Korjandus Kose kirikuraamatute restaureerimiseks

Vasta
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Korjandus Kose kirikuraamatute restaureerimiseks

Postitus Postitas Eike Riis »

Eesti Genealoogia Selts ja EELK Kose kogudus on algatanud sihtotstarbelise annetuste kogumise Kose koguduse personaalraamatute restaureerimiseks - vt:
http://www.genealoogia.ee/Tallinn/userf ... amatud.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivar
Postitusi: 24
Liitunud: Kolmapäev 25. Oktoober 2006, 10:43:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Korjandus Kose kirikuraamatute restaureerimiseks

Postitus Postitas Ivar »

Väga tänuväärne algatus. Tegin omapoolse pisikese panuse juba mõni aeg tagasi ning ilmselt teen seda veelgi. Kutsun ka teisi kaasuurijaid üles näiteks ühe kohvitamise või õlletamise arve asemel kandma selle summa raamatute taastamiseks. See, et mul Kose kihelkonnaga oma uurimises kokkupuude puudub, ei ole absoluutselt oluline. Taastamist vajavaid raamatuid on teisigi http://www.eelk.ee/arhiiv_kirikuraamatud.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuidagi iseenesest mõistetav on see, et vanad kirikuraamatud peavad olema Saagas ning nende kasutamine peab olema tasuta. Loomulikult. Arvestades aga seda kui kasulik Saaga on, siis pole ehk mingi probleem selle saadav kasu eest sümboolne ülekanne teha.

Siit aga järgmine mõte. Igal aastavahetusel on ETV korraldanud Jõulutunneli korjandust ning olen kindel, et telemajas mõeldakse juba järgmise saate teema ning sihtotstarbe üle. Kas ei võiks ehk välja pakkuda annetused Eesti kultuuri- ja ajaloopärandi säilitamiseks. Lisaks raamatutele on väga halvas olukorras ka paljud kirikud ning muud ajaloolised hooned. Eelmise aastavahetuse teema – perevägivald ja naiste varjupaigad olid kahtlemata olulised teemad kuid mind küll ETV kanalile ei meelitanud. Kultuuriväärtuste kadumisest rääkimist saaks sisustada vägagi huvitava ning kasuliku jutuga. Mine tea, et oleks see, et samal ajal kaob Eesti kroon, kasulikuks vaatajaid erutavaks impulsiks?

Ja seoses krooni minekuga veel teine idee – eile oli juttu Eesti Panga sügisel kavandatavast müntide vahetamise kampaaniast. Minulgi on kodus nii esikus topsides kui mujal hulgi sente ja krooniseid münte vedelema jäänud. Kui pakkuda välja võimalus kampaania käigus kanda sentide vahetamise raha sihtotstarbelisele kontole, näiteks kirikuraamatute restaureerimiseks, võiks lõpuks kokku saada päris suure summa.

Uhh. Pikk jutt, …
Kui keegi viitsib selle palavaga seda üldse lugeda. Aga äkki liigutaks koos nuppu ja algataks EGeSi poolt mingi tegevuse?

Ivar
Vasta

Mine “Kose kihelkond”