Minu isa saatus

Meremehed, laevnikud
Vasta
Helmut
Postitusi: 5
Liitunud: Reede 28. Jaanuar 2011, 19:19:01
Status: Eemal

Minu isa saatus

Postitus Postitas Helmut »

Tere!
Minu isa, sündinud 1886 (I maailmasõja ajal teeninud tsaariarmees olles ka Aurora peal) jäi kadunuks 1941. 1941. aasta juulikuus (olin siis 10-aastane) väljus Tallinnast aurulaev "Liina" Leningradi ja mehhaanikuna oli seal peal ka minu isa. Seoses sõja algusega ei lastud meeskonda enam Leningradist välja, laev seisis pikalt Leningradis. Mis sai meeskonnast? Isa kadus nagu vits vette. Ehk on kellelgi vanaisa või vanaonu sarnase saatusega, kes aga tagasi tuli? Olen elu jooksul üritanud midagi teada saada, samuti ka ema, kuid teada oleme saanud väga vähe, on ainult oletused...
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Re: Minu isa saatus

Postitus Postitas rebaste »

Tere. Ma pole küll kindel, aga kui on võimalik lugege Hamlet Tiits ,, Taastatud logiraamat ,, Minu meelest seal mainitakse aurulaeva Liina, mis seisis Leningradis blokaadi ajal
Edu.
Helmut
Postitusi: 5
Liitunud: Reede 28. Jaanuar 2011, 19:19:01
Status: Eemal

Re: Minu isa saatus

Postitus Postitas Helmut »

Jah, tõepoolest, 1985 ilmus "Liina-" aegse laevajunga Hamlet Tiitsu raamat. Pärat raamatu ilmumist võtsin autoriga ka ühendust.Algul oli ta nõus silmast silma kohtuma, kuid hiljem ütles, et ta on raamatus kõik juba ära öelnud ja tal ei ole enam midagi lisada. Telefoni teel vestlesime ja nii asi jäigi.
Niipalju sellest raamatust sain teada, et noored mehed, kes Leningradi tulnud laevade meeskonnas olid, saadeti siseveekogudele madrusteks. Isa-vanused jäid aga Leningradi.
Olen kohtunud ka ühe mehega - Lilleberg oli ta nimi - tema saatus oli sama. Ta ei olnud küll "Liina" peal. Ta oli noor mees ja saadeti Araali järvele ühe laeva peale.
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Re: Minu isa saatus

Postitus Postitas rebaste »

Jah , kes Leningradi jäi, see sealt tulema ei saanud. Piskarjovi kalmistu ühishaudades on 500000 ja Serafimovi kalmistul 100000 Arvan, et ka meie vanemad ja esivanemad on nende hulgas. Peame sellega leppima
Vasta

Mine “Merendus”