uuritavad perenimed

Vasta
eve.jarv
Postitusi: 46
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 10:39:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

uuritavad perenimed

Postitus Postitas eve.jarv »

Käraselt: Pillesson/Pillessaar/Jõemets
Aun
Kõnnu: Laul, Luts, Sälik, Jõgi
Kalma: Särg
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kikerist (Kikkerist)

Postitus Postitas Eike Riis »

uuritav nimi: Kikerist (Kikkerist) - Torma khk, Laius-Tähkvere vald, Koimula
kroonstrom
Postitusi: 55
Liitunud: Reede 26. August 2005, 09:56:08
Status: Eemal

Re: Kikerist (Kikkerist)

Postitus Postitas kroonstrom »

Kas tsaariarmees ohvitseridena teeninud vennad Nikolai ja Aleksander Jakobi p. Kõigeristid on kuidagi seotud nimega Kikerist? Aleksander lõpetas 1892 Vilno junkrukooli ja langes I maailamsõjas (kapten). Nikolai oli sõja lõpul alampolkovnik. Mind huvitaks N. K. teenistuskäik, sünni ja surmadaatum.


Eike Riis kirjutas:uuritav nimi: Kikerist (Kikkerist) - Torma khk, Laius-Tähkvere vald, Koimula
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kikerist (Kikkerist)

Postitus Postitas Eike Riis »

Seoses Kikeristidega pole mul Kõigeristi nime ette tulnud, aga välistada seda ei saa. Ka pole mul praegu selles sugupuus ühtegi perekonda, kus oleksid vennad Nikolai ja Aleksander. Eesnimed eeldavad, et tegemist võiks olla õigeusklikega, kuid õigeusklikke ma pole veel uurinud. Kikeristide sugupuus on õigeusku läinuid küll. On ka mõned Jakobid (Jaagupid), kes võiksid vanuse poolset nendele vendadele isaks sobida (sünd. 19.saj keskel). Nii et kõik on võimalik; kui midagi leian, siis annan teada.
Võiksime seda teemat jätkata meili teel - foorumi jaoks läheb see vast liiga spetsiifiliseks.


[quote="kroonstrom"]Kas tsaariarmees ohvitseridena teeninud vennad Nikolai ja Aleksander Jakobi p. Kõigeristid on kuidagi seotud nimega Kikerist? Aleksander lõpetas 1892 Vilno junkrukooli ja langes I maailamsõjas (kapten). Nikolai oli sõja lõpul alampolkovnik. Mind huvitaks N. K. teenistuskäik, sünni ja surmadaatum.
Vasta

Mine “Torma kihelkond”