud Priidik Leppik on ühe sugulase poolt genis pandud Johannes Kurista vennaks, ning nende vanemateks hoopis Kaarel ja Leenu Leppik.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas anu.jarv »

Minul on seesama Johannes (sünd. 17.03.1885) hoopis Jakobi ja Leena Sophia Lepiku poeg, viimase personaalraamatuni pole teist kordajõudnud, esimene fail otustas kahjuks kasutuskõlbmatuks muutuda.
Kui nüüd seda personaalraamatut natuke uurida, siis Priidik Johannes Lepik ja Marie Rosalie Lepik on Leena ebaseaduslikud lapsed, sündinud enne abiellumist Jakob Kurristaga.
Jakobi vana-vanaisa ilmselt ka Genis olemas, järeltulijaid pole vist jõudnud sisestada.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

väga segane värk :)
Siin on Johannes Kaareli poeg
aga siin on Jakobi poeg, nagu teie kirjades.

ja loomulikult on ka seal abiellumiskandes Pauline perekonnanimi kirjutatud "salakirjas" :)

natuke aitab see personaalraamat edasi tolle Pauline osas - siit loen välja, et ta on leeris käinud 6. juulil 1903 kohas nimega Pilten, mis on ilmselt Kuramaa, Piltene? Sünnikohta ma ei suutnud küll välja lugeda ... tundub mingi "...vichen". Aga kui eelnev on õige, siis ilmselt võib järeldada, et temast enne abiellumist eriti märkeid Eesti arhiivimaterjalidest ei leia ...
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

tundub, et Johannese isa nimena Jakob on siiski õige, nagu teie materjalides.
leidsin ka tema sünnikande Saaga TLA.1358.1.3:242?165,770,1836,178,0
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas Katsa »

Selle Pauline ... sünnikanne peaks olema muidu SIIN - kaader 8, kanne nr. 36. Sünnikohaks on seal Piltene linn, mis kohanimi hiljem Jaani koguduse kirikuraamatus seisab, seda ei oska mina mitte öelda.
Katrin H.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

suured tänud, Katsa, mul siis ka nüüd lõpuks radurakstis kasutaja tehtud ja tuleb hakata ilmselt oma Läti/Saksa liini edasi juurima :)

muide, kas ma seda personaalraamatu lehte tõlgendan õigesti, et seal on inimesed:
Truuta talu Andres Kurrista ja tema lapsed
a) Priidik
b) Kaarel
c) Jakob
d) Liiso
e) Anna
ning Priidiku ja Jakobi all omakorda nende pered
ning Jakobi alt on välja toodud Johannese pere

seal Jakobi all on veel natuke segane, et kuhu need lapsed kuuluvad ja miks seal järgmistest lastest osad sulgudes on.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas Katsa »

Truuta pole mitte talu, vaid Andrese lesk. Need lapsed Jakob ja Annette Juliane peaksid olema Lena Sophie 3. ja 4. vallaslaps - aga seda peaks mõnest teisest allikast üle kontrollima. Sulgudes on need, kes on oma pere loonud ja mujale leheküljele kirja pandud.
Katrin H.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

tänud taas, mind ajas segadusse see, et osades kohtades on seal numbri järel maja, teistes kohtades peremehe nimi.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: Kurista / Kurrista

Postitus Postitas reino »

Katsa kirjutas:Selle Pauline ... sünnikanne peaks olema muidu SIIN - kaader 8, kanne nr. 36. Sünnikohaks on seal Piltene linn, mis kohanimi hiljem Jaani koguduse kirikuraamatus seisab, seda ei oska mina mitte öelda.
hmm, ajas ettepoole lapates leidsin vist Pauline vanemate Augusti ja Alvine abielukande ka
- kaader 16, kanne 9
siin on nüüd Augusti perekonnanimi kirjutatud Petzholz, mis on tõepoolest siiani kasutusel saksa perekonnanimi ja Alvine neiupõlvenimi vist Polenz. aga tundub, et võrreldes meie kandiga, on seal ikka väga tagasihoidlikult seda ajalugu üles tähendatud. mitte mingeid seonduvaid andmeid ei ole :(
Vasta

Mine “Jõelähtme kihelkond”