Läti arhiivide arhiiviteatiste hinnad

Vasta
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Läti arhiivide arhiiviteatiste hinnad

Postitus Postitas Kalmerm »

Kopeerisin Läti riiklike arhiivide (linnaarhiive neil pole) arhiiviteatiste hinnakirja. See kehtib nii genealoogiliste kui ka nn temaatiliste teatiste puhul. See peaks siis tähendama peaaegu igasuguseid arhiiviteatisi. Mõlemate teatiste valmistamise ehk vastavatele päringutele valmistamise periood on periood on 6-12 kuud ja mõnel juhul ka pikem periood.
Võrreldavuse huvides arvutasin ligikaudsed hinnad eesti kroonides
• from residents of the Republic of Latvia – LVL 50.00 = ca 1123 EEK
• from residents of the EU – EUR 70.00, = ca 1092 EEK
• from residents of other states – USD 100.00. = ca 995-1000 EEK
Igatahes põnev ja mõtlemist pakkuv info. Huvitav, kas selliste hindadega tahetakse tüütuid küsijaid ja pärijaid arhiividest lihtsalt eemale hoida või loodetaks sellega tõesti ka arhiive või arhivaare nö ise ära majandada. Huvitav et Läti elanikel võetakse sealjuures suuremat tasu, kui välismaalastelt. Ka mõte on selles, et need üldiselt niikuinii ei jõua maksta, siis küsime juba rohkem või oleks 44,5 latiga (ca 100 USD), mille eest mitte EU elanikud teatise kätte saaks lihtsalt liiga tülikas arveldada
Võrdluseks Eesti arhiivides on vastavalt riigilõivuseaduse § 282 on arhiiviteatise väljastamine maksustatud riigilõivuga viiskümmend (50.-) krooni.
Vasta

Mine “Läti”