Kuidas blokeerida pereühma liiget

Anna teada, kui midagi valmis.
Vasta
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Sooviksin blokeerida ühe kasutaja ja eemaldada ta sellega pererühmast, aga ei leia nuppu "Block the user", mis peaks olema isiku profiili lehe paremas servas.
Kas keegi oskab aidata?
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas maidu.leever »

Kui jutt käib GENI-st, siis seal on isiku lehel paremal ülal nurgas nupp "Tegevused", sealt valite "Tõkesta see kasutaja" või "Eemalda pererühmast"
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänan kiire vastuse eest! Tegin teie juhatuse järgi ja pererühmast see isik tõesti kadus. Mis aga e i kadunud, on sinine sildike "invite" tema profiilileheküljelt. See on ehk tühiasi, aga siiski - ehk oskate aidata ka sellest vabaneda?
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas HelleMai »

Selliste probleemide puhul tasub küsida Geni keskkonnast http://www.geni.com/discussions/63190?msg=776897&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas maidu.leever »

Hildur kirjutas:Tänan kiire vastuse eest! Tegin teie juhatuse järgi ja pererühmast see isik tõesti kadus. Mis aga ei kadunud, on sinine sildike "invite" tema profiilileheküljelt. See on ehk tühiasi, aga siiski - ehk oskate aidata ka sellest vabaneda?
Olete ikka kindel, et tegemist on tegemist on Geni kasutaja profiiliga. Võib olla on see tolle kasutaja topeltprofiil? Selline sinine sildike on mittekasutajate profiilidel (elavad). Üks viis sildist vabaneda on märkida isik surnuks, kui ta seda muidugi on. Teine viis sisestada e-posti aadress ja kutsuda ta Genisse, aga seda Te vist ei soovi.
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänan asjaliku vastuse eest. Isik on elus, aga ta pole minu veresugulane ja ma ei sooviks teda oma sugupuusse mitmel põhjusel. Mõtlen ja konsulteerin teistega, kuidas edasi talitada.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas maidu.leever »

Kui ta on abielus Teie sugulasega või on tal Teie sugulasega ühised lapsed, siis ta ju on selles sugupuus ja sinna ei saa midagi parata ja isiklikud tunded siin ei loe.
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Kõnesolev mees (saab 2 nädala pärast 51) tuli meie perekonda minu vennanaise pojana eelmisest abielust. Tema ema on nüüdseks 3 aastat surnud, pojaga pole ma kohtunud 25 aastat. Minu mees ega lapsed teda ei tunnegi.
Aga küsimus polegi niivõrd isiklikus suhtumises, kui selles, et Geni tuletab pidevalt meelde poolikuid mestimisi. See isik eksisteerib oma kolme abielu ja terve hulga laste kaudu veel mitmes sugupuus, mina ja minu lähedased aga ei soovi sugupuude mestimist inimesega, kes on meile tegelikus elus täiesti võõras ega ole ka veresugulane.

Olen sugupuuga tegelnud täpselt nädal aega ja seetõttu täielik uustulnuk. Julgen esitada küsimuse: kas minu eelkirjeldatud suhtumine on vale? Kas selle isiku eemaldamine sugupuust põhjustaks midagi, mida ma hiljem kahetsen?
Vastuse eest ette tänades
kasutaja Hildur
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Julgen vastata, et Geni suhtes on teie suhtumine natuke vale jah :)

Esiteks ei tasu geni meeldetuletusi eriti tähele panna. Kuskilt seadetest saate te ära märkida, milliseid teavitusi te endale postkasti soovite - sealt peaks peaegu kõik maha võtma, välja arvatud otsesed teated ja igasugused 'requestid' (ma ei tea, kuidas need maakeeli tõlgitud on - taotlused?). Geni keskkonnas tasub tegeleda nende teavitustega, mis teile huvi pakuvad ja vajalikud on; ülejäänud võivad ju segada, aga neid võib võtta reklaamina ja seega ignoreerida.

Teiseks on geni suur idee koostada mitte isiklik sugupuu, vaid üldine sugupuu. See tähendab muuhulgas seda, et kui asjaga järjekindlalt tegeleda, siis pole oluline see, kas te kedagi tunnete või suhelda tahate vmt - oluline on see, et ajaloolised faktid võimalikult õigesti kirja saaks. Samuti tähendab see seda, et kui teie nägemus erineb kellegi kolmanda nägemusest, aga teil on ühiseid sugulasi, siis te peate selle kolmanda isikuga kenasti kokkuleppele jõudma ja kompromisse tegema, kuidas ja mida te selliste ühiste isikute juures näha tahate jmt. Samuti tähendab see seda, et aeg-ajalt tuleb võidelda tuuleveskitega, kes selliste kokku leppimise ja kompromissidele mineku ideedega kuidagi ühilduda ei soovi.

Väljend "meie ei soovi mestimist" on kahjuks genilaadses süsteemis täiesti vale lähenemine. Konkreetsed isikud kunagi seda soovisid ja asja ära vormistasid - vot nüüd on see fakt ja peab kirja pandud saama :)

Päris isiklikku, soovimatute harudega sugupuud on mõistlik koostada enda arvutis; selle jaoks on programme (tasuta ja tasulisi) küllaga. On ka mõned (tasulised) keskkonnad, kus saab valitud sugulastega ühist puud internetis ehitada ja kolmandad isikud otse ligi ei pääse.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänan, teie vastus oli väga valgustav. Olen ka ise oma esimese tegevusnädala jooksul lõpuks mõistnud, et Geni tegelik taotlus on mingi suur ülemaailmne sugupuu ja - last but not least - raha eest liitumine. Mis on Geni seisukohast ju täiesti mõistetav, aga kas selle staatusega kaasnev on vastuvõetav ka teistele kasutajatele?
On veidi ebameeldiv, kui iga Pro staatuses inimene saab mitte ainult näha, vaid ka muuta minu sugupuud ja lugeda privaatset infot. Ehk siis "raha eest saab kõike" või olen ma siiski midagi valesti mõistnud?
Ma võin reguleerida oma sissetulevaid teateid, kuid ma ei saa kaotada kõikvõimalikke siniseid märgiseid ja plusse ning muud, mis teatavad, et sama isik on veel mitmes-setmes puus. Ning pidevalt ripuvad kuskil teated poolelioevatest mestimistes.
Ligi aga nendele ei pääse ju muidu kui raha eest. Kuus 350€ pensioni saavale aga pole ProGeni staatus taskukohane.

Tänan teid veel kord põhjaliku vastuse eest. Nüüd pean tõsiselt mõtlema, kas ma ikka üldse tahan jätkata. See pole siiski see, mida ma oma naiivsuses lootsin. Muidugi oleksin ma oma elukogemuse juures pidanud isegi mõistma, et tasuta lõunaid pole. Piinlik lugu...
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

PRO staatuses olev kasutaja EI SAA näha teie privaatsete profiilide andmeid. St et kui Geni kasutaja on pererühmas või lähedane sugulane, siis saab näha - aga see pole PRO seisundiga seotud.
PRO näeb ja saab muuta teie suguvõsa avalike profiilide andmeid. See ei meeldi tegelikult ka eriti kellelegi, samas viidi see muutus sisse selleks, et saada mingigi võimalus muuta-mestida neid avalikke profiile, kelle haldajad on Genist ära läinud ja kirjadele ei vasta jne. Selliseid 'surnud hingi' on vägagi palju.

Lisatavad profiilid on üldiselt privaatsed, kaugemas suguluses (vast neljanda põlve esivanemad ja edasi) avalikud. Enda poolt lisatud (ja enda hallatavate) profiilide avalikkust saab muuta; alati on privaatsed Geni kasutajate endi profiilid ja vist ka alla 13a vanuste laste omad.

Geni tegelik taotlus on omanikele raha teenimine. (Ma ei usu, et see tegelikult mingi üllatus on :)) Suur ülemaailmne sugupuu on kena idee, mis võib ka mingil hetkel Geni loojate mõttes mõlkunud olla (no nii nad vähemalt kilkasid); samas minusuguste arvutifännide jaoks, kes rohkem uurimislõbu pärast vanade esivanemate puud ehitavad (ja kelle praegune suguvõsa üsna ahtake on), sobib see ülemaailmse puu idee täiesti. PRO staatuses ma ka [veel?] ei ole; alles eelmisel aastal sai ka mittePRO ühte ja teist teha.

Piinlikku pole siin midagi. Kas tahate Genis jätkata - eks see ole jah küsimus, kas teid huvitab rohkem isiklik sugupuu ja suguseltsiga suhtlemine või ajaloolised juured. Muide, hulga inimesi ajavaid neid asju paralleelselt, kasutades Genit rohkem ajaloolise osa uurimisel ja isiklikumat osa peavad enda arvutis või teistes keskkondades.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänud teile, olen teiega pea kõiges täiesti ühel nõul. Ja arvutifänn olen ka. Minu väljalaskeaasta on küll juba uunikumi tasemel (1940), aga olen arvutis lausa elanud juba enam kui 20 aastat ja jõudu veel jätkub.
Oleksin tänulik, kui soovitaksite mulle mõnda tasuta programmi, millega teha arvutisiseselt sugupuu, aga ikkagi nii, et seda perele edasi saaks saata. Kas niisugust on olemas? Või peab ikka kõik välja printima?

Väga kaugele me oma pere suguvõsadega nagunii minna ei saa, sest mitmed vanad liinid lähevad Eestist välja.
Aga kirja tuleb teadaolevad asjad panna enne kui on hilja ja lastel pole enam kelleltki küsida. Tegime mehega mõlemad selle vea, et ei küsinud vajalikke asju õigel ajal. Näiteks pole enam mitte kelleltki küsida, miks mu mehe saksa soost vanaisa on sündinud 1884.a. just Drobõtši linnas Poolas, praeguses Ukrainas. Aga tahaks teada küll:)) Ja palju asju veel...

Püüan muidugi Genis ka tasapisi edasi nikerdada, aga kui mu "eraideed" läbi ei lähe, siis vist kustutan oma konto.
Teid juba ette tänades Hildur Sokk, imekokk
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

Programmisoovitusi on siin nii mõneski teemas. Mulle endale sobib hetkel kõige rohkem MyHeritage Family Tree Builder; see tahab küll aeg-ajalt netiversiooni pähe määrida, aga seda saab ka ignoreerida. Täiesti tasuta on Ahnenblatt, osaliselt tasuta (st piiratud võimalustega) on Legacy - aga mulle nad nii väga ei meeldinud. St Legacy oli muidu hea, aga ei suutnud Geni ekspordifaili hästi sisse süüa.

Vanad liinid, mis eestist välja lähevad, võivad Genist omajagu abi leida; paraku ei ole mul selle koha pealt midagi kaasa rääkida (ma põline eestlane :))

Genis nikerdamisega palun arvestada, et tasuta kasutaja puu piir on 100 isikut. Ehk kui keegi pakub teile kleepimist suure puuga, siis pärast te tõenäoliselt enam uusi isikuid lisada ei saa.
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänan teid, mõtlen asja üle tõsiselt järele. Tutvun teie nimetatud programmidega ja vaatan ka neid:

http://www.vmg.vil.ee/mannn/prog.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

MyHeritage 6.0 on mul arvutis sees, aga miskipärast jooksis mul sellega poolik puu kinni ega edenenud enam kuidagi. Geni on minu arust ka kuidagi lihtsam ja loogilisem, MyHeritage mõjus väsitavalt.
100 isiku piir aga ongi see, mispärast püüan vältida kleepimisi ehk mestimisi ja kõiksuguseid isehakanud sugulasi.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas maidu.leever »

Arvo.Jägel kirjutas: Genis nikerdamisega palun arvestada, et tasuta kasutaja puu piir on 100 isikut. Ehk kui keegi pakub teile kleepimist suure puuga, siis pärast te tõenäoliselt enam uusi isikuid lisada ei saa.
Uuemad uudised ütlevad seda, et võid puuga liituda küll ja pärast saad ikka oma 100 täis lisada http://www.geni.com/discussions/63190?msg=777163" onclick="window.open(this.href);return false;
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas maidu.leever »

Hildurile

Prviaatsusest Genis http://www.geni.com/company/privacy" onclick="window.open(this.href);return false;
Hildur
Postitusi: 14
Liitunud: Kolmapäev 29. Veebruar 2012, 09:54:02
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Hildur »

Tänud! Saingi aru, et olin privaatsuse pärast asjatult ärevust tundnud!
Arvo.Jägel
Postitusi: 939
Liitunud: Laupäev 18. Detsember 2010, 14:20:12
Status: Eemal

Re: Kuidas blokeerida pereühma liiget

Postitus Postitas Arvo.Jägel »

maidu.leever kirjutas:Uuemad uudised ütlevad seda, et võid puuga liituda küll ja pärast saad ikka oma 100 täis lisada http://www.geni.com/discussions/63190?msg=777163" onclick="window.open(this.href);return false;
Haa, kui see õige on (ja ju ta on, kui Lauri ise kuulutas), siis on neil [Genil] vähemalt selle koha pealt mõistus koju tagasi tulnud.

Järsku mõtlevad nad nüüd veel mingi boonusprogrammi ka välja... Pean silmas selliseid -70% tüüpi asju, mitte miinus viis või kümme :)
Hallis kirjas jutud on lihtsalt loba, postituse väärtuslik osa on ikka musta värviga :)
NB! Hetkel tunnen huvi Harku Kask'ede vastu!
Vasta

Mine “Sugupuud internetis”