tsaariaegsed õpetlaste seisused

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

tsaariaegsed õpetlaste seisused

Postitus Postitas Assar »

Tsaariajal oli kombeks jagada tsiviilteenistuses olevatele ametnikele, aga ka õpetlastele teenistusaadli tiitleid. Need olid omakorda seotud sõjaväelaste auastmetega ja sellega kuidas kellegi poole pöörduda tuli.
Näiteks täiesti tavaline tudeng, sai tiitliks kubermangu sekretär ja see oli võrdsustatud podporutsiku auastmega maaväes. Doktor seevastu sai aga kolleegiumi assessori auastme (võrdne suurtükiväe rittmeistriga). alates riiginõuniku auastmest loeti inimesed pärilikuks aadliks.

Minu küsimus ongi selles, et kui ülikooli keegi lõpetas või seal mingi töö ära kaitsis siis ülikooli toimikutes on ka vastav paber, mis auastme keegi sai, kui sai ja teinekord ka tõend maksualusest seisusest väljaarvamise kohta. Kuid kas kuskil oli ka mingi üldine register, kellele need andmed ülikool esitama pidi, mingi register kus oli võimalik teada saada, kui palju on riiginõuniku auastmes inimesi, kui palju õuenõunikke ja kui palju kubermangu sekretäre (just nimelt auastmes inimesi, mitte ametikoha täitjaid). Oskab keegi vastata
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Kõrgharidus”