Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Anna teada, kui midagi valmis.
Vasta
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Hildur »

Täna hommikul sugupuud avades leidsin, et mu täiskasvanud tütre profiilist on minul (haldajal) kadunud võimalus muuta tema andmeid. Miks nii võib juhtuda? Tütre enda väitel pole ta ise midagi muutnud.
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Tütar liitus Geniga? Siis teie enam muuta ei saa, enne kui tütar pole pannud seadetes linnukest "luba pererühma liikmetel minu andmeid muuta" (või umbes nii).

PS. Kui tohiks paluda sarnased küsimused samasse teemasse postitada? :)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas maidu.leever »

http://www.geni.com/account_settings/permissions" onclick="window.open(this.href);return false; linnuke kasti - Luban pererühma liikmel muuta minu andmeid
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Hildur »

Märkasin, et nii minu tütar (vaatamata linnukese vastavasse lahtrisse panemisele) kui ka minu mees ei kuulu ikkagi minu poolt hallatavate inimeste gruppi. Nad on lihtsalt "liitunud" Geniga. Mida nad tegid teistmoodi kui kõik teised, keda ma Genisse olen kutsunud ja kes jäid minu hallatavaks? Kas ja kuidas seda situatsiooni saab muuta, kas asjatundjad oskavad aidata?
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas maidu.leever »

Ma arvan, et need teised ei ole määranud omale Genis parooli, ja kasutavad (kui üldse on aktiivsed) Genisse sisenemisel e-mail'iga saadetud linki. Sellisel juhul saate Te ikkagi nende andmeid hallata.
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Hildur »

Tänan Teid, härra Leever. Mu järgmine küsimus võib tunduda veider ja mittevajalik, aga küsin siiski: kuidas ma saaksin teha nii, et mu lähisugulased oleksid kõik "ühtne pere" ja kuuluksid minu hallatavate inimeste rühma? Või pole see enam võimalik, kuna nad on liitunud Geniga väljapool minu puud? Nad tegid seda õndsas usus, et nii peabki; ka pole nad teadaolevalt seotud ühegi teise puuga.
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Ma ise lahendasin selle ühel juhul nii, et palusin ripakile jäänud lähisugulasel oma konto kustutada ja siis kutsusin ta ise uuesti Genisse, juba minu suguvõsas oleva isiku baasil. Seda saab muidugi vaid siis teha, kui ripakil lähisugulane pole ise hulga rahvast juurde sisestanud.

Teisel juhul sai lastud puud kokku kleepida - see eeldas kuraatori aktiivset kaastööd, eriti kuna ma ise olen suures puus ja sugulane ei olnud ja kumbki meist ei ole PRO.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Hildur »

Kumbki kõnesolevatest pole ühegi teise puu liige. Aga kui ma palun neil oma konto kustutada, kas nad siis kaovad kohe automaatselt ka minu puust? Võib olla näib see küsimus rumal, aga mu kogemused on tõesti olematud, vaid 10 päevanatukest :)
Tahtsin veel öelda, et oma konto tekitasid kõnealused seetõttu, et alguses nad pääsesid puud vaatama minu kutse kaudu, aga kolmandal-neljandal külastusel sundis Geni neid oma kontot looma. Ehk said nad valesti aru, või ongi see nii? Teised kutsutud pole erilist aktiivsust üles näidanud, võib olla seetõttu pole nemad oma kontot loonud.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas maidu.leever »

Kas haldamise all mõtlete ainuisikulist haldamist või ka kaashaldamist.
Sellest, et isikut ei näidata hallatavate isikute nimekirjas, ei ole midagi hullu. Kui te vaatate nimekirja kus te olete haldaja, siis kuvatakse profiilid milledele olete põhihaldaja. Kui Teie puu on mestitud mõne teise puuga (puuosaga), siis võib mõne profiili puhul põhihaldus üle minna kellelegi teisele, teile jääb kaashaldaja roll. Seda profiili siis ei näidata seal nimekirjas.
Oma pererüma (lähemad sugulased) kuuluvate isikute profiilide muutmise õigus on Teil ka siis, kui see profiil ei ole Teie hallata (ei põhi ega kaashaldaja) (veelkord http://www.geni.com/company/privacy" onclick="window.open(this.href);return false; ). Pererüma suurust saab määrata siit: http://www.geni.com/account_settings/family" onclick="window.open(this.href);return false;
Muuta ei saa isikuid, kellel on Genis oma konto, v.a. kui ta on lubanud pererümal oma andmeid muuta (mitte ainult sündmusi).
Oma pererühma saate kutsuda ka kaugemaid sugulasi, kes jäävad nn pererühmast kaugemale. Samuti on Teil võimalik taotleda mõne profiili haldusõigust (menüüst "Tegevused" > "Haldajate seaded" > "Taotle isikukirje haldusõigust")
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Haldaja ei saa tütre andmeid muuta

Postitus Postitas Hildur »

Tänan Teid põhjaliku ja asjatundliku vastuse eest, millest mul (ja küllap ka teistel algajatel) on kindlasti palju abi.
Vasta

Mine “Sugupuud internetis”