Franz Oehren

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Veerisin sinna kogu kasti sisu, naine Anu 50 a ja Heinrich Johann, 20 a. võivad olla Öhrenitega seotud, aga otseselt seda seost näidatud pole, st. et ei pruugi.
Probleem on selles, et Heinrichi sündi pole õnnestunud seni leida, Kullamaa sünnimeetrikas teda ei paista olevat, selleaegne sünnimeetrika on mõisade kaupa, eks me ole neid sirvinud, seni pole midagi silma hakanud. Võibolla on ta sündinud kuskil mujal; kõige loogilisem oleks oletada, et Hinrich on Gustav (Reinhold) Öhreni laps (nagu ka Carl Gustav, kelle vabaduskiri on Hinrichi omaga samast kuupäevast; ja see vaderijuhtum, millest eespool juttu võiks ka sellele viidata). Nüüd Gustavi laste sünniaegu näed Mardo postitusest, seal on üks kümneaastane auk (kuhu võiks mahtuda ka Hinrichi sünd) - vast on Gustav vahepeal kuskil mujal õnne katsunud või midagi? Ei tea.

Tuleks leida kuskilt veel infot Hinrichi või Gustavi (või mõne õe või venna) elukäigu kohta.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Jah, Maril on õigus Hinrich (~1737) peab olema Gustav Reinhold Öhreni(1711) laps ja peab olema sündinud vahemikus 22.08.1734-24.10.1742.
Gustavi esimese lapse sünd on kirjas saksa pihtkonna all aga järgmise (1742 sündinud) laps on kirjas juba eesti pihtkonna all. Tõenäoliselt on Hinrichi sünd kirjas kuskil mujal mõisa all või siis mõne teise kiriku all.

Gustavi järgmine vend Gotthard on abiellunud 1744 ja tema laps ei saa Hinrich olla.
Äärmisel juhul võib Hinrich olla ka vana Oloffi poeg, Oloff oli siis ~59 aastane, tema naise Gerdruti vanust ei tea aga kui ta oleks olnud esimese lapse sünni ajal (1711) ~20 aastane siis oleks ta 1737 46 aastan ja võiks ka olla Hinrichi ema.

Lisasin ka SIIA postitusse natuke andmeid
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas maurus »

Ma kaldun arvama, et Hinrich on tõesti Gustav R. poeg, muud varianti nagu polegi. Ei usu hästi, et Gerdrut, kes on ilmale toonud 12 last, neljakümne kuuesena veel sünnitama on võimeline, ja ka Oloff tundub pisut vanana, aga mine sa neid vanu mehi tea! Igatahes sellise viljakuse tõttu ongi ehk eesti rahvas püsima jäänud, tegelt mis eesti, siin kõik puha muulased! Aitäh ja veelkord aitäh. Ja kahju, et ei saa sünnimeetrikast Hinrichi sündi otsida, oleks ka saanud õla alla panna omapüstitatud teemas! Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

eelmise postituse autor on ikka männiku !
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aga: Hinrich Ö-l on kuus last,esimese Karl Gustavi isa on Silla mölder, kuues laps on ka Carl Gustav (ainult C-ga) ja tema isa on sepp nagu ka kõigil ülejäänud lastel. Kas siis esimene laps ei olnud Hinrichi oma, ei saanud ta ju sepast mõldriks ja jälle tagasi sepaks muutuda? Ja vaevalt et ühes peres kahele lapsele Carl (Karl) nimeks pandi? Vast polegi oluline, aga jäi silma. Mis te arvate? Ja mis on pihtkond, kas see kogudus, kus pihil käidi?
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Pihtkond on koguduse osa. Enamasti oli Saksa ja Eesti pihtkond.
Näiteks raamatus EAA.1243.2.3 hakkava Eesti pihtkonna sünnid leheküljel 89 aga Saksa pihtkonna sünnid leheküljel 65.
Eesti keele seletav sõnaraamat annab järgneva vaste:
pihtkond ‹-konna 22› s. KIRIKL endisaegne alajaotus suuremates linnakogudustes (hrl. omaette õpetajaga). Tallinna Jaani koguduse I, II pihtkond. *Ojaa, tema ja ta vanemad on koguduse saksa pihtkonna liikmed.. M. Traat.
Paistab, et see Hindrich Johann Öhren on mitut ametit pidanud, algul oli mölder, siis sepp ja lõpuks kõrtsmik. Kuna see esimene poeg Karl Gustav sureb varsti siis viimasel lapsel võib sama nimi olla küll.
Ka Hinrihi oletatav isa Gustav Reinhold on mitut ametit pidanud 1760 oli ta veel Luiste kangur ning 1764 oli ta juba Silla mölder, see info on tema tütarde abielu juures.
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas maurus »

Tere hilisõhtust! Tulin nüüd ajas natuke ettepoole ja otsisin oma väljaspool abielu sündinud vanaisa Leonhardi võimalikku ema, Nikolai Oehreni ebaseaduslikku naist, Leenu Kassi, kes olevat (vist passeri andmetel )sündinud Võisiku vallas Kolga-Jaani kihelkonnas. Ja leidsin kaks Leenut, kes mõlemad vanuse poolest sobiksid (Nikolai sünd. 1847 ja Leonhard 1876), aga üks neist vist ei ole Võisikult? Vaadake ja arvake midagi. Ja mida tähendavad need arvud seal taga, no ühed on naiste, teised meeste vanused, aga mis vanused? Ja veel: kui ema Leenu oli Kass (muide, seal Võisikul on vist kolmandik Kassid :D ),sünnitas nn. tüdrukulapse, lapse võttis kasvatada (või ei võtnud kohe, hiljem) lapse vanaema Elisabeth Oehren, Carl Oehreni naine, miks siis lapsel on kaks nime Kass Oehren. On ju nii, et kui lapsendatakse, siis ei tehta teatavaks tegelikku ema ja oleks ainult lapsendaja nimi. Võib-olla suri Leenu? Jälle probleem. NiinaSaaga EAA.1285.1.641:37
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Need arvud pole vanused, vaid loetlevad, mitmes poiss- või tüdruklaps sel aastal sündinud (õieti vist küll ristitud).
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Proovin uuesti lingid panna.Aitäh, Mari ja head ööd!Saaga EAA.1285.1.641:97
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

ikka sama , olen nii õnnetu,ei tulnud ei kastikest, ega teist linki. Minu hiirel ei ole kaht nuppu,vot. Aga need Leenud on sellel lingil nr. 72 ja lk. 37 nr. 27. Homme proovin uuesti. N.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

On ka variant, et Leenu Kass oli Tallinnas Elisabeth Oehreni teenijatüdruk või midagi taolist ning siis 1876 sai Leenu lapse. Lapse vaderiks hakkas perenaine Elisabeth ning Leonhard koos emaga elasid edasi Oehrenite juures. Ning hiljem Kosele kolides võttis Leonhard omale Oehreni nime.
Hetkel pole kiriku raamatutes ka mingid kinnitust, et Nikolai üldse Leonhardi isa oli.

Praegu ei oska ka sünnimeetrikatest leitud Leenu Kassidega midagi peale hakata, kuna pole teada kui vana ta võis üldse olla ning kes ta vanemad olid.

Üles peaks veel otsima Oehrenid 1816-1858 aastate hingeloenditest kui nad on kirjas Tallinna all.
Aga kas keegi oskaks öelda millisest raamatust oleks kõige mõttekam neid SIIT otsida?
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Katsa »

Proovi kõigepealt leida nimestikust. Revisjonide juurde käisid alfabeetilised registrid, sealt saad teada, milline revisjoninumber oli otsitavale antud, edasi saad selle numbri järgi otsida. See võtab natuke kukalt kratsima, enne kui asjale pihta saama hakkad. Alfab. nimestikud olid vist ka kohati erinevalt üles ehitatud - mõnikord kõik ühes pundis koos, mõnikord jälle seisuste kaupa. Igatahes lappad sa ennast võrdlemisi oimetuks :wink:
Katrin H.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Hommikust ja aitäh teile kõigile! Aga kui Leenu oli Elisabehti juures teenijatüdruk ja elas Tallinnas, kas siis hingeloendis ei või ta kirjas olla? Ja kui Nikolai lõpetas Tartus ülikooli 1875, tuli Tallinnasse ema juurde (isa oli ju enne tema sündi surnud),siin teenis Leenu Kass ja 1876 sündis Leonhard. On ju ka loogiline. Ja kogu aeg olen ma teadnud tädi suust, et tema vanaisa Nikolai oli arst jne. Aga kui seda tõestada ei suuda, pole see teadmine miskit väärt.Ja kuna Carl oli Tallinnas kaupmees (Elisabeth oli ju kaupmehe lesk), siis peaks ta kirjas olema Tallinn(Reval) linn kaupmehed 1816-1833? Aga see pole vist oluline ,Carli perega peaks kõik paigas olema. Ja ma ei tea ka, miks see Leonhard üldse Kosele sattus, mis asjaoludel, laulatatud nad vanaemaga Kose kirikus 1902.
Ja Mardole erilised tänud taadi poolt - ta nii õnnelik, läks tööle, selline nägu peas :D ,et ruttu tagasi tulla ja uurimistööga tegelema hakata! Head ja tegusat päeva! Niina
toomas.k
Postitusi: 161
Liitunud: Pühapäev 17. Veebruar 2008, 15:07:02
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas toomas.k »

Kas 1795 aasta Gustavi ja Anna Dorothe hinge.rev. on läbi jooksnud?
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1044,444,0" onclick="window.open(this.href);return false;

1793 on nad veel armulaual. Mõlemad järelikult siis 82 aastased.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 2,484,45,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Assar kirjutas:AIS annab ka kõige varasemaks aastaks 1732 kui mõnda toimikut on Oehrenitega seoses alustatud.
Oloff Öhreni kohta on toimik juba aastast 1678.
Oloff Örn toimetab juba aastal 1676.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

Tellisin säiliku EAA.402.2.17941 ise välja, kuna niikuinii arhiivis müttan. See on ülikooli aegne toimik Franz Georg Oehreni kohta aastast 1865. Paraku sisaldab see ainult ühte ca A2 formaadis lehte, mis on kraadiomandamise tunnistus. Rohkem see ei sisalda. Kuna eriti ladina keelt ei mõika siis tsiteerin tunnistust osaliselt (jättes välja Alexander II kohta käivad ülistused ja sama rektor Guido von Samson-Himmelstjerna kohta). Kas sellest abi on, ei oska öelda:

... ex decreto ordinis medicorum
in virum doctissimum atque experientissimum
Franziscum Georgium Oehren
esthonom
examine rigoroso lege praescripto cum laude superato
et dissertatione inaugurali
"Über das Vorkommen der Chinasäure in Galium Mollugo"
DIE XXIX MENSIS MARTII ANNI MDCCCLXV
PUBLICE DEFENSA
OB DOCTRIANUM EXQUISITAM COMPROBATAM
GRADUM HONORES PRIVILEGIA ET IMMUNITATES
PHARMACIAE MAGISTRI
COLLATA ESSE TESTATUR
RUDOLPHUS BUCHHEIM
ORDINIS MEDICORUM H. T. DECANUS
__________________
DORPATI LIVONORUM
DIE XXIX MENSIS MARTII ANNI MDCCCLXV
NR. 94
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh,Assar! Põhimõtteliselt sain ma aru, mis seal Tartu ülikooli cum.laude lõpetanud Franz Oehreni (ikka) doktoritöö kaitsmise kohta kirjas, ainult ei oska tõlkida töö pealkirja. Ise vana keemik, aga ei tea ma, mis hape on "Chinasäure"? Ja kuskilt pole veel välja tulnud, kuhu see Franz meie sugupuus sobiks. Puu hakkab nii laiali hargnema, et juba on tegu kõikidele andmetele koha leidmisega. Ja veel palve "sakslastele": mis on kirjas Toomase pandud lingilhttp://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA" onclick="window.open(this.href);return false;. ... 1044,444,0, kes olid need, kelle vanus 50 ja 20a?
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

männiku kirjutas:Ja veel palve "sakslastele": mis on kirjas Toomase pandud lingil http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1044,444,0" onclick="window.open(this.href);return false; , kes olid need, kelle vanus 50 ja 20a?
Need on need samad mida Mari SIIN tõlkis

Vana vabadiku naine Anno ja sepp Heinrich Johann. Anno on siis ära surnud ja sepp on läinud Vigala.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

männiku kirjutas:...
Ja ma ei tea ka, miks see Leonhard üldse Kosele sattus, mis asjaoludel, laulatatud nad vanaemaga Kose kirikus 1902.
...
Ehk on sellest abi aga Leonhardi kihluse kandest selgub, et 1902. aastaks oli tema ema Leenu Kass juba surnud.
Sellest numbrist võiks järeldada, et Leonhard tuli Kosele 1893. aastal.
Muide, Leonhardi abikaasa Mathilde Marie Jürgensoni isapoolne sugupuu on Genis olemas, kuni 17saj. lõpuni. Seda uurib Toomas Muru.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mardo! No näed, milline "tasemevahe" meil on ja mida teeb "harjutamine", nagu ütles Mari! :) Mina uurisin ka seda personaalraamatu rida, kus Leonhard kirjas on, aga ei oleks iialgi taibanud, et see kastikeses olev 93 tähistab tema Kosele tuleku aega (tegelikult on seal päises küll sõna "kommen", mis tähendab tulekut). Aga kui Leenu oli aastaks 1902 surnud ja oletatavasti oli laps Elisabeth Oehreni kasvatada, siis oleks ta pidanud olema ju hingeloendis koos Elisabethiga kirjas, aga ma ei leidnud neid aastaid. Aga äkki läks Leenu tagasi Võisikusse ja suri seal, neid surmameetrikaid saan ma ju vaadata.Aga äkki suri ikka sünnitamisel?Ja vanaema kasvatas lapselast? Igatahes paistab, et see Leenu on ikka lihast ja luust neiu, kes Leonhardi sünnitas.Ja sellega minu ilus luul Tashkendist toodud (või saadetud) poisslapsest, kelle vanaema üles kasvatas, hakkab kokku varisema?Kui ta ikka oli olemas, see Leenu Kass. Aga kui Leonhard tuli Kosele 1893 ja leeris käis 1894, siis pidi see siin kirikus toimuma, katsun otsida. Ja miks tuli 18 aastane noormees Tallinnast maale,ehk siis vanaemaga koos. Nii palju segast ja selgusetut.Ja see on väga vahva, et Toomas Muru on teinud minu vanaema Mathilde sugupuu nii kaugele välja, ise ma jõudsin aastateni 1790. Kas on sobiv temaga kontakti võtta ja rääkida sel teemal ja kuidas tema kontakte leida? GENIst ma ei osanud otsida. Ja veel üks asi, ma leidsin AISst Nikolai kohta uurides ühe kohtuasja, mille sisust ma täpselt aru ei saanud, see on mingi ülikooliaegne asi: Akte in Untersuchungssachen wider die Studenten Nikolai Oehren, Julius Rosa, Leonid Smirnow und Friedrich Berg wegen eines stattgefundenen Duells 03.04.1873-07.09.1873. Mis see võiks olla? Hakkan nüüd vaatama, mida Toomas Muru leidnud on. Kena õhtut! Niina
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Ja veel üks küsimus:kas Genisse registreerumine on tasuline? Registreerusin juba, sain meili teel kinnituse ja siis tuli alles see mõte, et äkki kõik need uuringud on tasulised? Ja veel ei oska ma vaadata oma vanaema sugupuud Genis,klõpsasin siia ja sinna, vaatasin neid lisatud linke personaalraamatutest,aga sugupuu endani ei jõudnudki.Saamatus. :(
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Hingeloendid lõpevad aastaga 1858 ja seal ei saa Leonhardi kirjas olla.
Kindel on see, et Leenu oli 1902 aastaks juba surnud aga mis aastal ta suri seda ei oska küll öelda. Pole teada ka millal suri Elisabeth. Ma arva, et Elisabethi surm peaks kirjas olema ka Pühavaimu koguduse raamatutes.


Genisse registeerimine pole tasuline. Seda sugupuud näete siit http://www.geni.com/family-tree/index/6 ... 9535338728" onclick="window.open(this.href);return false;
Ning Toomas Muru profiili leiate SIIT
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Niina kirjutas:Akte in Untersuchungssachen wider die Studenten Nikolai Oehren, Julius Rosa, Leonid Smirnow und Friedrich Berg wegen eines stattgefundenen Duells
See on uurimisasi asetleidnud duelli asjus.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mari ja aitäh, Mardo! Lõpuks sain ka mina arvutisse, taat on vallutanud kogu tarkvara ja maadleb siin oma Hansude ja Jaanidega, aga nüüd on minu kord. Vaat kui huvitav oli vanasti tudengite elu - peeti duelle ja puha! Ei tea, oli see tavaline asi või oli minu esivenem lihtsalt nii riiakas sell. Asusin nüüd otsima Nikolai ema Elisabeth Oehreni surmaaega, esialgu Tallinna Pühavaimu kogudusest. Kuna aga täpset surmaaega pole teada, läheb aega. Aga ainukesel pildil, mis perekonnaalbumis on, vaatab rangeilmeline vanaproua 1887 aastal säravate silmadega mulle otsa, siis oli ta elus! :D Mõtlesin, et vaatan läbi ka Kose koguduse meetrikad ( kui Tallinnast ei leia), ehk tuli ta koos Leonhardiga Kosele ja suri siin. Kuigi eriti ei usu selle variandi võimalusse, pole kunagi kuulnud mainitavat, et vanaproua siia maetud oleks. Seda enam, et elan kohe kalmistu väravas ja tean kõikide oma sugulaste haudu, kes siia maetud on. Jõudu tööle, Niina!
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Loopmann »

väga auväärne suguvõsa sul,kui sinu esivanem juba 1865 doktori kraadi kaitses,müts maha.veerand või rohkem
rahvast ei osanud kirjutada ja mõned isegi mitte lugeda tolajal.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Loopmann! Oleksin väga õnnelik,kui osakenegi sellest oleks minuni kandunud, kuid paraku olen täiesti keskpärane inimene...... :(
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

männiku kirjutas:Aitäh, Loopmann! Oleksin väga õnnelik,kui osakenegi sellest oleks minuni kandunud, kuid paraku olen täiesti keskpärane inimene...... :(
Me elame praegu ajal, kus kõik muutub hästi kiires tempos. Seega ei oma ka mõiste keskpärasus mingit konkreetset ja püsivat tähendust. Keskpärasus eeldab, et keegi jääb teist vasakule ja keegi paremale poole. Selleks et ise keegi olla pole vajalik end teistega võrrelda ... Mõelge mõnikord sellepeale :wink:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

Kuulge, täielik jopastamine praegu! indekseerin Paide koguduse personaalraamatuid ja sattusin kogemata nimetatud Franz Georg Öhreni peale. Isaks on märgitud kübarsepp Carl Gustav Ö. - aga visake ise pilk peale!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh,Assar eelviimases postituses toodud väga õigete mõtete eest! Ma ilmselt täiesti mõtlematult oma vastuses Loopmannile märkisin, et olen keskpärane inimene. Tegelikult ma kunagi ei võrdle ennast ei paremate ega halvematega, kohe üldse ei võrde. Ja ma olen täiesti rahul oma enese minaga (rahulolu olevat progressi surm!) ja ei tahakski olla teistsugune, kuigi kõlab see ehk pisut ülbelt! Niina
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

See on siis otsitud Franz Öhreni sünnikanne Märjamaa meetrikas. Täpne sünniaeg siis 15 november 1838 Söttküll ehk Sõtke mõis. Isa on kübarseppmeister Karl Gustav Öhren ning ema Anna Maria Saks.

Keegi Karl Gustav siin eelmistes postitustes juba oli ka. Äkki vaatate, kas juba haakub teie sugupuuga?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Kõrgharidus”