Kindralmajor Aleksander Silberg

Ohvitserid, nekrutid
Vasta
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Kindralmajor Aleksander Silberg

Postitus Postitas Katsa »

Kui kellelgi on tema kohta informatsiooni (naine-lapsed?), siis oleksin tänulik.
Katrin H.
ullek
Postitusi: 13
Liitunud: Kolmapäev 06. Jaanuar 2010, 00:33:01
Status: Eemal

Re: Kindralmajor Aleksander Silberg

Postitus Postitas ullek »

Abikaasa Valentine Silberg -

Saaga TLA.236.1.53:159?32,651,1074,135,0

Kindralmajor Alexander Silbergi tütar Wally (Valentine) Silberg leeritatakse 1924. aastal Oleviste kirikus ja ta abiellub 1925. aastal nooremleitnant Herbert Arnold Deklauga -

Saaga TLA.236.1.39:28?180,1639,946,61,0

Saaga TLA.236.1.52:45

Neil sünnivad pojad Harald ja Bernhard Rudolf Christopher. Deklaude järeltulijaid tuleks otsida USA-st, kuhu perekond on väljarännanud ja kus kõik eelpoolnimetatud ka surnud on.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kindralmajor Aleksander Silberg

Postitus Postitas Katsa »

Suur tänu - ma olen ise samuti vahepeal suutnud kindralmajori pere üles leida, üsna põnev otsimine oli!

Huvitav, et SIIN on kirjas, et Alexander Silberg sündis põlise Narva aukodaniku perekonnas - minu teada läks Alexandri isa Narva elama nii umbes kümmekond või pigem isegi vähem aastat enne poja sündi. Tõsi küll, ema oli Narvast pärit.
Katrin H.
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Re: Kindralmajor Aleksander Silberg

Postitus Postitas kroonstrom »

Nii on kirjas tema veneaegses teenistuslehes.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kindralmajor Aleksander Silberg

Postitus Postitas Katsa »

Ahaa, selge siis. Võib-olla oli tal siis vaja näidata oma päritolu pisut "soliidsemana" või jumal teab, mis kaalutlustel see niimoodi kirjas on.

Alexander Silberg peaks koos oma vanemate ning õdede-vendadega olema kirjas Narva Jaani koguduse personaalraamatus siin:
Saaga EAA.4380.2.104:40?31,495,909,358,0 (laps nr. 2 täisnimega Alexander Heinrich Johann)

Tema isa Alexander Gustav Silberg on Elementarlehrer, sündinud 2.10.1836 Purdi mõisas Anna kihelkonnas (Noistfer). Tema pere Anna koguduse personaalraamatus:
Saaga EAA.3159.1.434:74?57,914,1046,371,0. 1850. a. revisjonis on ta kirjas Toompea vabade inimeste all, 1858. a. tõuseb ta sotsiaalsel redelil ja on edaspidi kirjas käsitööliste oklaadi all.

Alexander Gustavi isa Peeter oli sünnilt pärisori - õigemini pärisorjast isa ja vabast inimesest ema laps. Isa oli Paunküla mõisa omand, ema esivanem oli 1749. a. (peast kirjutades võin natuke eksida) saanud vabakslaskmise tunnistuse. Perekonnanimi Silberg (algsel kujul Silberk) pandi Paunküla mõisa all. Alexander Gustavi ema Kristina oli vaba inimene, sündinud Ridala kihelkonnas.

Seega vähemasti isa poolt ei saa kuidagi rääkida Narva põliselanikust.

Ja tegelikult ka mitte ema poolt. Kindralmajori ema Anna Maria Elisabeth Fette on sündinud kirjade järgi mitte päris Narvas, vaid Magerburgis (see peaks olema Narva jõe suudmeala sealpool jõge, s. t. mitte N-Jõesuu poolel). Tema isa Helmerich Fette on Narva Jaani koguduse kihlaraamatu andmeil pärit hoopiski Süstedtist Alam-Saksimaalt ning abiellumise ajal on tema elukohana kirjas Narva jõe suue (Mündung) ning arvatavasti on ta hoopis Vaivara koguduse liige. Ema Elisabeth Jürgens on sündinud Narvas, tema sünnikannet pole mul seni õnnestunud leida. Tema on ka ainus, kes võiks esindada seda Narva põlisperet.
Saaga EAA.4380.2.94:16?233,239,1578,239,0

Nojah, egas sel kõigel nüüd mingit suurt tähtsust ka pole, mis ja kuidas kunagi oli. Sattusin seda kindralmajorit uurima lihtsalt seetõttu, et mul osutusid olevat temaga ühised esivanemad (selle Paunküla pärisorjaga abiellunud vaba naise õde on minu otsene esiema), ja oli päris põnev uurimistöö - igasugu üllatusi tuli ette. Muide - ka ajaloolase ja arhivaari Erik Tenderi sugupuu ulatub samade juurteni.

Alexander Silberg tegi aga "hea partii" ka perekondlikult - nagu on kombeks öelda. Tema abikaasa oli paruness Valentine von Stackelberg - pole paha ühe pärisorjast põlvneva mehe kohta! :wink:
Katrin H.
Vasta

Mine “Sõjaväelased”