Vene laevastiku pildid aastast 1893.

Meremehed, laevnikud
Vasta
ruheline
Postitusi: 153
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Vene laevastiku pildid aastast 1893.

Postitus Postitas ruheline »

Tere! Juhtusin netis vaatama niisugust saiti, nagu EnglishRussia ja avastasin sealt 35 pilti tsaariaegsest Vene laevastikust, pildid aastast 1893 > http://englishrussia.com/2011/05/31/rus ... y-in-1893/" onclick="window.open(this.href);return false; Eestlasi, saarlasi oli toonases vene (sõja)laevastikus üsnagi arvukalt. Omaenda sugulasi piltidel ei märganud. Aga pole välistatud, et kellegi teise Perekonnaajaloo foorumiliikme esiisa on piltidel olemas: pakukski seepärast seda uudistada.

Üks küsimus siiski on: saidil olevate laevapiltide kirjed on suht kehvalt loetavad - kas keegi Teist tuvastab pakutud laevapiltidelt selsamal ajajärgul Kaug-Idas, Vladivostokkis tegutsenud vene abiristlejat "Aasia" ? Kui jah, paluks märku anda (abiristleja "Aasia" nimelt oligi 3 mastiline purjelaevataglastusega ja purjekale omase sihvaka kerega, ühe korstnaga, aurumasinaga laev, st. konstruktsioonilt üleminekuvorm purjelaevadelt aurulaevadele, nagu ülalpakutud viitelingi piltidelgi neid näha on.).

Kui kellelgi Teist on ülemöödunud sajandi viimasel veerandikul tegutsenud tsaariaegse vene Kaug-Ida sõjalaevastiku abiristlejast "Aasia" pilte, või teab netist viitelinke selle abiristleja piltidega, olen neist väga huvitatud. :)

Tänud tähelepanu eest ja ootan huviga teiepoolset tagasisidet! :)
ruheline
Postitusi: 153
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Re: Vene laevastiku pildid aastast 1893.

Postitus Postitas ruheline »

Tere taas!

Sain vanade vene laevastikupiltide asjas pisut selgust. Vene laevastiku 1893. aasta piltidel on fotode valmistaja kohta kirje: DETROIT PHOTOGRAPHIC CO. = so. Detroit Publishing Company Photograph. See on kirjastuskompanii on ysnagi palju toonaseid laevu fotodel jäädvustanud, enamuses just USA omi, aga tal on ka konkreetne vene laevastikupiltide seeria - Russian navy Date Created/Published: [1893] Part of: Detroit Publishing Company Photograph Collection. Seda kõnealust piltide seeriat ja piltide täpsemaid andmeid kollektsioonis näeb aadressilt: http://www.loc.gov/search/?q=Russian+Na ... =194935023" onclick="window.open(this.href);return false; (sellelt aadressilt, 1-el lehekyljel olulisim olemas, osade piltide teave asub aga järgmistele lehtedele edasiklikates).

Detroit Publishing Company Photograph Collection`i fotode allikas on USA-s paikneva The Library of Congress arhiiv.

Siit veendusin, et minu otsitavat vene abiristlejat "Aasia" piltidel siiski polnud. Olid järgnevad vene sõjalaevad: "Rynoda"/"Rynda", "General Admiral", "Dmitri Donskoi", "A Vessel" ja "Admiral Nachimoff"/"Nakhimov". Võibolla on mõnele Teist sellest abi, kui olete otsinud esiisa tsaariaegset mereväeteenistuse kohta, olete otsinud just nimetatud laevu. :)

Abiristlejat "Aasia" pilte ja kirjeldusi otsin edasi, seda laeva puudutav info on jätkuvalt teretulnud.

Tänud tähelepanu eest! :)
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: Vene laevastiku pildid aastast 1893.

Postitus Postitas u.kask »

ruheline kirjutas: Abiristlejat "Aasia" pilte ja kirjeldusi otsin edasi, seda laeva puudutav info on jätkuvalt teretulnud.
Aga, palun, ehk on http://vadimvswar.narod.ru/ALL_OUT/Briz ... rmp001.htm abi,
samuti koos kirjeldusega http://www.nashflot.ru/page/imperia/azia/3
ruheline
Postitusi: 153
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Re: Vene laevastiku pildid aastast 1893.

Postitus Postitas ruheline »

Tere!

Suured-Suured Tänud Sulle hea Perekonnaajaloo foorumi kaaslane u.kask! Läkitatud info on õige. Just seesama kauaotsitud laev ta on. :)
Vasta

Mine “Merendus”