Hernuutlus ja misjonitöö TÜ-s.

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Hernuutlus ja misjonitöö TÜ-s.

Postitus Postitas micky »

Virumaalt Lüganuse kihelkonnast Maidla vallast pärit Peter Kreutzwald ( 1824-1914 ) töötas Tartu Ülikooli juures olles erinevatel andmetel kas ehitusmeister või arhitekt. Võimalik, et tolleaegses tähenduses oli see üks ja seesama. Tema tütar Wilhelmine Pauline Kreutzwald, sünd.24.11.1880.a., käis 1899.a. leeris ja tema nime juures on Tartu Ülikooli koguduse vastavas säilikus märge: Neuwied am Rhein, Graf Zinzendorf Schule, Friedrichstrasse 36. Oletan, et ta asus sinna õppima või õpetama. Minu Saksamaal elav tuttav proovis veidi seal jälgi ajada. Konkreetse isiku kohta oleks andmeid antud ainult tasulise päringu peale, mida ta tegema ei hakanud. Ometi sai ta teada, et vanuseliselt oleks tõenäolisem olnud õpetama asumine. Tegemist on hernuutlusega seotud kooliga, kus valmistati ette isikuid misjonitööks. Kunagi trükkisin Tartu Ülikooli otsingusse tema nime ja sain vastuseks mingi töö ( vist magistritöö ), mis käsitles TÜ seost Aafrikas läbi viidud misjonitööga. Loogiline seos on olemas, kuid lugenud selle töö läbi, Wilhelmine nime ma sealt ei leidnud. Kas kellelegi on ette juhtunud dokumente, mis käsitleks vastvat teemat: TÜ-hernuutlus-misjonitöö. Olen Wilhelmine elukäigust väga huvitatud.
Ette tänades, Urve Mikker.
Vasta

Mine “Kõrgharidus”