Vajan abi poola keelega

Sakslased Eestis
Vasta
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Vajan abi poola keelega

Postitus Postitas Katsa »

Kas keegi oskaks mulle soovitada kedagi, kes suudaks välja lugeda poolakeelset teksti, mis pärit 19. saj. keskpaiga Poola kirikuraamatust? Ma üht-teist hooman ise ka, aga hirmsasti tahaks rohkem teada!
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Vajan abi poola keelega

Postitus Postitas Assar »

Põhimõtteliselt küsin, kas sa leidsid abi. Nüüd vajaksin seda tegelikult ise. Äkki jagad oma kogemust.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Vajan abi poola keelega

Postitus Postitas Katsa »

Leidsin küll - Poola genealoogia foorumist. Ma kasutasin pöördumisel inglise keelt ja sain väga head vastused USA-s elavatelt poolakatelt, kes seda foorumit lisaks kodu-poolakatele külastavad. Saksa keeles võib arvatavasti ka pöörduda, kuigi minu kogemus on see, et ega poolakad väga võõrkeeli oska ja seda kinnitas mulle ka üks USA poolakas, kellega ma toona kontakti sain. Minu teema on muidu SIIN - see vist elas oma elu edasi pärast minu probleemi lahenemist.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Vajan abi poola keelega

Postitus Postitas Assar »

Aitäh Katrin!
Ma tegelikult olen mõnda aega otsinud võimlaust leida mõni foorum Poolast, aga edu pole krooninud. Mulle tundub ka, et seal maal väga võõrkeeli ei osata. Seda kinnitab mu kirjavahetus paari poola arhiiviga. Aru saavad küll, aga vastavad vaid poola keeles. aga päris selge veel ikka pole :?

Ma asun asjaga tutvuma.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Sakslased”