Muidu ajaloost

Korralduslikud küsimused foorumi ülesehitusest, kasutamisest jmt
Vasta
agusa
Postitusi: 18
Liitunud: Teisipäev 20. Juuli 2010, 10:22:07
Status: Eemal

Muidu ajaloost

Postitus Postitas agusa »

Nagu me teame on see foorum mõeldud eeskätt suguvõsa ning perekonna ajaloo uurimiseks . Küsimus on selles, et kas selliselt on see piisav . Miks meil ei võiks olla siin foorumis teemasid või sektsioone ka erinevate ajalooliste küsimuste küsimiseks või on meil siin Eestis olemas ka teisi häid ajaloole pühendatud foorumeid .

Muidu jah seal üldiste küsimuste all on tõepoolest olemas küsimusi, mis nagu otseselt perekonna või suguvõsa ajaloo uurimisse ei puutu . Ehk siis minu soovitus oleks, et kui me siin juba ajaloo uurimise ning erinevatelt vanadelt dokumentidelt infotuvastusega tegeleme, et siis äkki võiksime ka veidike laiemalt vaadata kui ainult perekondi ning suguvõsasid puudutavaid asju . Küllap tõstaks taoline lähenemine ka postituste arvu ning üldist foorumi aktiivsust .

Parimat,
Agu
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Muidu ajaloost

Postitus Postitas passer urbanus »

ma arvan, et igaühel on vabadus küsida, mida küsida tahab, ainult et selle foorumi fookus on isikuajalugu ... mitte et see välistaks ka midagi muud, aga ... ma hoiaks fookuse siiski täpselt sellel ajaloo abiteadusel. laiema ajaloo teemal oli vast ehk pool aastat tagasi mingi uudis, et keegi investeeris ja avas ühe teise portaali, aga tal vist ei tulnud välja - ei suuda isegi URL'i meenutada.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Muidu ajaloost

Postitus Postitas Harri.Värs »

Histrodamus.

Ma usun, et ajalooalaseid teadmisi saab ammutada näiteks militaar.net foorumist.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
agusa
Postitusi: 18
Liitunud: Teisipäev 20. Juuli 2010, 10:22:07
Status: Eemal

Re: Muidu ajaloost

Postitus Postitas agusa »

militaar.net on jällegi liiga spetsiifiliselt pühendatud sõdadele ja võin ju eksida, aga seal peale esimese ja teise maailmasõja ning metsavendadest heietamise vist suuremat polegi . Pole ka mainitud Mahtra sõda ning talurahvaülestõuse - vabandust, kui ma eksin . Aga vähemalt selline mulje on jäänud, et seal objektiivse ajaloo uurimisega väga ei tegeleta, sest peamiseks on ikka see, kes oli õige ja kes vale " punane" .
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Muidu ajaloost

Postitus Postitas Harri.Värs »

Militaar.net-is on olemas alafoorum "Vanem ajalugu", mis puudutab kõike seda, mis jäi enne 20. sajandit. Ma ei oska öelda, et kas seal saab oma vastuse kiiremini või kas seal on teadjamad ja asjatundjamad inimesed koos või jääb seal täiesti ilma vastuseta.

Samas võib ju ajalooalaseid küsimusi esitada ka "Perekonna ajalugu (üldküsimused)" alafoorumis.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Katsa
Postitusi: 3741
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Muidu ajaloost

Postitus Postitas Katsa »

Ma eile juba erakirjas kasutaja agusa-le saatsin lingi, kus on täpselt kirjas, milleks see foorum on ja milliseid teemasid siin käsitletakse.

Olgu siis veelkord viewtopic.php?f=16&t=170" onclick="window.open(this.href);return false;
Katrin H.
Vasta

Mine “Foorumi korraldus”