Samaara kubermangu eestlsed

Vasta
Mannuke
Postitusi: 12
Liitunud: Laupäev 17. Juuli 2010, 16:48:07
Status: Eemal

Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Mannuke »

Minu emapoolsed esivanemad opteerusid 1918/20 Samaara kubermangust, kuhu olid välja rännanud nende vanemad. Ühed Suure-Jaani kandist, teised kuskilt Harjumaalt ( Saarnakõrve). Nende küla nimi Venemaal oli Estonka, mis asus Volga kaldal. Kas keegi teab midagi veel selle kandi eestlastest?
kattre
Postitusi: 125
Liitunud: Reede 12. November 2010, 00:32:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas kattre »

Äkki leiad siit midagi kasulikku:

http://ais.ra.ee/index.php?module=202&o ... 2a5a6358a5" onclick="window.open(this.href);return false;

sõnaotsing AIS-is andis järgmised tulemused:

http://ais.ra.ee/index.php?tyyp=2&sess_ ... =10&sort=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mannuke
Postitusi: 12
Liitunud: Laupäev 17. Juuli 2010, 16:48:07
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Mannuke »

Suur, suur tänu!!!
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Folkloristid käisid seal mõned aastad tagasi välitöödel, vt. nt. http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/galerii/samaara/
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Rein Koch »

Tere!

Minu vanaisa ja vanaema on kah seal kandis talu pidanud. Otsin teateid seasete Pärnikute (Pernikute) kohta. (Vanaema neiupõlvenimi oli Pernik). Esimene abielu oli tal aga Juuritsaga.
Mannuke
Postitusi: 12
Liitunud: Laupäev 17. Juuli 2010, 16:48:07
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Mannuke »

Tere,Rein ! Tänan kirja eest! Minu otsitud ema tädipoeg Joh. Pärnik kandis isa perenime. Sain tänu meeldivale kirjasõbrale teada, et see suguvõsa on ilmselt pärit Tudulinna kandist. Vt saagas eaa.3114.1.26. Samaara eestlaste kohta, kelle hulgast on pärit mu ema, pole seni rohkem uurinud_ tegelen Viljandimaalt pärit isa suguvõsaga. Mu ema isa Jaan Kask oli pärit Suure-Jaani kandist ja emaema Juuli Vaks Harjumaalt Saarnakõrvest. Opteerusid ka 1920 ja asusid elama Tallinna. Kui olete nõus, vahetame edaspidigi uudiseid!
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Rein Koch »

Tere Mannuke!

Suurima heameele ja uudishimuga vahetaksin mul olevat infot Teie infoga. Johannes Pärnik oli tõenäoliselt minu vanaema Ida-Rosalie Perniku lähisugulasi - ta elas viiekümnendatel Liivalaia (Kingisepa tn.) Tallinnas, tegeles keraamikaga ning ütles, et ta ei taha end siduda ametliku kunstnike "tsunftiga". Mäletan teda, kui ta meil külas käis, suhteliselt pika mehena pruunis ülikonnas...

Tervitades,
Rein

PS. Võib-olla jätkaksime vahetuma kontaktiga (reinkoch@gmail.com, tel: 6827757)
PS.PS. Mulle hakab tunduma, et Ida-Rosalie sündis juba Venemaal - siit ka põhjus, miks siinsed allikad ei kajasta ta sündi?
Viimati muutis Rein Koch, Esmaspäev 16. Juuli 2012, 07:12:07, muudetud 1 kord kokku.
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas Rein Koch »

Veel!

Selle kandi eestlastest kirjutas ak. Viktor Maamägi oma n.l. ajal ilmunud raamatus: "Estonskije poselentsõ..."

Tervitades,
Rein Koch
leeni
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 21. November 2006, 23:46:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlased

Postitus Postitas leeni »

Käisin juulis Samaara arhiivis eestlaste kohta talletatud dokumente uurimas.
Arhiivil on ka virtuaalne uurimissaal http://regsamarh.ru/ kust saab juurde nimistutele ja ka digiteeritud dokumentidele, KUID dokumentidele saavad juurde ainult Venemaa Federatsiooni kodanikud, need kellel on nn pensionikindlustuse kood. Erandeid ei teha, arhiivil pole selleks ka mingeid võimalusi, kasutajaid hallatakse tsentraalselt kusagil Moskvas. Said tellitud paarsada lehekülge koopiaid dokumentidest, põhiliselt nimekirjad, on päris unikaalsed õigeusklike väljarändajate nimekirjad. Need kindlasti saavad avalikuks, mul tuleb enne ettevalmistustöö ära teha. Annan teada siin ka.
Huvipakkuv nimi: Pillar (kahjuks ei tea kust pärit, nimi on leitud Venemaalt vaarema Anna Maria surmametrikast). Olen väga tänulik igasuguse info eest, sest peale mõisnike pole seda nime kohanud.
leeni
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 21. November 2006, 23:46:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas leeni »

Kokkuvõte Samaara arhiivi külastuse kohta on nüüd avaldatud http://ida.aule.ee/dokumendid/samara_arhiiv_2016.pdf. Suur tänu Andresele.

Palun pidada silmas, et märketes võib esineda vigu, sest need olid tehtud arhiivis enda tarbeks, kuid siis leidsin, et need võivad pakkuda huvi teistele uurimise alustamiseks, kuid andmeid tuleb kontrollida. Kui pakub huvi mõni dokument, mille kohta on märketele lisatud, et digitaalne koopia on olemas, siis võib minule kirjutada.

Märkmete juures on ka viited mõnele digiteeritud dokumentidele. Kõik arhiivist saadud digitaalsed koopiad jõuavad Rahvusarhiivi.
Huvipakkuv nimi: Pillar (kahjuks ei tea kust pärit, nimi on leitud Venemaalt vaarema Anna Maria surmametrikast). Olen väga tänulik igasuguse info eest, sest peale mõisnike pole seda nime kohanud.
raskar
Postitusi: 40
Liitunud: Pühapäev 08. November 2009, 21:59:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas raskar »

Pakub huvi Lifljanka küla, ning Sisask ja Mölder perekonnad. Mõlemad peaks olema pärit Sangaste kihelkonnast ja asunud umbes 1850-60 Samaara kubermangu Lifljanka külla.
Otsitavad perenimed: Abolin, Eichelmann, Grünfeld, Jõgi, Kampus, Karja, Kronk, Lausing, Lillihain, Mattisen, Mei, Nibärk, Nienberg, Niinberg, Retsniko, Seeba, Seebach, Tamm, Tapfer, Tapwer, Uus, Wahher, Woitk
leeni
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 21. November 2006, 23:46:11
Status: Eemal

Re: Samaara kubermangu eestlsed

Postitus Postitas leeni »

Huvipakkuv nimi: Pillar (kahjuks ei tea kust pärit, nimi on leitud Venemaalt vaarema Anna Maria surmametrikast). Olen väga tänulik igasuguse info eest, sest peale mõisnike pole seda nime kohanud.
Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”