Peterburi Jaani kogudus

Vasta
inga.ligi
Postitusi: 141
Liitunud: Neljapäev 25. August 2005, 20:17:08
Status: Eemal

Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas inga.ligi »

Ma kujutan ette,et suurem osa eestlastest luterlasi Peterburis kuulus Peterburi Jaani kogudusse.On äkki kellelgi mingit aimu,kus arhiivis selle koguduse meetrikaid hoitakse ja kas neile ka mingi ligipääs on?
Kirsti Ervola
Postitusi: 1326
Liitunud: Pühapäev 07. Mai 2006, 19:13:05
Asukoht: Helsinki
Status: Eemal

Postitus Postitas Kirsti Ervola »

Tere,
niipalju kui Jaani (St. Johannes) koguduse meetrikad ei ole arhiivis Eestis, on need ehk Sankt Peterburgi linnaarhiivis. Igatähes on seal palju kirikuraamatud Ingerimaalt. Olen kuullut, et uurimine seal on üsna aegaviitev ja vaevaline askeldus.
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Jaani koguduse meetrikatest 1833-1885 Venemaa Riiklikus Ajaloo Keskarhiivis säilinud eksemplarid on olemas veebis http://pilot.familysearch.org/recordsea ... ble;w=3413. Aastatest 1843-1863 või umbes nii on säilinud veel komplekt meetrikaid Peterburi oblasti ajalooarhiivis Jaani koguduse fondis ning aastate 1892-1917 meetrikad on säilinud veel samas arhiivis meetrikaraamatute kollektsioonis.

Kuna neid pilte on seal äärmiselt aeganõudev sirvida ja salvestada, kas ei võiks moodustuda mingi rühm inimesi, kellele eelkõige Peterburi Jaani, võibolla ka mõned teised eestlastega rohkem seotud kogudused huvi pakuvad, ja kokku leppida, mis aasta pildid keegi sealt ära salvestab, et tööd mitte dubleerida. Seejärel saaks kogu komplekti cd peale kirjutada ning huvilistele paljundada. Seltsi arhiivi peaks muidugi ka jääma mõni eksemplar. Kui on huvilisi, siis andke mulle teada ja hakkame salvestama!

Ja seejärel tuleks need raamatud ära indekseerida (sh vaderite nimed), kuna Peterburi kohta pole ju personaalraamatuid ning paljuski pole aimu, mis seal üldse toimus, millal keegi seal käis või mis ametit pidas (vaderitel
on ametid ka kirjas). Lisaks on tegu pilootprojektiga ning nende puhul pole
ju kunagi teada, kas nad jäävad alles ja kui, siis kas tasuta.

Võibolla ennetamaks küsimust, kas pärast 1885 meetrikad ka tulevad sinna, vastan, et tõenäoliselt mitte. Need meetrikad on mikrofilmitud mormoonide poolt Venemaa Riiklikus Ajaloo Keskarhiivis. Hilisemad meetrikad (kuni 1917) on aga Peterburi oblasti ajalooarhiivis, kus neid minu teada filmitud pole. Küll aga on seal arhiivis juba aastaid luteri meetrikaid arvutitesse toksitud, alustades küll saksa kogudustest (lisaks ka juudid), kes rohkem maksid. Jaani koguduse meetrikate indekseerimise seisust mul viimaseid uudiseid pole. Igatahes on liikvel cd juba sisestatud andmetega. St tean inimest Venemaal, kellel see on, kuid mul endal pole seda ega tea kedagi Eestist, kellel see oleks.

Suguseltsi listis pakus Mardo Margumets, et ta võtab veebis olevate meetrikate salvestamise enda peale. Tegemaks kindlaks, milliseid kogudusi oleks vaja salvestada, palun siinkohal oma kogemustest teada anda. Vajalikud on ka sellised, kus enamus on nt soome liikmed, kuid siiski iga 10. sissekanne on eestlaste kohta (nt Moloskovitsa). Palun teatage, milliste koguduste meetrikad ülaltoodud leheküljel sisaldavad eestlaste andmeid ning kui olete ka valmis mõndasid meetrikaid indekseerima, palun otse mulle teada anda (fred@isik.ee).
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
waltter
Postitusi: 9
Liitunud: Esmaspäev 04. Veebruar 2008, 14:07:02
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas waltter »

Mingi selline lehekülg on ka olemas:
http://www.d-inter.ru/RG-ACAD/en/Suche/ ... her.En.htm
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas Virxile »

inga.ligi kirjutas:Ma kujutan ette, et suurem osa eestlastest luterlasi Peterburis kuulus Peterburi Jaani kogudusse. On äkki kellelgi mingit aimu, kus arhiivis selle koguduse meetrikaid hoitakse ja kas neile ka mingi ligipääs on?
Kas Peterburi arhiividest võiks otsida ka nende eestlaste meetrikaid, kes elasid Narvas jõe sealpool kallast (Kalevi, Linavabrik) ehk siis praegusel Venemaa alal.
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas Katsa »

Meetrikad on nüüd aadressil beta.familysearch.org
Katrin H.
August
Postitusi: 5
Liitunud: Kolmapäev 24. Veebruar 2010, 08:35:02
Status: Eemal

Re: Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas August »

Tere

Millegipärast ei saa Familysearch`is olevaid Peterburi materjale vaadata. Nõuab sisselogimist aga ikkagi tuleb ette kiri "image not avalable".
jussK
Postitusi: 1035
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Peterburi Jaani kogudus

Postitus Postitas jussK »

August kirjutas:Tere

Millegipärast ei saa Familysearch`is olevaid Peterburi materjale vaadata. Nõuab sisselogimist aga ikkagi tuleb ette kiri "image not avalable".
Jep, venelased keelasid ära, ainult mormooni saalides saab neid uurida.
Antud kollekstioon on küll osaliselt indekseeritud ja tuleb otsinguga välja aga kuna tegijateks oli suvalised asjaarmastajad siis tulemus on ikka väga kole :(
Vasta

Mine “Endine Vene tsaaririigi territoorium”