Käri Hans

Vasta
ivi.suurekivi
Postitusi: 16
Liitunud: Laupäev 27. Detsember 2008, 18:20:12
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Käri Hans

Postitus Postitas ivi.suurekivi »

Kas kellelgi on silma jäänud Käri Hansu nimi või teab midagi järeltulijatest? Saagas olevad raamatud olen läbi uurinud... Aga just olulised aastad on puudu. :(
Johanna Lepp
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 21. Detsember 2007, 09:21:12
Status: Eemal

Re: Käri Hans

Postitus Postitas Johanna Lepp »

ivi.suurekivi kirjutas:Kas kellelgi on silma jäänud Käri Hansu nimi või teab midagi järeltulijatest? Saagas olevad raamatud olen läbi uurinud... Aga just olulised aastad on puudu. :(
Mis ajast kodanik pärineb? Mul on mõned Käri talus elanud inimesed küll, aga need olid juba Tuid. Täpselt Hansu küll pole...
ivi.suurekivi
Postitusi: 16
Liitunud: Laupäev 27. Detsember 2008, 18:20:12
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Käri Hans

Postitus Postitas ivi.suurekivi »

Johanna Lepp kirjutas:
ivi.suurekivi kirjutas:Kas kellelgi on silma jäänud Käri Hansu nimi või teab midagi järeltulijatest? Saagas olevad raamatud olen läbi uurinud... Aga just olulised aastad on puudu. :(
Mis ajast kodanik pärineb? Mul on mõned Käri talus elanud inimesed küll, aga need olid juba Tuid. Täpselt Hansu küll pole...
:? Neid on põlvest põlve mitu. 1725 sündis Käri Hansu Jüri laps Hans (Tehhiküll), 1729 abiellusid Käri Jüri poeg Hans Kihmlast ja Tedre Jüri tütar Mai, 1767 a. sündinud Hans ja Tala lapsed: Jaan(1793), Krõõt(1802),Tala(1808), ja jälle HANS(1809), Leno(1811).
1809 a. sündinud Hans on minu esivanem, aga muid Hanse ja Kärisid ei oska kokku sobitada. Edaspidi pandi seal neile nimi Krostein, aga "minu" Hansule Võhmuta mõisas Jalg, mis hiljem Jüri kihelkonda saabudes muudeti ka Krostein`iks ning eestistati Suurekivi.
:?: Kas Harju-Jaani kihelkonna vanad kohanimed on kuskil kaardil?
:?:
Vasta

Mine “Harju-Jaani kihelkond”