Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Maa- ja linnakoolide õpetajad
Vasta
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas avagula »

On kellelgi selle kohta andmeid? Huvitaksid nii kihelkonnakooli kui ka mõisa- ja külakoolide õpetajate nimed.
Ain Vagula
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Re: Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas Kadri102 »

Mul on käes selline paks raamat nagu EESTI KOOLI AJALUGU 1.köide, mis hõlmab aega 13,sajandist 1860. aastateni. (Tallinn "Valgus" 1989) ENSV Teaduste Akadeemia Ajalooinstituudi poolt koostatud. Kirjas on, et peaks olema kokku 4 köidet, kuid kas tegelikult on, selle kohta minul andmed puuduvad...
Kuna on tegemist tõesti paksu raamatuga, siis pole suutnud veel tudeerida, kuid Otepää khk kohta on seal viiteid küll.
Võid uurida kui saad.
Kadri
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas fred.puss »

Otepää koolimuuseum on omal ajal legendaarse direktor Heino Mägi juhatamisel olnud kodulooliste uurimustega üks paremini kaetud kante. Muuseumis on mälestusi, uurimusi, fotosid jne jne. Soovitan võtta ühendust Otepää gümnaasiumi muuseumiga või Heino Mägiga (tema telefon on avalik, tema teab kõike peast, mis seal olemas on, kuigi ta otseselt enam ei tegele muuseumiga, sündinud on ta 1928).

Otepää haridusajaloo kohta on ka paar raamatut ilmunud. Estrist leiab kindlasti need Heino Mägi ja Otepää järgi sõnaotsinguga üles. Otepää antikvariaadis on neid raamatuid ka müüa.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas avagula »

hm, ma käisin seal aasta tagasi, aga siis oli kõik kastides ja hunnikutes, töötaja lasi mul seal pisut otsida, aga midagi asjalikku ma ei leidnud... peab uuesti proovima.
Ain Vagula
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas fred.puss »

Võimalik, et ta pole päris korras, aga sellegipoolest on seal väga palju materjale, mida mujal koolides üldse ei ole. Heino Mägi teab peast kõike, mis seal on, nii et võibolla oleks mõtet tema käest küsida. Ja tema koostatud raamatutes on ka juba üht-teist kirjas, nii et võiks kõigepealt nendega tutvuda:

Saja aasta koolikillud : Otepää Gümnaasium 1907-2007 / [koostajad Heino Mägi ja Heivi Truu ; eessõna: Aivo Meema]
Otepää : Otepää Gümnaasium, 2007 ([Tartu : Greif])
236, [2] lk. : ill., portr. ; 28 cm

Otepää rahvakoolist Nuustaku progümnaasiumini / Heino Mägi
Otepää : H. Mägi, 2006 ([Tartu : Guttenberg])
96 lk. : ill., portr. ; 21 cm.
Siin raamatus on ka ümbruskonna koolide asutamisest ja koolmeistritest juttu.

Otepää Gümnaasiumi direktorid / Heino Mägi.
[Otepää] : H. Mägi, 2003 ([Tartu : Guttenberg])
36 lk. : ill., portr. ; 21 cm.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Otepää kihelkonna hariduse ajalugu

Postitus Postitas avagula »

Selge, ma otsin ja käin seal ära. Pigem on kõik viidatud allikad (mul on olnud võimalus nendega tutvuda) Otepää Gümnaasiumi kesksed, mis ei huvita mind kohe kuidagi. Mind huvitavad mõisakoolid - saaga annab ainult väga kitsa ajavahemiku 1863 ümber. Tänud sellegipoolest. Aivo Meema on mul lausa sugupuus olemas, et vast midagi ikka kokku leiab :)
Ain Vagula
Vasta

Mine “Haridus”