Riks ja Loorits

Vasta
britt.tiikmaa
Postitusi: 4
Liitunud: Teisipäev 07. Veebruar 2006, 16:49:02
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Riks ja Loorits

Postitus Postitas britt.tiikmaa »

Uuritavad perenimed Laiuse kihelkonnast on Riks ja Loorits.

Eriti olen huvitatud igasugusest infost (võimalusel viitega allikale) Rikside kohta, kuna selle nime puhul olen kõige enam raskustes.

Vanim mulle teadaolev nimi Rikside seas on Vladimir Riks - minu vaarvanaisa, ametilt kingsepp ja päritolult mustlane.
Vladimir Riks oli abielus Maali Looritsaga (sündinud 1871 Kärdes, Laiuse koguduses, isa Mihkel Lorits/Loorits). Neil oli 4 last - Elisabeth (sünd 1898, koht teadmata), Aleksander (sünd 1900, oletatavalt Vaimastveres), Ernst Eduard ja Kaarel Riks. Elisabeth Riks on minu vaarema.
Peale Vladimiri surma 1918.aastal asus lesk Maali elama Porkunisse, Väike-Maarja lähistele. Mõned Riksid elavad Väike-Maarjas senini.

Ajast enne 1918 on teada minimaalselt ja pigem nö kuulujutu tasemel.
Vaarema Elisabeth olla maininud selliseid kohti Simuna ja Emumägi. Aleksander Riksi leeritamisel (Väike-Maarjas) on märgitud tema sünnikohaks Vaimastvere (ehkki sealne sünnimeetrika seda infot ei toetanud). Näib, et perekond elas kuni 1918 aastani mustlaselu.
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Postitus Postitas kroonstrom »

1917. aastal tahtis eesti rahvusväeosadesse tulla keegi kapten Eduard Riks s 10. Turkestani kütipolgust. E. Riks oli sündinud 1880 Liivimaa kubermangus ja lõpetanud Kaasani junkrukooli 1901. aastal. Mulle teadaolevatel andmetel E. Riks Eestisse ei jõudnud.
Vasta

Mine “Laiuse kihelkond”