Perekond Vehlmann (Veelmann Veelma) Jamburg

Vasta
nublu
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 30. Oktoober 2008, 20:17:10
Status: Eemal

Perekond Vehlmann (Veelmann Veelma) Jamburg

Postitus Postitas nublu »

Huvitaks siis selline perekond kes kunagi elas Jamburgis.

Isa Johan (Johann, Juhan) Vehlman(n) oli seal möldriks.

Poeg Nikolai (Vehlmann, Veelmann, s. 1. novembril 1892) oli lenduriks nii vene väes, Loodearmees kui Eesti lennuväes (kuni 1923. a.).

Veel on teada vend Aleksander (s. 21. märtsil 1900), kes oli ohvitseriks Eesti väes, 1935 eestistas nime Veelma'ks.

AISi abiga on veel leitud Konstantin Veelmann = Kosta Veelma. Samuti ohvitser Eesti sõjaväes. Kahjuks tema sünniaega ja isanime mul pole. Sugulusastet ei oska seetõttu hinnata.

Samuti on veel AISis olemas märkus Veelmann Voldemar Juhani poja kohta, kes võib ka olla samast perekonnast.

Loodaks just vihjeid Nikolai Veelmanni kohta. Eriti huvitaks edasine saatus peale 1931. a. Kas eestistas ka nime jne...

Aga samuti viited suguluse kohta teiste mainitud ja mainimata Vehlmannide/Veelmannide/Veelmadega...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Perekond Vehlmann (Veelmann Veelma) Jamburg

Postitus Postitas Assar »

nublu kirjutas:Huvitaks siis selline perekond kes kunagi elas Jamburgis.

Isa Johan (Johann, Juhan) Vehlman(n) oli seal möldriks.

Poeg Nikolai (Vehlmann, Veelmann, s. 1. novembril 1892) oli lenduriks nii vene väes, Loodearmees kui Eesti lennuväes (kuni 1923. a.).

Veel on teada vend Aleksander (s. 21. märtsil 1900), kes oli ohvitseriks Eesti väes, 1935 eestistas nime Veelma'ks.

AISi abiga on veel leitud Konstantin Veelmann = Kosta Veelma. Samuti ohvitser Eesti sõjaväes. Kahjuks tema sünniaega ja isanime mul pole. Sugulusastet ei oska seetõttu hinnata.

Samuti on veel AISis olemas märkus Veelmann Voldemar Juhani poja kohta, kes võib ka olla samast perekonnast.

Loodaks just vihjeid Nikolai Veelmanni kohta. Eriti huvitaks edasine saatus peale 1931. a. Kas eestistas ka nime jne...

Aga samuti viited suguluse kohta teiste mainitud ja mainimata Vehlmannide/Veelmannide/Veelmadega...
Tere Nublu!

(Mäletan kui lasteaias käis 112st keegi ja pidin Nubluks kehastuma. Nii umbne kostüüm oli, et tahtis ära tappa ) :lol:

Tegelikult minu suguvõsas on Vöölmannid esindatud. Minu isaema neiupõlvenimi. Pärit olid Sellilt ja suguvõsa üldse on palju tegutsenud Simuna ja Koeru kandis, aga ka Järva - Jaanis. Vanaema ja ta ema eestindasid enda nime Veelmaaks. Neist, aga sellist nime tänaseni säilinud pole, sest vanaema abiellus Järveküljega ja ta ema uuesti Pottmanniga. Isa oli selleks ajaks juba surnud. Tema nimi oli Johan Vöölmann ja ta oli Simuna kandis telegrafist. Kahjuks ei tea küll, et keegi sellest suguvõsast oleks Venemaale rännanud, aga äkki siiski. Pealegi on mul selle suguvõsa uurimiseks viimasel ajal kahetsusväärselt vähe aega olnud.

Loodan, et olin ikkagi abiks!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Meelis.Pohlak
Postitusi: 154
Liitunud: Esmaspäev 11. Veebruar 2008, 22:08:02
Asukoht: Rakke vald,Koila
Status: Eemal

Postitus Postitas Meelis.Pohlak »

Tere

Wehlmann nimi oli varem laialt levinud Simuna kihelkonnas Mõisamaa ja Salla kandis ning Salla omadest saidki hiljem Veelmaa-d.Seal oli ka Juhhan Wehlmann (08.11.1849) kes on lahkunud sealt aastal 1875 ,märge "Lais" -Laiuse.Sama on ka tema vanematel ja õel.Rohkem pole edasi uurinud.Nende edasine käekäik pakuks ka mulle huvi,võib ju olla et tegemist on sama Juhaniga.Eelnev info on saagas 1229.1.171 lk 42 ja 43.

Meelis Pohlak
nublu
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 30. Oktoober 2008, 20:17:10
Status: Eemal

Postitus Postitas nublu »

Tere-tere!

Ja suured tänud vastuste eest!

Minu "nublu" tiitel on vanem, kui nr 112 ajalugu Eestis 8) Vanasti ma olin vähe kuri selle peale, aga kui üks venna sõpradest vene kroonust tagasi tuli ning mulle alt-üles vaatama pidi ning arvamust avaldas, et enam ei saa mind mitte nubluks kutsuda - sellest ajast enam mette :wink:

Suur tänu Eesti juurte vihjete osas. Neid lugedes tekkisid mõned mõtted.

Ega pole teada kas seal Vehlmann'ide Vöölmannide suguvõsades on ka möldri või muidu veskipidaja kutse esindatud? (Piinlik tunnistada - ei ole saksat õppind, kus on selle nime juured? Sõnaraamtust sain nii palju targemaks, et wohl, wöhl tähendab ka kaevu ja allikat. Aga Vehl? Wehl? Üldse midagi?).

Tol ajal käis see kutseoskus päris tihti ikka põlvest põlve...

Terv


Toomas
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Meelise toodud juhanit nüüd ESIALGSE VAATLUSE tulemusel ei leidnud. Aga võib olla te mõlemad saate veidi rohkem andmeid välja käia, siis äkki selgub midagi enamat!

Ma ise kahtlustan, et mul olevad andmed ei käi mitte ühe sugupuu kohta vaid rohkema kohta. Kuna viimasel ajal on tähelepanu mujal olnud, siis omavahelisi seoseid on vähe. Võib olla praegune suhtlemine annab selleks tõuke :)

Minu omad seostuvad selliste kohtadega nagu Selli, Kuusna, Simuna ja veel mõned. Leidnud olen neid Järva-Jaani, Koeru ja Väike-Maarja altki.

Tooks ühe pere välja:
Michel Wersman/ Wehlmann/ Wöhlmann *1809 Kusna
Ab. An 1810 - 1864
Lapsed:
Jürri 1837 - 1910 (ab ... Rinderberg)
Marri 1835 - 76
Mart 1840
Ann *1844
Michel *1848 läks 1872 Soldatiks.

Või näiteks Jürri W. 1778-38
Ab. Marri
Lapsed:
Michel 1808-73
Leno *1824 (Peter Niemeister)
Ewa*1805 (Mart Manset)
Kaj *1808

Arvan, et kuna Ö pandi vanasti tihti kirja oe´na ehk Wöhlmann = Woehlmann. Siis sealt tähekao tõttu võivad tekkida nii Wohlmann kui Wehlmann, mis hiljem eestipärastuvad vastavallt Voolmann ja Veelmann. Originaaltüvest, aga kujuneb Vöölmann. Aga ka näiteks Faehlmann nimekujust on tekkinud Vöölmann kui ka Veelmann, mis annab alust arvata, et kõik nad ei pruugi sugulased olla. Kedagi aga kõrvale jätta on ka raske.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Meelis.Pohlak
Postitusi: 154
Liitunud: Esmaspäev 11. Veebruar 2008, 22:08:02
Asukoht: Rakke vald,Koila
Status: Eemal

Postitus Postitas Meelis.Pohlak »

Leidsin Laiuselt varem pakutud Juhani ,vähemalt 1889 aastani on ta ka seal elanud.

Saaga EAA.2434.1.124:85
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Meelis.Pohlak kirjutas:Leidsin Laiuselt varem pakutud Juhani ,vähemalt 1889 aastani on ta ka seal elanud.

Saaga EAA.2434.1.124:85
Vaatan, et selle inimese kohta on kirikutäht tulnud Simunast - seega võiks olla tegu minu sugulastega. Paraku, hetkel ei leia midagi millest kinni hakata.

Ma vaatan, et oled ise Rakkest. Mul on Vöölmanne Rakkest. Näiteks:

Jürri Wölmann *1867 abiellus 1890 Lena Maria SILBERSTERN´ga *1870 Rakkes. Tean 3 last, kes sündinud Löwenwoldes. Ilmselt kolinud Tallinnasse.

Karel Wöölmann *1855 Sellil
Ab. 1877 Marri Wöörmann´ga Jaani tütar. *1856 Gr. Rakke.
Kuus last on sündinud Sellil.

Jaan Wöörmann/ Wöölmann *1855 Kammarick
Ab. Mai Meerbach *1867 Rakke
Tean kolme last. 2 sündinud Rakkes üks Lammaskülas?

Hans Wöörmann
Ab. Marriga *1836
Tean nelja last. Vähemalt kaks on sündinud Rakkes.
Teine abielu oli An Müllermann´ga

Millegi pärast arvan, et need Rakke omad minu omadega kokku ei jookse, aga mine hullu tea. :?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Perekond Vehlmann (Veelmann Veelma) Jamburg

Postitus Postitas Assar »

nublu kirjutas: Veel on teada vend Aleksander (s. 21. märtsil 1900), kes oli ohvitseriks Eesti väes, 1935 eestistas nime Veelma'ks.
Tere!

Aga, kus kohas eestindamine aset leidis? Vaatasin, et 1935 aastal oli sobivaid nimemuutmisi mitu (algne nimi, uus nimi, muutmise koht, m. aeg):

1 Veelmann Veelma Kaiu 1935-07-05
2 Fäelmann Veelma Rakvere 1935-11-22
3 Veelmann Veelma Tallinn 1935-02-23
4 Veelman Veelma Rakvere 1935-02-23
5 Veltmann Veelmaa Narva 1935-04-16
6 Veelmann Veelma Tallinn 1935-05-14

Milline puudutaks Aleksandrit?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
nublu
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 30. Oktoober 2008, 20:17:10
Status: Eemal

Postitus Postitas nublu »

Teenistuskoht oli Kaitseliidu Tallinna malev.

Nimemuutuse enda kuupäeva kahjuks ei tea. Ülemjuhataja käskkiri nimemuutuse vormistamisest on 16. juulist 1935 (nr. 171)

Kosti Veelma nimemuutuse sündmus on Ülemjuhataja käskkirjast läbi kantud 19. märtsil 1935 (käskkiri nr. 80). Tema teenistuskohaks oli 1. diviisi suurtükivägi. Nii et see oleks võinud toimuda Narvas (seal asusudi peamiselt diviisi suurtükiosad) või Rakveres (seal asus diviisi staap, ehk ka midagi suurtükiväest). Kuupäeva järgi sobiks nagu just see üks Rakvere omadest...
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

nublu kirjutas:Teenistuskoht oli Kaitseliidu Tallinna malev.

Nimemuutuse enda kuupäeva kahjuks ei tea. Ülemjuhataja käskkiri nimemuutuse vormistamisest on 16. juulist 1935 (nr. 171)

Kosti Veelma nimemuutuse sündmus on Ülemjuhataja käskkirjast läbi kantud 19. märtsil 1935 (käskkiri nr. 80). Tema teenistuskohaks oli 1. diviisi suurtükivägi. Nii et see oleks võinud toimuda Narvas (seal asusudi peamiselt diviisi suurtükiosad) või Rakveres (seal asus diviisi staap, ehk ka midagi suurtükiväest). Kuupäeva järgi sobiks nagu just see üks Rakvere omadest...
Nimemuutmiste kohta EW ajal hoitakse registrit ja andmeid Siseminni Rahvastiku toimingute osakonnas. Sealt saaksite päringu teha küll, et kes muutsid jne. Midagi peaks muidugi varem ka teadma. Te teate ma usun hilisemat nime siis ja sünniaegu vms. Saate saata maili ja nad vastavad suhteliselt ruttu. Sellelt lehelt peaks kontakti leidma:

http://www.siseministeerium.ee/13556

Ma otsiks mõne kontakti perekonnaarhiivi büroo alt. Kui vastus käes oleks vahva edasi suhelda 8)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
gecube
Postitusi: 9
Liitunud: Kolmapäev 27. Mai 2015, 01:19:05
Status: Eemal

Re: Perekond Vehlmann (Veelmann Veelma) Jamburg

Postitus Postitas gecube »

Good day!

I've checked data about this person
Ab. Mai Meerbach *1867 Rakke
There is error. She was born in 1862 in Rakke.
Persons Mai Meerbach and Jaan Wöörmann/ Wöölmann has personal pages on geni.com: Mai and Jaan
Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”