Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Meremehed, laevnikud
Vasta
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas rebaste »

Küsiksin veel kord, ehk keegi asjatundjatest oskab öelda, kust kohast saaks teada nende meremeeste nimekirjad, kes pääsesid uputatud aurulaevalt VAPPER , päästepaatidega Inglismaa läänerannikule.
Oleksin väga tänulik. Jüri Fuks
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas Assar »

rebaste kirjutas:Küsiksin veel kord, ehk keegi asjatundjatest oskab öelda, kust kohast saaks teada nende meremeeste nimekirjad, kes pääsesid uputatud aurulaevalt VAPPER , päästepaatidega Inglismaa läänerannikule.
Oleksin väga tänulik. Jüri Fuks
Üks kindlamaid viise oleks vist pöörduda meie briti saatkonna poole
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas rebaste »

Tänan. Juba uurisin, aga nail pole mingeid andmeid. Kõik andmed on üleantud Riiklikusse arhiivi, kuid seal pole mul veel vastust tulnud. Aga olen omalkäel teada saanud oma vanaisa saatusest. Sain ka surma tunnistuse koopia. Teda too kord Vapperil ei olnud. Läks ikka mingi teise laevaga 1941 aastal karavaniga Leningradi poole. Ja oli üks eesti meremeestest, kes eluga pääsesid Kroonlinna Ja sinna blokaadi ta surigi.

Seega veel üks küsimus, kas on teada, kas aurulaev MAI osales 1941 a. karavanis ?
Ja millisesse Leningradi surnuaeda on blokaadis surnud maetud?
Helmut
Postitusi: 5
Liitunud: Reede 28. Jaanuar 2011, 19:19:01
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas Helmut »

kahjuks ei oska Su küsimustele vastata :(
kuid, kui see saladus ei ole, kuidas Sul õnnestus surmatunnistuse koopia saada? mul isa suure tõenäosusega suri Leningradi blokaadis, kahjuks täielik ummik.
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas rebaste »

Lp. Helmut. Õnneks sai surmatunnistuse kätte juba minu vanaema, aga peale tema surma sattus see sugulaste kätte, kes saatsid mulle selle koopia, kui said teada, et uurin vanaisa saatust. Nüüd uurisin välja , et enamus blokaadis hukkunuid on maetud Piskarjovi kalmistu vennashauda. Suvel kavatsen minna Peterburgi.
Helmut
Postitusi: 5
Liitunud: Reede 28. Jaanuar 2011, 19:19:01
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas Helmut »

Enamus surnutest põletati.Kahjuks olen unustanud selle kohanime, kuid see asub Leningradi lähedal endises telliskivitehases. Seal ei tehtud isikuid kindlaks, tänavalt koristati ja aeti ahju. Kalmistutele maeti minu teada blokaadi algul ja lõpus, kui suremus nii massiline ei olnud. Ei olnud õigeid matjaid, talvel olid ka õudsed külmad, pidev pommitamine jne - lihtsam oli ahju...
rebaste
Postitusi: 11
Liitunud: Neljapäev 02. September 2010, 14:17:09
Status: Eemal

Re: Inglismaa läänerannikule pääsenute nimekiri

Postitus Postitas rebaste »

Tänan kõiki, kes aitasid mind. Õnneks olen nüüd selgusele jõudnud, Riigiarhiivist sain teada, et minu vanaisa, Johannes Käär oli ,,Vapperi,, peal kuni laeva hukuni, kuid nagu enamik meeskonnast pääsese ka tema. Kuid pole veel teada kuidas meremehed Inglismaalt tagasi Eestisse tulid. Seda aga tean , et vanaisa osales 1941 aastal venelaste põgenemisel karavaniga Leningradi ja seal ta nälja ja kurnatusse surigi. Ma pole teada saanud mis leavaga ta Leningradi poole läks.
Tänades Jüri
Vasta

Mine “Merendus”