Eestlaste hauad Kaukaasias (andmebaas veebis)

Vasta
andres73
Postitusi: 56
Liitunud: Reede 16. Juuli 2010, 23:38:07
Status: Eemal

Eestlaste hauad Kaukaasias (andmebaas veebis)

Postitus Postitas andres73 »

Suvel 2011 käisid Milvi Stukalova ja Elvi Vaarmann kuuel Kaukaasia kalmistul, kuhu on maetud eestlasi, ja kirjutasid hauatähistelt üles leitud andmed. Nendest koostasime andmebaasi, kuhu on lisatud ka kaudseid andmeid eestlaste haudade kohta Kaukaasias (eri allikatest, samuti inimeste mälestustest). Kaudsete andmete osas aitasid teiste seas Hilda Sabbo, Augustine Kreiman, Ernestine Kiitam ja Lida Jakobson.

Tulemuseks olev andmebaas on kõigile kasutamiseks veebis (praeguse seisuga andmed 1684 inimese kohta):

http://aule.ee/ida/hauad

Lisatud on ka andmebaasi tutvustus ja kasutamisjuhend ning ülevaatlikud andmed teadaolevate Kaukaasia eesti asunduste ja kalmistute kohta (samal lehel), samuti kalmistutel tehtud fotod ning Google Maps / Google Earth formaadis kaardid asunduste, muude asulate ja kalmistute täpsete asukohtadega (neid saab näha samalt lehelt). Andmebaasi materjalide hulgas on ka minu koostatud koondnimekiri Krasnodaris, Armaviris ja Rostovis 1937/38 nõukogude võimu poolt mõrvatud eestlastest ning Hilda Sabbo koostatud nimekiri Kaukaasia Uus-Eesti, Banatovi ja Burna külade eestlaste haudade kohta.

Edaspidi on plaanis andmebaasi võimaluse korral täiendada. Kohapeal kalmistutelt andmete kogumist ja veebirakenduse programmeerimist toetas Haridus- ja Teadusministeerium rahvuskaaslaste programmi raames, ülejäänud töö on olnud vabatahtlik.
Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”