Saksa sõjavangis Königsbergis, jäi Saksamaale

Vasta
malle.jaagola
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 21. August 2005, 21:46:08
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Saksa sõjavangis Königsbergis, jäi Saksamaale

Postitus Postitas malle.jaagola »

Tere,

Minu isa poolvend Erich Leopold Süld (sünd 18.08.1921) oli ZEV andmetel ajateenija, tegevväelane, nooremseersant. 28.06.41
saadeti sunniviisil Venemaale, oli saksa sõjavangis Königsbergis, jäi Saksamaale.
Kas teil on kogemusi, kuidas leida andmeid sellise saatusega inimese kohta (kas Saksamaal või Eestis)?

Tean veel, et ajalehe Eesti Sõna ühes 1942.a. juulinumbris on surmakuulutus, kus üks ema (ilma nimeta) leinab poega Erich Sülda, kellel on sama sünniaeg ja surmaajaks märgitud veebruar 1942. Kuulutuses on kirjas "langes kodumaast kaugel". Mulle tundub imelik, et surmakuulutus on avaldatud 5 kuud peale surma, aga võib-olla oli see sel ajal tavaline, sest info liikumine võttis sõja ajal rohkem aega.
Juhul, kui see on sama mees ja ta võitles edasi Saksa sõjaväes, siis kas on võimalik leida andmeid selle kinnituseks?

Kas väljend ZEVi dokumentides "jäi Saksamaale" tähendas tavaliselt seda, et mees võitles edasi Saksa armee ridades?

Olen ette tänulik kõigi nõuannete eest!
jussK
Postitusi: 1035
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Saksa sõjavangis Königsbergis, jäi Saksamaale

Postitus Postitas jussK »

Siin on ta Excel failis kirjas, surma aeg 01.02.1942 idarindel...
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 50&t=17060
Sealt foorumist võid küsida ka, seal rohkem asjapulki :)

Genis on ka olemas: http://www.geni.com/people/Erich-Leopol ... 7488945553
A seda sa oled juba näinud :)
malle.jaagola
Postitusi: 10
Liitunud: Pühapäev 21. August 2005, 21:46:08
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Saksa sõjavangis Königsbergis, jäi Saksamaale

Postitus Postitas malle.jaagola »

Suur tänu vastuse eest!
Jah, militaar.net's olev ProPatria exceli fail viitabki ajalehele Eesti Sõna, kus on see surmakuulutus. Otsisin selle ajalehenumbri digiteeritud ajalehtede dea.nlib.ee andmebaasist üles.
See on hea mõte, kirjutan militaar.net foorumisse. Tänan!
Vasta

Mine “Muu Euroopa (v.a Läti, Soome, Rootsi, Suurbritannia)”