Valga Jaani kiriku varasem kogudus?

Vasta
Ave28
Postitusi: 21
Liitunud: Reede 18. Juuni 2010, 14:06:06
Status: Eemal

Valga Jaani kiriku varasem kogudus?

Postitus Postitas Ave28 »

Tere,

olen uurimas oma suguvõsa ning 19. sajandil olen palju infot saanud Valga Jaani kiriku meetrikatest. Esivanemad elasid küll Karula kihelkonnas, kus on kirik olemas, kuid käisid Valga Jaani kirikus. Samas lõppevad Valga Jaani kiriku meetrikad ära 1830ndate aastate paiku ning ka googeldades pole ma abi saanud, kust võiks varasemaid meetrikaid otsida. Leitud info kohasel on antud kirik ehitatud 1817. aastal - oskab keegi öelda, kas läheduses paiknes siis veel mõni kirik, kuhu kogudusse inimesed võisid enne Jaani kiriku ehitamist kuuluda? Raduraksti's olev Walk (Valga) olen ka uurinud, kuid sinna nad ei ole kuulnud ja ka vaadates talude nimesid, ei ole seal Karula piirkonnast ühtegi. Samas pole ma suutnud tuvastada nende kuulumist Karula kogudusse. On kellelgil olnud sarnaseid kogemusi või teab, mis kogudused veel antud piirkonnas asusid 18. sajand ja 19. sajandi alguses?
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Valga Jaani kiriku varasem kogudus?

Postitus Postitas Katsa »

Valga Jaani koguduse meetrikad algavad 1723. aastast, nad on Radurakstis üleval ja minu meelest lausa kubisevad Kaagjärve talupoegade sündidest-surmadest-abieludest. Kohe Jaani koguduse 1723. a. sünnimeetrika alguses on kirjas, et kogudusse kuulub 38 Kaagjärve talu rahvas.

Valgas oli/on veel ka Luke kogudus, mille meetrikad algavad samuti 1723.
Katrin H.
Ave28
Postitusi: 21
Liitunud: Reede 18. Juuni 2010, 14:06:06
Status: Eemal

Re: Valga Jaani kiriku varasem kogudus?

Postitus Postitas Ave28 »

Järjekordselt suur aitäh sulle!!! Ma otsisin siiani church books - evangelic lutheran - settelements - walk (valka) alt ja sealt ma ei leindud. Teise lingi parishes alla ma ei osanud vaadata, sealtkaudu saan walk alt lisaks ka teisi kirikuraamatuid.
Vasta

Mine “Valga linn ja seda ümbritsevad eesti asustusega alad”