targemate abi

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
eve.jarv
Postitusi: 46
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:39:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

targemate abi

Postitus Postitas eve.jarv »

http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 80&curr=42 lehel Laasberg, Kusto 4 tütrena 1876 sündinud Anna on mu vaarema ema, kuid tema laulatuse kohta on ainult mehe nimi märgitud - Jakob Westenberg, mil põhjusel on tema enda nimi läbi tõmmatud ja kust võiks otsida andmeid nende pere kohta?, ehk saaksin siis ka tema mehe pere kohta mingeid andmeid. Mu vaarema on küll elus, kuid tema annab väga vastukäivat infot oma vanemate kohta. Väidetavalt peaks Annal ja tema mehel olema 10 aastat vanusevahet. Ja sünniaasta, mis ma Annale leidsin, oleks pidanud hoopis Jakobi oma olema.
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Kui mees on samast kogudusest, siis võiks vaadata Westenberg'i nime juurest.
eve.jarv
Postitusi: 46
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:39:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

westenbergid

Postitus Postitas eve.jarv »

mul ei ole õnnestunud Westenbergi nime kuskilt kirikuraamatust leida. Ei samast ega ka naaberkogudustest.
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Re: targemate abi

Postitus Postitas andri.riid »

>mil põhjusel on tema enda nimi läbi tõmmatud

Arvatavasti seetõttu, et ta on läinud elama abikaasa juurde.

>ja kust võiks otsida andmeid nende pere kohta?

Abielu ei saanud olla enne Anna leeritamist (14.03.1893) ja mitte peale teie vaarema sündi (Kui teie vaarema on ikka Jakobi tütar).
Abiellumise täpse aja ja Jakobi päritolu kohta peaks infot leidma Ajalooarhiivist, Viru-Jaagupi kihelkonna abielumeetrikast (>1891).
eve.jarv
Postitusi: 46
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:39:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

täpsustused

Postitus Postitas eve.jarv »

Mu vaarema laulatustunnistusel on igatahes Jakob isana kirjas. Vaarema on pere noorim laps, s. 1912, vanim on sündinud 1902. Kuid kui tema vanemate laulatus oleks olnud teises koguduses, kas see oleks siis Anna nime juurde märgitud, et laulatati teises koguduses? Sest minu vaarema leer ja laulatus oli juba Simuna kirikus.
andri.riid
Postitusi: 141
Liitunud: Teisipäev 25. Oktoober 2005, 11:00:10
Asukoht: Saue vald
Status: Eemal

Re: täpsustused

Postitus Postitas andri.riid »

>Mu vaarema laulatustunnistusel on igatahes Jakob isana kirjas. >Vaarema on pere noorim laps, s. 1912, vanim on sündinud 1902.

Mis asetab abielu perioodi ca 1894-1901, tõenäolisemalt selle lõpuossa. Igal juhul jääb see aeg SAAGAga kaetud abielumeetrikate aegreast välja, nii et ainuke võimalus arhiivi minemata Jakobi andmeid täpsustada, on katsuda teda leida personaalraamatuist, seda tema sünnikohta ja aega teadmata (nagu ma aru saan). Mitte just kadestamisväärt ülesanne.


> Kuid kui tema vanemate laulatus oleks olnud teises koguduses, kas see >oleks siis Anna nime juurde märgitud, et laulatati teises koguduses?

Paljude koguduste personaalraamatutes see nii on. Aga personaalraamatute täitmine eri kogudustes erineb väga tugevalt. Vahest abiellunud tütred lihtsalt "kaovad" pere alt ära, ilma mingi selgituseta.
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: westenbergid

Postitus Postitas fred.puss »

eve.jarv kirjutas:mul ei ole õnnestunud Westenbergi nime kuskilt kirikuraamatust leida. Ei samast ega ka naaberkogudustest.
Aga Väike-Maarjas on Vestenbergid täiesti olemas. Vaadake nimeregistri abil http://www.eha.ee/nimeregister.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”