Sangaste khk kalmistud

Vasta
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Sangaste khk kalmistud

Postitus Postitas kristel.parv »

Mul on selline küsimus, et kas keegi on käinud Sangaste khk kalmistutel? Sellised kohad nagu Laatre, Igaste jt ning kas seal on ainult 20 saj hauad või on ka vanemaid? Nimelt tahaks ise neid külastada, et leida esivanemate haudu põhiliselt 19. sajandist ja niimoodi

Ette tänades,
Kristel
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Tere Kristel!
Käisin ise sel kevadel Laatre kalmistutel, seal on nimelt kaks kalmistut - luteri- ja õigeusu kalmistu. Ausalt öeldes valmistas vähemalt õigeusu kalmistu mulle tõelise pettumuse, sest kirikuraamatute järgi peaks seal Papagoisid hulgi olema (ajaliselt nii 1800 lõpp ja 1900 algus) ja me ei suutnud leida mitte ühtegi kirjaga risti, kivi jne. Egipti nime kah silma ei jäänud( see pole nüüd 100%-line tõde), kuigi ma vaatasin ikka laiemalt kah neid nimesid, mis foorumis esinevad. Iseenesest seal on vanemaid haudu ikka küll(1800 lõpu poolt siiski). Luteri kalmistu on natuke paremini hooldatud ja praegu ka aktiivsemas kasutuses. Siis on seal kandis veel Priipalu kalmistu(mis oli suhteliselt korras) ja siis muidugi Sangaste kalmistu. Igaste kohta mul andmed puuduvad, et seal mingi kalmistu oleks.
Vanade hauakivide ja ristidega on üldse kehvad lood - palju on riste, millel nimesid enam pole ja lagunenud kive. Kas kuskil on ka selged nimekirjad kalmistutele maetute kohta (et, kes kuhu täpselt maetud on) seda pole jõudnud välja uurida.
Loomulikult käi võimaluse korral sealkandis ära ( vaata Laatre kalmistu lähedal olevat ristimändi kah!), sest huvitav on see ikkagi, sõltumata tulemustest.

PS. Täpsemalt võib ehk sõna võtta Avagula, mulle tundub, et ta teab rohkem! :wink:
Jõudu Sulle! Kadri
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Suured suured tänud sulle Kadri vastuse eest :)
Vasta

Mine “Sangaste kihelkond”