Pustoši küla

Vasta
Birgita
Postitusi: 2
Liitunud: Kolmapäev 25. Detsember 2013, 13:40:12
Status: Eemal

Pustoši küla

Postitus Postitas Birgita »

Kas keegi teab, kus oli Pustoši küla (eestlased kutsusid seda Puusta külaks)? Tean, et küla paiknes kuskil Novoselja ligidal.
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Pustoši küla

Postitus Postitas arkin »

Puustus (Пустошь) iseenesest on väga levinud kohanime osa ja üldjoontes tähendab uudismaatalu. Ka Новоселье on sage. Nii et kombinatsioone võib olla palju. Kui eeldada, et jutt on väljarändamise lähialadest Oudovamaal, siis üks kandidaat:
http://maps.yandex.ru/?text=%D0%A0%D0%B ... z=12&l=map" onclick="window.open(this.href);return false;
Birgita
Postitusi: 2
Liitunud: Kolmapäev 25. Detsember 2013, 13:40:12
Status: Eemal

Pustoši küla

Postitus Postitas Birgita »

Ma tänan vastuse eest. See näidatud koht on ülimalt tõenäoline. Huvitav oleks teada, kas seal läheduses on ka vana surnuaed (minu vanavanaema nimetas seda Masnikova surnuaiaks).
arkin
Postitusi: 1498
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Pustoši küla

Postitus Postitas arkin »

Ma arvan, et panin pildi enam-vähem kokku ja parandaksin eelmist pakkumist. Võttes aluseks A. Nigola raamatu Eesti asundused ja asupaigad Venemaal, tuleks Novoseljena silmas pidada ilmselt raudteejaama koordinaatidega 58° 6'43"N; 28°52'33"E. Puusta küla võiks vastata siis Nigola Pustapersale, mida võiks samastada ühe variandina vene kaartidel leiduva Пустошка'ga, koordinaatidega 58°15'57"N; 28°59'26"E või siis julgema oletusena külaga kohe Novoselje külje all koordinaatidega 58° 6'49"N; 28°50'47"E, mis kannab nime Veitlus(!), kuid tsaariaegsel kaardil laius seal Пустошь Новосельская. Ei välista, et tegelik Puusta-Puustus-Пустошь on kuskil mujal. Ühe Novoselje-Pustoška kombinatsiooni leidsin Luuga ja Pljussa jaamade vahelt, aga see jääb ilmselt liiga kaugele. Samas ei kirjelda kaasaegsed topod adekvaatselt omaaegseid kohanimesid, hulganisti võib leida nimesid nagu Kingisepp, Võitlus, Punane Külvaja jne, mis märgivad ilmselgelt kunagisi eesti asundusi. Masnikovaga sobiks siis tühi lagendik ур. Мосниково koordinaatidega 58°15'5"N; 28°42'301"E, mis jääb Sossedna valda, nagu Nigol kirjutab, ja mõni pidepunkt sobib veel...
Vasta

Mine “Vanad kaardid”