Otsitavad perenimed

Vasta
olav kutsar
Postitusi: 8
Liitunud: Esmaspäev 04. Mai 2009, 01:05:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Otsitavad perenimed

Postitus Postitas olav kutsar »

Minu üks esiemadest Tallinnas on olnud Marie Wader, snd. 31.aug. 1849. isa Hans, ema Leno Tiekenberg. Marie juured võivad olla kusagil Hageri kihelkonnas. Kus, millises mõisas, külas?
Kas keegi on niisuguste nimedega kokku puutunud või teab midagi soovitada?
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kas kõik need Vaderid on läbi loetud juba:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Mingi vihje on siin, ülevalt teine viide:
http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Britt
Postitusi: 35
Liitunud: Neljapäev 06. Oktoober 2005, 18:04:10
Status: Eemal

Postitus Postitas Britt »

Olen veidi uurinud Ti(e)kenbergisid. See on üsna suur suguvõsa. Enamus neist peaks olema pärit Kernust ja Kohatust. Wadereid on minu nimekirjas üks ja see on Mari Wader (s.24.04 1847) ab. Jakob Tikenbergiga. Mari isa nimi on Mart ja Mart on pärit Mellipere nimelisest talust. Täpsemaid andmeid mul Waderite kohta pole.
olav kutsar
Postitusi: 8
Liitunud: Esmaspäev 04. Mai 2009, 01:05:05
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

tikenbergid

Postitus Postitas olav kutsar »

Britt kirjutas:Olen veidi uurinud Ti(e)kenbergisid. See on üsna suur suguvõsa. Enamus neist peaks olema pärit Kernust ja Kohatust. Wadereid on minu nimekirjas üks ja see on Mari Wader (s.24.04 1847) ab. Jakob Tikenbergiga. Mari isa nimi on Mart ja Mart on pärit Mellipere nimelisest talust. Täpsemaid andmeid mul Waderite kohta pole.

Tänan, asun asja uurima.

O.K.
LAW15
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 00:07:10
Status: Eemal

Re: tikenbergid

Postitus Postitas LAW15 »

Olen jõudumööda ka teinud uuringuid Tikenbrgide suguvõsa osas.(Ise kuulun Jakob Tikenbergi järeltulijate hulka). Olen leidnud mõned abielud prekonnanimede Wader ja Tiekenberg vahel. Mul ongi olemas märge Hans Waderi ja Leno Tiekenbergi abielu kohta 1845 a.märtsis. Nende lapsed (1945 a.dets. sünd. Jüri ja 1849 a. sünd. Mari). Nad elasid Pikkaru talus. Wadereid on veel elanud Mälivere ja Kehra taludes ja ühenimelisi( Marid, Jürid, Hansud) esineb sedavõrd palju, et raske on siin sugulusastmest aru saada. Kuid viimase 40 aasta jooksul ei ole sealkandis (Kernu vallas, Metsanurga külas) sama või sarnase perekonanimega inimesi elanud.
Tean vaid, et minu isa Arved Tikenbergi ristiisa oli Aleksander Waader, kes on kinkinud 1910 a. oma ristipojale pühendusega Uue Testamendi.
Leno ja Jakob Tikenberg on õde-vend Rein Tikenbergi (1785-1847) lapsed.
Britt
Postitusi: 35
Liitunud: Neljapäev 06. Oktoober 2005, 18:04:10
Status: Eemal

Re: Otsitavad perenimed

Postitus Postitas Britt »

Me oleme siis ilmselt kõik omavahel kaugelt sugulased. Minu Tikenbergide uuringud on ka veidi edasi arenenud ja minu esiisa oli Rein Tikenbergi poeg Mihkel tema teiset abielust, Leenu ja Jacob olid Mihkli poolõde-vend.
Leidsin ka oma märkmetest Hans Waderi ja Leenu Tikenbergi abielu.
LAW15, mind huvitaks teil olemasolev info Tikenbergide kohta. Jacobi liinist on mul andmeid tema poegade Mardi ja August Johannese järglaste kohta, aga seal mu andmed ka lõpevad.
Vasta

Mine “Hageri kihelkond”