Kasutajaks registreerimine

Korralduslikud küsimused foorumi ülesehitusest, kasutamisest jmt
Vasta
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Kasutajaks registreerimine

Postitus Postitas maidu.leever »

Seoses suurenenud spämmijate rünnakuga ja Perekonnaajaloo foorumi üleviimisega VAU keskkonda ei ole võimalik enam kasutajaks registreerida :(

Kasutage palun VAU foorumit.
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Mida kuradit? See vau foorum pole ju foorum vaid mingi imelik käkerdis.
Kuna foorumid elavad ja surevad mitte käsu peale, vaid loodusliku valiku põhimõttel, siis ilmselt peaks keegi hea inimene asutama foorumi, mis võtaks üle praeguse funktsioonid ja kuhu saaks kasutajaid lisada.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Kahju. Minust selle VAU foorumi kasutajat arvatavasti ei saa, vähemasti mitte sel määral, nagu siinses foorumis olen osalenud. Olen harjunud kõigi nende võimalustega, mida phpbb mootor pakub ja märksa kohmakamat ja nuditud asja lihtsalt ei taha. Neist puudustest, mis mind häiravad, ma juba korra kuskil kirjutasin, ei hakka siinkohal üle kordama.

Spämmivastase võitluse meetmena foorumi laksuga kinnipanek on ikka üsna jõhker meetod, ei saa jätta ütlemata. Jummel küll, laske vähemalt mõni uuem versioon phpbb mootorist peale, nad ju töötavad selle kallal usinalt, et foorumitele spämmitõrjet arendada! Siinse tarkvara versioon on, ma pakun 2.0.22, mis on iidamast-aadamast ja loomulikult trügivad kaasaegsed spämmerid sellest läbi. Kuid juba mõnda aega tagasi lasti välja versioon 3.0.5 ja isegi vist eestikeelne tõlkefail on juba sellele saadaval!

OK, ma saan aru, et foorumit administreeritakse omast vabast ajast ja vabast tahtest - tean omast käest, milline paras "jama" sellega kaasneb - ja foorumi kinnipanek lahendab iseenesest kõik probleemid... Sellegipoolest ei oodanud nii drastilisi samme.

Oli tore ja hariv siin osaleda ja tõesti kahju, et see lõbu nii üürikeseks jäi.
Katrin H.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Kas tõesti pole mingit võimalust seda foorumit siin siiski jätkata?
Aga las VAU arendajad tõstavad selle foorumi sisu ümber enda foorumisse, ehitavad selle samal põhimõtteli üles, loovad korralikud otsingumootorid jms.
teele.vaalma
Postitusi: 25
Liitunud: Pühapäev 09. Detsember 2007, 11:40:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas teele.vaalma »

Minu meelest on see praegu sulaselge küüditamine. Sunniviisiline VAUsse ületõstmine. Ja kes pole nõus minema, vaadaku, kas üldse ellu jääb. Kodu põletatakse ka maatasa.

Veidi ülepaisutatud võrdlus, aga kahju on ju.
Ivar
Postitusi: 24
Liitunud: Kolmapäev 25. Oktoober 2006, 10:43:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Ivar »

No pidage nüüd pisut hoogu! Ärme selles foorumist nüüd delfit tee!

Aga minul tekkis selle peale küsimus, et milleks oli vaja veel seda küsitlust korraldada? Kas sellest on tehtud ka mingi kokkuvõte? Pole nagu silma jäänud.
Kutses oma arvamuse avaldamiseks oli ju ka selline lause: "Foorumite lõpliku saatuse üle otsustamine on aga mõeldamatu kasutajate soovidega arvestamata".

Enda jaoks ma erilisi vastuargumente ei leidnud (pole ma ka nii aktiivne kirjutaja, küll aga lugeja). Samas on karta, et kui phpBB foorumit on võimalik üsna sageli uuendada lisades siia uusi võimalusi ja funktsioone, siis vaevalt, et VAU foorumit keegi niipea põhjalikult uuendama hakkab. Minu enda jaoks on kõige suurem miinus, et ma ei näe uusi, lugemata postitusi. Võiks vähemalt mingi RSS-feedi külge pookida.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Kui sellest on abi, siis tehke see foorum siin tasuliseks. :)
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kasutajaks registreerimine

Postitus Postitas maidu.leever »

maidu.leever kirjutas:Seoses suurenenud spämmijate rünnakuga ja Perekonnaajaloo foorumi üleviimisega VAU keskkonda ei ole võimalik enam kasutajaks registreerida :(

Kasutage palun VAU foorumit.
Hetkel kasutajaks registreerimine võimalik.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Harri.Värs »

Logisin huvipärast välja ja vajutasin registreerimise nuppu.. no andke andeks.. selle turvakoodi loeb ju iga OCR programm välja (võite ainult ette kujutada, miks osadel saitidel on turvakood nii loetamatu, et seda peab vahel refresh nupust muutma). Otsige mingi selline plugin, kus tuleks loomad autodest eraldada või kirjutada, mis ese/asi/loom on pildil või midagi muud "nutikamat" tegema...
d883sa10339
Site Admin
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:06:07
Status: Eemal

Postitus Postitas d883sa10339 »

avagula kirjutas:Mida kuradit? See vau foorum pole ju foorum vaid mingi imelik käkerdis.
Kuna foorumid elavad ja surevad mitte käsu peale, vaid loodusliku valiku põhimõttel, siis ilmselt peaks keegi hea inimene asutama foorumi, mis võtaks üle praeguse funktsioonid ja kuhu saaks kasutajaid lisada.
Kahju, kui vabatahtliku töö eest sõimata saab. Palun headel inimestel, sest praegused hooldajatel headust enam ei jätku, endast teada anda, kes on nõus abistama foorumi uuendamise, spämmiliikmete ja nende postituse kustutamisega.

VAU foorumi küsitluse tähtajast mina teadlik pole ning selle tulemus pole ka kindlasti kohustuslik. Oma argumentidest olen ma varem juba kirjutanud - peamine argument VAU foorumisse üle kolimiseks on minu jaoks olnud mitte võitlus spämmiga vmt, vaid dubleerimise vältimine.

Kuna üks minu enda projekte, millega hetkel tegelen, on just kõikvõimalike andmete koondamine ja ühise otsingu välja töötamine, samuti olen kõikvõimalike eri andmebaaside, kartoteekide jne kasutamisega üsna tuttav, siis olen ise igas asjas dubleerimise vastu ning ühendamise poolt. Ma ise oleks selle arvelt nõus mugavuses alla andma, kui ma peaks lugema ühte foorumit kahe asemel. Aga asi pole sugugi ju veel otsustatud, uute kasutajate lisamine oli suletud ajutiselt.

Fred Puss
Perekonnaloo foorumi asutaja ja häda pärast hooldaja
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Pole hullu, ma saan ise pidevalt vabatahtliku töö eest ...
Aga vabandan teravuste eest sellegipoolest.
Lihtsalt elu näitab, et sissetallatud raja sulgemine ja asendamine teise rajaga, mis kellegi arvates on kah käidav, viib selleni, et inimesed hakkavad trampima, kus jummal juhatab. Ei saa asju nii ajada, et meie teame, mis teile on hea.
Vast oleks tõesti lihtsam, nagu keegi eelpool kirjutas, viimistleda pisut kasutajaks registreerimise protseduuri - ja kirjutada see puuduv vahekiht selle foorumi ja Saaga vahele.
Ja mitte sugugi halb võimalus oleks lisada foorumile administraatoreid, siis, saaks spämmile reageerida see, kes esimesena jaole jõuab. Minu arusaamist mööda on vabatahtliku töö üks osa teiste vabatahtlike leidmine. ;)
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Kui hirmus häda käes, siis ma võin ju jõudu mööda aidata - mul mõnevõrra kogemust ka sarnaste foorumite administreerimise osas.
Katrin H.
Vasta

Mine “Foorumi korraldus”