ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Arvutiabi
Vasta
boriss
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 09. Aprill 2010, 10:24:04
Status: Eemal

ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas boriss »

Olen genis suht algaja ja ehk ei tea veel köike nippe: probleem selles, kui sisestan otsingusse oma sugupuu nime VILMANSEN , näen seal inimesi, kes on juba ositi midagi sisestanud. Kuna olen seda sugupuud juba ammu teinud ja see on paberkandjal olemas, otsustasin täiendada uute inimestega ja täiendada juba lisatuid. Hakkasin tabelit tegema ja see on önnestunud, kuid minu poolt tehtud tabeli andmed ei ole jöudnud lisaks juba tehtuile. Kas olen midagi valesti teinud vöi hoopis tegemata jätnud, et otsingus VILMANSEN oma lisatud andmeid ei näe ?
Tanel Jairus
Postitusi: 77
Liitunud: Reede 23. Juuli 2010, 15:24:07
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas Tanel Jairus »

Geni uuendab oma otsingutabeleid vist kord päevas ja kuni selle hetkeni lisatud kirjed otsingus ei kajastu. Üldiselt on järgmiseks päevaks uuendused nähtavad.
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas müürisepp »

Ma ei ole nii optimistlik kui Tanel. Viimasel ajal käib see uuendamine ikka harvemini. Mul on perekond, kelle toksisin sisse 28. augustil ja kes täna veel otsingus ei kajastu.
boriss
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 09. Aprill 2010, 10:24:04
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas boriss »

Tänan lohutuse eest, sest mina sisestasin andmed 31. aug ja kuna need ei ole veel " laekunud ", siis ootan röömuga edasi. Ju ma siis lihtsameelselt arvasin, et asi käib kähku.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas Assar »

Tanel Jairus kirjutas:Geni uuendab oma otsingutabeleid vist kord päevas ja kuni selle hetkeni lisatud kirjed otsingus ei kajastu. Üldiselt on järgmiseks päevaks uuendused nähtavad.
Kusjuures mul osasid sisestusi pole juba peaaegu nädala näidanud, kuigi nad on olemas. Teised jälle sisestasin oluliselt hiljem ja mingit probeemi pole. Otsing leiab nad ülesse :?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas passer urbanus »

vahet tuleb teha otsingul ja "recent" listil (viimasel puhul pakub ta nime sisse togides juba vastet)
boriss
Postitusi: 32
Liitunud: Reede 09. Aprill 2010, 10:24:04
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas boriss »

Hakkan juba muretsema - 10 päeva tagasi sisestasin andmed, aga otsingus ikka ei ole näha. Kas on olemas vöimalus, et tegin midagi valesti vöi jätsin tegemata -algajal vöib ju köike juhtuda!!!!!!!!!!
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas passer urbanus »

kas profiilid ise on siiski olemas? vaata oma pealehe pealt oma tegevuste ajalugu - säält saad otse profiilile.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas:kas profiilid ise on siiski olemas? vaata oma pealehe pealt oma tegevuste ajalugu - säält saad otse profiilile.
Mina jagan Borissi muret täiega, tõepoolest ostinguga on genis midagi imelikku lahti. Annan ühe oma loodud profiili aadressi, võid ise püüda seda otsinguga leida. Minul ei õnnestu see mitte kuidagi.

Ka sugulussuhteid visualiseerib ta imelikult. Kui ma vaatan kellegi profiili, kes on mu sugulane ja siis suundun sujuvalt tema poja profiilile, siis temaga ta mind enam sugulaseks ei pea. Seega on küsitav ka kogu see statistika mida minu kohta näidatakse, keda ta siis arvab ja keda mitte Blood relative alla.

Ka on osa persoone genis, kes on mu sugulased aga süsteem visualiseerib nad mulle kolmanda või neljanda astme sugulasteks. Äärmiselt küsitava väärtusega keskkond.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas passer urbanus »

Otsing tõepoolest ei võta, aga on ka ainult kaks nädalat sisestamisest möödas ning Genis käib taas suurem uuendamine.

Geni enda selleteemaline foorum-jutulõng siin: http://www.geni.com/discussions/6000000 ... 9909380003" onclick="window.open(this.href);return false;

...

Suguluse visualiseermisest - taas indekseerimise ja arvutamise taga probleem. Kuivõrd oled suures puus, siis oled seotud päält 40 miljoni inimesega. Mida kaugemalt sugulane seda enam võimalikke seoseid on - neist tuleb valida lühim, kusjuures vereliin on olulisem ja ka vereliine võib olla mitu. Vajalikke seoseid, mida Geni peab arvutama on siis 40 000 000 astmes n, kusjuures n on kõvasti suurem, kui 1. Kahe profiili sugulus arvutatakse esimesel nõudmisel välja ning uut arvutust ei tehta enne mingi aja möödumist - s.t. kui peale seda arvutust muutub sugulus lähemaks, siis see jääb mõneks ajaks näitamata. Iseenesest on frustreeriv, aga suure andmebaasi haldamiseks on möödapääsmatu osade võimaluste kinnikeeramine. Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga minu meelest oli Pro konto puhul võimalik omasoodu sugulust ümber arvutada (mul sai Pro periood läbi, pole uuendanud) - võid proovida Pro 2-nädalast prooviaega (ma juba "proovisin" ära).
Mul endal oli hiljuti (s.t. on praegu) juhtum ühe 6-nda astme nõo'ga - enne, kui me otsad kokku saime, olin suguluse välja arvutanud ning selle arvutuse kohaselt ei ole me veresugulased. Mõne nädala pärast saab korda (mingi aja pärast ilmub võimalus sugulus ümber arvutada).

...

Statistika uueneb samuti perioodiliselt - empiiriliselt arvan, et ca 24-48 tunnise perioodi järel - s.t. kui sisestad täna 10 uut veresugulast, siis statistikasse ilmub see homme-ülehomme.

...

Ei saa võrrelda koduarvutisse mahtuvat andmebaasi, milles kõik toimub reaal-ajas, Geni sarnase hiiuga. Karta on, et Geni andmemaht ei sisaldu ühes serveris, võibolla isegi mitte ühes konteineris. Facebook näituseks kasutas aasta tagasi 30 000 (kolmkümmend tuhat) serverit (http://www.datacenterknowledge.com/arch ... 0-servers/" onclick="window.open(this.href);return false;). Geni on küll dimensionaalselt väiksem keskkond, ent ...

...

Kui kahtled Geni statistikas, siis laadi alla Gedcom ja vaata selle statistikat mõnes standalone's.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas Assar »

passer urbanus kirjutas: Kui kahtled Geni statistikas, siis laadi alla Gedcom ja vaata selle statistikat mõnes standalone's.
Pärast seda kahte nädalat olen teisigi profiile sisestanud keda otsing võtab ?! Aga jumal temaga.

Ma sain ühest diskussioonist, pole küll ise proovinud, aru et genist saab alla laadida vaid enda sisestatud profiile. Kuna antud juhul on see osa sugupuust erinevate sisestajate poolest triibuline nagu sebra, siis arvan, et gedcom ei annaks soovitud effekti.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: ANDMETE SISESTAMINE GENISSE ?

Postitus Postitas passer urbanus »

ma nüüd viimati võetud gedcome pole vaadanud, aga varasemalt võttis gedcomi ikka kõik, millele geniski ligi saad, privaatsed ja genis nähtamatud profiilid (hallid kastid) tulevad samatviisi anonüümselt (initsiaalid vms). sisestajad, kes on sisestanud sulle olulisi profiile, tasub koostööpartneriteks ja sõpradeks teha - siis näeb ka nende sisestatud profiile nii genis kui gedcomis.

otsimisel tuleb kindlasti vahet teha, kas ta otsib geni indeksist või siis konkreetse kasutaja "recent" listist - s.t. kui otsinguväljale nime sisestad, siis ta pakub sulle vasteid seal - selles esinevad ka hiljuti sisestatud profiilid, aga see loetelu on piiratud. viimasel juhul geni indeksis neid profiile veel ei ole ...
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”