Husu

Ingerisoomlased Eestis
Vasta
Tiina123
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 29. Mai 2014, 15:17:05
Status: Eemal

Husu

Postitus Postitas Tiina123 »

Tere. Minu isa Vilje Johannes Husu sündis 26.veebruaril 1927.a.Rivalinmäki küla Vsevolotski rajoon (Lempaala).Isa dokumentidest on mul olemas tema sünnitunnistuse koopia, seal on märgitud isa Matvei Matvejevits ja ema Anna Stepanovna. Matvei saadeti Vologdasse , ema Anna oli surnud varem. Leidsin Vologdasse saadetute nimekirjadest Matvei Matvejevits Husu sündinud 24.veebruaril 1896.a.
Isa sattus sõjakeerises Põllkülasse koos oma õe Ellaga sündinud 30.novembril 1926 ja tädi Annaga sündinud 4.september 1905.a.( need andmed sain Eesti arhiivist). Kui neid Soome hakati saatma hüppas isa rongilt maha ja jäi üksinda Eestisse. Ühestgi oma sugulasest ei kuulnud isa enam kunagi.
Olen proovinud leida isa võimalikke sugulasi.Mõni aeg tagasi leidsin internetiavarustest järgneva loo http://stengazeta.net/?p=1000785" onclick="window.open(this.href);return false;
tegemist on Rivalinmäki külast Murmanskisse saadetud Matvei Andrejevits Husu sündinud 1870 või 1873 aastal(erinevad andmed) järeltulija koduuurimistööga tema pere saatusest. Sain loo autori emaga kontakti ja suhtleme .Minu küsimus on järgmine :Kas nende andmete põhjal on võimalik kindlaks teha meie võimalik sugulus? Rivalinmäki külas elas palju Husu nimelisi,Rippikirjad on läbi vaadatud,aga sellest jääb väheks. Äkki on võimalik midagi teada saada ka isa õe ja tädi saatusest.
Ette tänades Tiina.
jussK
Postitusi: 1035
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Husu

Postitus Postitas jussK »

Pead silmas ingerlaste siirdamist Soome ? Nende kohta on Helsingi arhiivis olemas väestösiirto kortit ja nendega saab kohapeal tutvuda või siis arhiivi teatise tellida...
sealt saab vähemalt teada kas nad Soome jõudsid ja kas saadeti Venemaale (lubati viia koju a tegelt pandi piiril rongi uksed lukku ja siberisse...) või põgenesid (neid oli väga vähe), samuti on seal vanemate ja õde-vendade nimed kirjas koos nende võimaliku asukohaga, tõsi see põhineb suusõnalisel ütlusel a mingi ülevaate ikka saab...

Ingerimaal oli palju samanimelisi inimesi (vähe erinevid eesnimesi) niiet nime, s.h. ka isa nime põhjal sugulus suhet paika ei pane, pealegi on eesnimedega üldse keeruline - õige st. soome nimi on ainult kõnekeeles, kirikuraamatutes (meetrikates) on rootsi/saksa päraselt, hiljem ka vene päraselt, dokumentides venepäraselt...
Matvei on ilmselt veneversioon õige nimi võib-olla ntks siis Matti >> Mathias>>Matvei
Matvei = Mats kui Eesti poolelt vaadata :)
Tiina123
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 29. Mai 2014, 15:17:05
Status: Eemal

Re: Husu

Postitus Postitas Tiina123 »

Aitäh! Üritan Helsingis ära käia,loodetavasti saan mingit infot.
Tervitades Tiina
Vasta

Mine “Ingerisoomlased”