Tagula küla

Vasta
Tarmo176
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 14. August 2009, 02:46:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Tagula küla

Postitus Postitas Tarmo176 »

Kas on infot Tagulast pärit Laur, Kõiv ja Klaassepp (Klasep) nimedega seotud inimestest.
Kuna sel ajal ühes külas elanud inimesed olid enamuses vähemal või suuremal määral omavahel sugulased siis oleks tore vahetada infot kõigiga kes seda kanti uurivad või on selle kohta infot.
Uuritavad perenimed Sangaste khk:
Laur
Kõiv
Klaassepp
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Klaasepp

Postitus Postitas virco »

Oli üks esiema Katre(1787-1863), Kukli talu Matsi ja Anni tütar, tema vennad said perenime Klasep(Klaasepp). Katre abiellus 1808 Ott Aropiga, 1811 läks Ott Saksamatsi peremeheks. Katre üks vend Ott Klasep oli Purra talu peremees. Pole ise nendega veel põhjalikumalt tutvust teinud.
Tarmo176
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 14. August 2009, 02:46:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Tarmo176 »

Tänan vastamast. Mind huvitab Jaan Klaasepp Kotre p. ca. 1783. Tema naine Juuli on ühe minu esiisa õde. Neil oli ka hunnik lapsi Mõtlesin, et võib olla on Jaan Katre vend kuid minu teadmist mööda peaks Jaan olema pärit Hengevõtja talust Tagulast. Kuhiu see Kukli talu jääb? Pole seda Tagula küas tähele pannud.

ette tänades

Tarmo
Uuritavad perenimed Sangaste khk:
Laur
Kõiv
Klaassepp
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas virco »

Kukli asus Laatre mõisapiirkonnas, Tagula küla ka sealsamas lähedal. Onomastika järgi see nimi pandud ainult Sangaste vallas.

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=17 ... dcda393c9a
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas virco »

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=17 ... d4be0d2332

Raama, Õru ja Laatre Klaasepad pärnevad siis kahest vennast
Johanist ja Matsist

Samas kihelkonnas nime saanud peaksid siiski sugulased olema, uurin edasi.
Tarmo176
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 14. August 2009, 02:46:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Tarmo176 »

Tänan vastamast ja vabandust ajasin natuke sassi. Nimelt jah Mats (ca. 1764) Peebu poeg abiellus minu esiisa õe Liisiga (ca. 1766) Andrese tütrega ja nende tütar Juuli (ca. 1789) abiellus Jaani (ca. 1783) Kotre pojaga. Neil siis omakorda oli hunnik lapsi.
Sellegipoolest on minu andmetel Mats olnud pärit Hengevõtja talust. Samas ma olen suht algja suguvõsa uurija seega võib olla olen ekslikud järeldused teinud.
Arusaamatuks jääb veel ka see, et kui Matsi järglased on Klaasepad siis miks nende tütar ja väimees Jaan on saanud Klaasepa nime? Mina küll saan aru, et Jaan tuli koduväiks ja kas sellest tulenevalt võis ta saada ka Klaasepa nime?
Uuritavad perenimed Sangaste khk:
Laur
Kõiv
Klaassepp
Tarmo176
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 14. August 2009, 02:46:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Tarmo176 »

Uuritavad perenimed Sangaste khk:
Laur
Kõiv
Klaassepp
virco
Postitusi: 197
Liitunud: Reede 06. Juuli 2007, 21:47:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas virco »

Esialgu tundub et need Matsid siiski erinevad isikud.....see et Jaan äia perenime sai ei ole kuigi haruldane, tean juhtumeid kus sulane on saanud peremehe perenime (sulane ise peremehega suguluses ei olnud).
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Ma olen tegelikult avastanud paaril juhul, kus väimees ja äi said sama nime, et äi oli nimede panemise ajaks surnud või ühe jalaga hauas, aga sama talu elanikuna kirjutati tema taha väimehe perenimi.
Muidugi need on erandid, tavaliselt on asi ikka nii nagu paistab.
Vasta

Mine “Sangaste kihelkond”