Uuritavad perekonnanimed

Vasta
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Uuritavad perekonnanimed

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere! Lp. Suguvõsauurijad :)

Uurin Juuru kihelkonnast pärit järgmisi suguvõsasid:

Ross - pärineb Hõreda külast
Gatterer - Hõreda külast
Sennor - Ingliste külast
Mobel/Moobel - Hõreda külast
Põllenikko/Põleniku - Hõreda külast
Parismann - Pae külast
Nietzberg/Nitsberg/Niisberg/Niesberg - Pae külast (eestistatud Tln-s NIINEMÄE-ks)
Lugima/Luugima - Hõreda külast
Kuselas/Kuuselaas - Pae külast
Kurtmann- Pae külast
Radiko/Raadiku - Pae külast

:!: sellised perekonnanimed on ainulaadsed, kuna on terves Eestis vaid korra pandud (va. Ross, pandud 9 -l korral üle Eesti)ehk kõik selliseid perekonnanimesid kandvad inimesed kuuluvad minu poolt uuritavasse suguvõsadesse.

:!: Need suguvõsad on suuremasosas üle Eesti läiali rännanud.

:!: Kellel eelpool nimetatud perekonnanimesid kandvate isikute kohta infot või kannavad ise sellist perekonnanime palun võtke kindlasti ühendust.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Viimati muutis Kalev Kask, Kolmapäev 09. Aprill 2008, 20:18:04, muudetud 1 kord kokku.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

:arrow: Uuritav perekonnanimi Ross on osaliselt eestistud:

Lume - Tallinnas
Murumaa- Ingliste
Raidma- Juuru
Rajas - Tallinnas
Rukkimets - Raplas

:!: See ei ole lõplik nimekiri, eestistamisi võib veel olla, ent ma ei ole neist informeeritud. Paljud Rossid lahkusid Tallinna ning nende edasine käekäik on teadmata.

:!: Kellel infot selliseid nimesid kandvatest isikutest palun võtke ühendust!
Igasugune info on oodatud.
Viimati muutis Kalev Kask, Laupäev 03. Oktoober 2009, 15:58:10, muudetud 3 korda kokku.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Suguvõsa Gatterer-Povar-Ross kokkutulek toimub 6.juulil 2008.a. Raplamaal Kehtna vallas Keavas Linnaaluste külas Tarsi talus.

Lisainformatsioon tel. 53823648 või e-postil kalev.kask.002@mail.ee
manic
Postitusi: 165
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:17:03
Status: Eemal

Postitus Postitas manic »

Jõudsin Boluste suguvõsa uurides sellise abielusissekandeni (leheküljel viimane):
Saaga TLA.1358.2.11:269

Siin on mees kirjas kui Leopold Nisberg, aga kui sünniaasta on õige, siis tegelikult hoopis Theobald Siegfried Niesberg (Nr 105):
Saaga TLA.238.2.11:50

Tal oli ka vend Alexander August:
Saaga TLA.1358.2.15:142

Kas nende isa Ado Niesberg kuulub ka sellesse Nietzberg/Nitsberg/Niisberg/Niesberg suguvõssa?
Kui on andmeid Leopoldi/Theobaldi ja Maria elukäigu ja võimalike järeltulijate kohta, siis olen huvitatud.
Rain
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere!

Jah, nimetatatud Ado Nitsberg kuulub uuritavasse Nitsbergide suguvõssa.
Ado Mihkli p. Nitsberg (Niisberg) võeti 1847.a. nekrutiks, abiellus 1853 Tallinna Pühavaimu kirikus Leena Tambergiga ning 1889.a. naases abikaasaga kodukülla Paele Uuetoa sauna, kus ta ka 1896.a. suri. Saaga EAA.1211.1.141:386 Võimalik, et pere elas mingi aega ka Kroonlinnas. Neil oli tõepoolsest 2 poega - Alexander August ja Theobald Siegfried.
Theobaldi edasisest käekäigust hetkel ma kahjuks midagi ei tea. Tema abiellumisest (usun, et on tegemist samade isikutega) ma enne Teie kirja ei teadnud. Ilmselt asusid nad elama Kroonlinna (abiellusid ju seal ja Leopold elas seal).
Ainsaks niidiotsaks on hetkel vaid ta vend Alexander August, kes abiellus ja tal oli poeg. Poeg oli abielus, ent kas neil lapsi oli, seda ma ei tea. Allikas, Tallinna Kaarli kiriku I phtk 1.per.rmt, kust veel teada saaks on Siseministeeriumist nüüdseks Ajalooarhiivi ilmselt antud ning ehk millalgi jõuab see ka Saagasse. Alexandri poeg koos abikaasaga puhkab Tallinna Siselinna kalmistul. 1937.a. eestistasid nad oma perekonnanime Nitsberg (olid viimased, kes seda nime kandsid) Niinemäeks.

Terv. Kalev Kask
manic
Postitusi: 165
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2008, 17:17:03
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed

Postitus Postitas manic »

Aitäh vastuse eest!
Kroonlinna nad nähtavasti tõesti läksid. Maria juures on ka p-raamatus märge, et läinud Kroonlinna.
Sinna võivad nende jäljed muidugi ka kaduda, aga ehk tuleb kunagi siiski midagi välja.
Rain
Vasta

Mine “Juuru kihelkond”