Silla, Laurits, Soonvald, Tilga, Lall, Mägi,Kanswey,Grünberg

Vasta
ToivoKik
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 08. Jaanuar 2011, 12:36:01
Status: Eemal

Silla, Laurits, Soonvald, Tilga, Lall, Mägi,Kanswey,Grünberg

Postitus Postitas ToivoKik »

Tere,

Ehk juhtub keegi lugema ja saab aidata paari küsimusega. Nimelt esiteks ei ole leidnud ühe esivanema vanemate nimesid.
Michel (Mihkel) Silla, sünd. 1831. Abiellus Miina Puidakuga (sünd. 1825, pärit Suur-Rõugest).
Nende lapsed olid Mari, Wio ja Anne. Kahjuks ei ole mainitud Micheli isanime. Sillade kohta leidnud võrdlemisi
vähe kohti Saagas, kuna nimi on oluliselt vähem levinud kui Sild.

Lauritsate liin tuleb sisse nii, et Wio poeg (vallaslaps) Peeter (minu vanavanaisa) abiellus Leena Lauritsaga, kelle isa oli Johann Laurits ja ema
Marie Soonvald (sünd. 1860, isa Juhan - sünd. 1822 ja ema Ann neiupõlvenimega Trei).
Huvitab veel, kas Jaan Soonvald oli Marie vennapoeg. Kahjuks Saaga praegu ei toimi ja ei jõudnud uurida.
Soonvaldi liini uuritud kuni 1713. Lauritsaid kuni 1798 (Michel).

Silla Koit (minu vanaisa) abiellus Aino Tilgaga. Aino isa oli Karl Johannes, sünd. 1895 (isa ka Karl, jäi leseks 1915 ja naise nime ei tea).
Aino ema oli Ella-Johanna Lall, isa Peeter Lall ja ema Anna Mägi. Peetri isa oli Johann (sünd. 1839) ja seda liini on uuritud kuni 1778.
Peetri ema oli Ann Kanswey (sünd. 1853).

Leena isa Johanni ema oli Lena Grünberg (sünd. 1836).

Enim huvitaks just Sillad. Olen leidnud mõningaid Sillasid, kes pärit Kastolatsi piirkonnast. Silla Michel elas Pangodis, Tamsa piirkonnas.

Toivo
kkutsar
Postitusi: 2
Liitunud: Neljapäev 23. September 2010, 13:28:09
Status: Eemal

Re: Silla, Laurits, Soonvald, Tilga, Lall, Mägi,Kanswey,Grünberg

Postitus Postitas kkutsar »

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1133,199,0
Otepää kiriku sünnimeetrikas tundub olevat Mihkli sünd: isaks Juhan, emaks Mai
ToivoKik
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 08. Jaanuar 2011, 12:36:01
Status: Eemal

Re: Silla, Laurits, Soonvald, Tilga, Lall, Mägi,Kanswey,Grünberg

Postitus Postitas ToivoKik »

Tere,

Tänud, päris kindlalt õige. Mihkel on sündinud sel kuupäeval ja just Samhofis (Päidla).

Sain ka vahepeal teada talu nime, kus Mihkel hiljem elas - Viinamärdi.


Parimat,
Toivo
Vasta

Mine “Nõo kihelkond”