Hermann Friedrich von Sivers

Eesti- ja Liivimaa mõisnikud, mõisaomanikud, -rentnikud kõikidest rahvustest
Vasta
Caty88
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 16. Jaanuar 2011, 21:35:01
Status: Eemal

Hermann Friedrich von Sivers

Postitus Postitas Caty88 »

Hermann Friedrich von Sivers
Heimtali mõisnik.
Kust võiksin leida tema kohta materjale?

Sooviks teada elulugu jm temaga seonduvat.
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Hermann Friedrich von Sivers

Postitus Postitas Katsa »

Eluloolist on SIIN küll vähevõitu.
Katrin H.
Caty88
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 16. Jaanuar 2011, 21:35:01
Status: Eemal

Re: Hermann Friedrich von Sivers

Postitus Postitas Caty88 »

Hmm... natuke vähe jah, kuid tänan. :)

Üks asi veel- Kuulsin kusagilt et mõisate ajal oli selline komme et kui pruutpaar abiellus siis sai mõisnik 'esimese öö õiguse'.
On see tõsi?
Minu eelkäijad väidavad raudkindlalt et oleme ühe Heimtali mõisniku vallaslapse järeltulijad ning nüüd püüan seda kindlaks teha.
Lugu olevat siis nii et parun kasutas oma 'esimese öö õigust' ja selle tagajärjel olevat sündinud siis üks minu esivanem.
Algul arvasin et loogiliselt võis see olla minu vana-vana-vana-vanaema kuna ta sündis Heimtalis kuid esivanemad väidavad et see olevat hoopis vana-vana-vana-vanaisa kes sündis tol ajal hoopis teispool Eestimaa otsas Tuulas...
Nüüd (lihtsalt enda huvides) tahan kindlaks teha, on see siis tõsi või mitte ja kusagilt ei oska enam alustada ka.
Olen üritanud Fritzu ema nime kindlaks teha, et näha kas ta oli kuidagi Heimtaliga või selle paruniga seotud aga olen jänni jäänud.

Oh, loodan et jutt väga segane ei tulnud. :)

Parimad soovid,
Kati Meerits
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hermann Friedrich von Sivers

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Sellest "esimese öö õigusest" on juttu siin teemas viewtopic.php?f=1&t=3141" onclick="window.open(this.href);return false;
Võib-olla veel kuskil teemas, kasuta otsingut.

Neid legende mõisnike sohilastest on paljudes suguvõsades, enamasti aga pole neil mingit tõepõhja all.
Ka minu suguvõsas on legend, et mõisnikul oli toatüdrukuga 2 last ja need anti ühte tallu kasvatada. Kirikuraamatuid uurides ma aga sellel mingit tõestust ei leidnud. Nende laste vanemad ja ka ristivanemad olid tavalised talupojad.
Üks nendest lastest on minu kauge esiisa.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Hermann Friedrich von Sivers

Postitus Postitas Assar »

Caty88 kirjutas:Hermann Friedrich von Sivers
Heimtali mõisnik.
Kust võiksin leida tema kohta materjale?

Sooviks teada elulugu jm temaga seonduvat.
Põhimõtteliselt on olemas selline raamat
Ants Hein, Viljandimaa mõisad * the manor houses of Viljandi county Estonia, 1999
Seal on Heimtali mõisast pikem jutt, muuhulgas näiteks, et oli aastani 1867 Heimtali mõisnik. Lasi ehitada sealse ringtalli jms. Kuigi kahtlen sügavalt, kas kuskil on ametlikult kirjas, et tal oli alamast seisusest armukesi. Vähemalt nimeliselt neid kindlasti ei mainita, kui ka kuskil on sellist komprat. Või on see äärmiselt väike võimalus.

Kui see tõsi oli, siis kas ema julges tunnistada seda kirikherrale. Ja võib olla polnud üldsegi mitte nii, lihtsalt äkki ema ei tahtnud õiget isa nimetada (või ei teadnud isegi) ning ütles siis, et mõisahärra oli. Mõisahärrale seda ninapeale juba ei määri.

aga tean ka Viljandi kandist kedagi, kes oma esivanemate põlvnemise kohta sieversitest sarnaseid pärimusi räägib. Kus suitsu seal tuld muidugi.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Mõisnikud”