Rantanen, Heinrichson

Ingerisoomlased Eestis
Vasta
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Rantanen, Heinrichson

Postitus Postitas Assar »

Tere!
Otsin andmeid ühe perekonna kohta. Tänu AIS´le leidsin Tallinnast ühe Venemaalt siia saabunu toimiku. Nimelt Aleksandr Dmitri ja Lisa pg. Heinrichson, kes on 1882 Narvas sündinud. Ta oli ratsaväelane ja asus Venemaale Petrogradi 1897 aastal. Oli Eesti Jaani kiriku hingekirjas. Passi sai ta 1916 aastal aga hoopis Paidest. Tal oli naine Elena (Jelena), kellega olid lapsed Elvina *1909, Ferdinand *1911 ja Elsa *1919.
Aleksandril oli ka õde Maria, kes abiellus Erlant Rantanen´ga ning nad elasid Narva - Jõesuus. Võimalik, et ka Dmitri nende isa oli sealt pärit.

Huvitaks nende inimeste (Rantanen, Heinrichson) edasised saatused (ega ütleks ära ka infost, mis puudutab nende eellasi), ning edasise uurimise võimalused. Kui keegi isiklikult midagi teab, siis palun võtke kindlasti ühendust!

Üks küsimus veel, mis puutub ühte teist samal ajal Venemaalt sisserännanud Heinrichsoni. Nimelt avaldas ta soovi elama asuda Hungeburis või Hungeburgis. See koht peaks olema piisavalt suur, et seal asuvad tänavad. Kas oskab keegi öelda, mis nime see tänapäeval kannab. Ma usun see asub Eestis?!

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

Narva-Jõesuu ongi Hungerburg
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Suured tänud Kroonströmile! Oleks pidanud muidugi Narva - Jõesuud ise ka kahtlustama.
Siis on tõenäoline, et ka see teine Henrichson on Aleksandr Dmitri pg. H. seotud. Seega annan tema andmed ka.
Aleksei Nikolai pg. Hendrikson *17 II 1893 Paides. 1914 asus Petrogradi. Oli teise järgu ratsanik. Aleksandr oli esimese järgu ratsanik. Ka Aleksei soovis jääda Narva - Jõesuusse EW ajal elama. Tal oli ka naine - Elisabeth/ Elisaveta ? Laste kohta ei oska midagi öelda. Vanemad on Paide kandi inimesed. Hiljem käib N-Jõesuu õigeusu kirikus, Aleksandr see vastu tundub luterlane olevat (Peterburi Jaani kogudus).
Äkki keegi tunneb tema ära?

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Tere,
Sattusin juhuslikult Sinu vana postituse peale. Ei tea, kas saan abiks olla, aga igaks juhuks siiski niipaljukest, et:

Minu andmebaasis leidub Tamara Henrichson, s 02.05.1907 Peterburi kubermangus, abiellunud 21.02.1935 Narvas Eduard Varvasega. Eduard oli sündinud Muhus, kuhu ta vanemad tulid Mustjala khk-st. On olnud lapsed Maret ja Valdur Varvas.

Parimat,
Mart Varvas
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

MartV kirjutas:Tere,
Sattusin juhuslikult Sinu vana postituse peale. Ei tea, kas saan abiks olla, aga igaks juhuks siiski niipaljukest, et:
Minu andmebaasis leidub Tamara Henrichson, s 02.05.1907 Peterburi kubermangus, abiellunud 21.02.1935 Narvas Eduard Varvasega. Eduard oli sündinud Muhus, kuhu ta vanemad tulid Mustjala khk-st. On olnud lapsed Maret ja Valdur Varvas.
Parimat,
Mart Varvas
Ütleks kõige pealt neile, kes seda kirja aastate pärast loevad, et minu huvi pole kindlasti kustunud ja kirjutage julgesti!
Mina oma andmebaasist Varvast ei leidnud kahjuks. Kuna mind otseselt huvitavad Henrichsonid olid mitmeid põlvi ortodoksed siis teevad mind kõik slaavipärased eesnime variandid (TAmara) äärmiselt tähelepanelikuks. Kuna minu esivanemad ei lokaliseeru ühtegi kohta ja nimel on äärmiselt palju nimevariante ning need kõik on levinud mitte ainult üle Eesti nagu minu esivanemadki. Kui te äkki teate Tamara vanemate või päritolu kohta midagi, siis oleksin väga tänulik. Praegu ei suuda nagu aidata. Loodan väga, et Te siia foorumi kuhugi ära ei kao!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Tere,
Kahjuks ei oska midagi lisada. Andmed pärinevad ühe kauge sugulase 60-70ndatel aastatel koostatud sugupuust ning pole olnud võimalik neid kontrollida.
Niipalju ehk siiski, et leidsin Eduardi haua Tallinnas Pärnamäe kalmistul. Sama hauaplaadi peal oli veel kellegi naisterahva nimi (pean kodus märkmetest vaatama), kuid see ei olnud kindlasti Tamara ning tal oli teine perekonnanimi. Seega on mitmesuguseid variante - lahutus, lesepõlv ja uus kooselu vms. Eduardi eludaatumid on 04.11.1907 - 1970. Lapsed Maret ja Valdur olid vist kaksikud, (s 29.06.1935) ning tõenäoliselt on mõlemad surnud lastetuna.
Parimat,
Mart
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Suured tänud Teile! Ma jätan selle info meelde. Kui midagi juurde tuleb võtame ühendust!

Assar Järvekülg
Vasta

Mine “Ingerisoomlased”