Kirpit Härgmäelt

Vasta
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kirpit Härgmäelt

Postitus Postitas Kalmerm »

Uurin perenime Kirpit. Lätistunud eestlased või vastupidi. Pärit Valga maakonnast Härgmäe (Ergeme) kihelkonnast ja Härgmäe külas asuvast Stribu (Stribise, Stribberi) talust. (1866. aastal ostis Sander Kirpit selle päriseks) Sander ja Triinu Kirpitil oli pojad Jaan (sünd 1851) ja Peeter (1862). 20. saj algul olid mõlemad majaomanikud Valgas (Sepa 1, Väike-Sepa 2, Uus 2) ja võibolla ka Valmieras. Peeter Kirpit oli ehitusettevõtja. Jaani poeg Jaan Theodor oli koos oma naise Karlinaga 1930. aastani Eesti kodanik, kuigi elasid vist Lätis. Siis loobusid Eesti kodakondsusest ja võtsid Läti kodakondsuse. (Nende lapsed olid Elsa, Valli ja Arnold) Hilisemad andmed nende kohta puuduvad.
Lätipäraselt on perekonnanimi Kirpit meestel Kirpitis ja naistel Kirpite.

Ette tänades
Kalmer
Viimati muutis Kalmerm, Kolmapäev 08. Oktoober 2008, 15:42:10, muudetud 1 kord kokku.
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kirpit Härgmäelt

Postitus Postitas Kalmerm »

Kalmerm kirjutas:Uurin perenime Kirpit. Lätistunud eestlased või vastupidi. Pärit Valga maakonnast Härgmäe (Ergeme) kihelkonnast ja Härgmäe külas asuvast Stribu või Stribise talust. Sander ja Triinu Kirpitil oli pojad Jaan (sünd 1851) ja Peeter (1862). 20. saj algul olid mõlemad majaomanikud Valgas (Sepa 1, Väike-Sepa 2, Uus 2) ja võibolla ka Valmieras. Peeter Kirpit oli ehitusettevõtja. Jaani poeg Jaan Theodor oli koos oma naise Karlinaga 1930. aastani Eesti kodanik, kuigi elasid vist Lätis. Siis loobusid Eesti kodakondsusest ja võtsid Läti kodakondsuse. (Nende lapsed olid Elsa, Valli ja Arnold) Hilisemad andmed nende kohta puuduvad.
Kas keegi teab, kuidas on kirikuraamatutele juurdepääsu võimalused Lätis?

Ette tänades
Kalmer
Lisan täienduseks, et perekonnanime Kirpit lätipärane või lätistatud vorm peaks olema Kirpitis ja 1920. aastatel oli Volmari (Valmiera) muusikakooli esimene juhataja keegi Anna Kirpite (Kirpit). (Läti perekonnanimede naissoost nimevormid võeti kasutusele ja läksid moodi 20 saj algul. Nõukogude ajal neid vist eriti ei pruugitud?) Üldiselt sobiks see teema paremini Läti analoogilisse foorumisse, aga ei tea kas neil on selline. Kahjuks ei oska ka läti keelt.
Vasta

Mine “Läti”