Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Vasta
trineli
Postitusi: 6
Liitunud: Esmaspäev 28. Detsember 2009, 09:38:12
Status: Eemal

Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas trineli »

Esivanemad peaks olema Mart Lõpp (Paadermaa vald sündind 1863) ja tema naine Elena (Leena) Lõpp neiuna Irt või Ird (1876) peaks olema Tõstamaalt aga võin eksida.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ega see vist sind palju aita, aga mu vanaema täditütre mees oli Aleksander Irt, snd 28.4.1898, naine Neti (Annette)
ma ei tea, kus ta sündinud oli, aga võis olla küll Pärnumaalt ja ta peaks vist maetud olema Kullamaale.
Genis: http://www.geni.com/people/Aleksander-I ... 6345970491" onclick="window.open(this.href);return false;

Tervit,
Mari
Ingrid.Raudsepp
Postitusi: 74
Liitunud: Pühapäev 02. August 2009, 13:31:08
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas Ingrid.Raudsepp »

Ehk on natukenegi abiks - Tõstamaa naaberkihelkonna Varbla/Hanila suguvõsade uurimise tulemusena on mul pakkuda sellised andmed:
8. dets. 1885 laulatati Varbla kirikus Miina GRÜNSTAM Saulepist ja Jüri LÕPP Tõstamaalt (pruut sai kirikutähe Tõstamaale).
Jüri Lõpp (30.VIII 1859-22.X 1927), vanemad Andres Jakobi p. Lõpp (1822-1910), Tiiu Lõpp (Jürgenson) (1834-1919)
Kõik nad on Tõstamaa personaalraamatutest kergesti leitavad (Jüril ja Miinal sündis 9 last), personaalraamatutest on ka näha, et Paadermaa/Paadremaaga on seos olemas.
trineli
Postitusi: 6
Liitunud: Esmaspäev 28. Detsember 2009, 09:38:12
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas trineli »

Tänud.
oskar4
Postitusi: 98
Liitunud: Pühapäev 22. Veebruar 2009, 13:16:02
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas oskar4 »

Minu sugupuus on Juhhan Ird (sündinud 30.11.1823-Tõstamaa-Eerdi talus).Ta abiellus 05.08.1845 Ann Sutt'iga Tõstamaa kirikus.Neil oli ka laps Marri Ird (1848).

Praegu elab Tõstamaal Irdt(sündinud 1926 Tõstamaa-Kõllamaa Jüri talus).

Eelmisel aastal elas ka Lõpp. Tõstamaal esineb ka nimi Hirt.
Uuritavad nimed:Sutt,Laan Tõstamaa kihelkonnast,Meister Rõugest ja Toots kuskilt Lõuna -Eestist.
yllei
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 18. Veebruar 2010, 19:31:02
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas yllei »

Tere!
Minu abikaasa on pärit Talilt. Tema isa oli pärit Tõstamaalt Kõllamaalt ja nimi oli Arkadi Irdt ja vanaisa nimi oli Augustiin Irdt. Abikaasa teab, et eestistamise ajal osa Irdte kaotasid lõpust T ära. Samast kandist peaks pärit olema ka endine vanemuislane Kaarel Ird, kellel ka T on kaotatud. Kui on täpsem huvi, siis võib kirjutada ka otse abikaasale: mart@nrg.tartu.ee

Head otsimist!
Ülle Irdt
unokiri
Postitusi: 100
Liitunud: Laupäev 10. Märts 2007, 12:22:03
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas unokiri »

Vanema põlve Tõstamaa Irtidest on palju andmeid Saagas. Vaatasin ainult 1915-1917 kogukonna nimejuhatajt, Saaga EAA.3758.1.18:98 kus on Irtisid seitse lehte täis. Usun, et ka teistes valla tokumentides leiab neid. Võib olla, et teil on need tokumendid juba labi tõõtatud ja otsite praegu elavaid, siis vabandan, aidata ei saa.
Uno.
trineli
Postitusi: 6
Liitunud: Esmaspäev 28. Detsember 2009, 09:38:12
Status: Eemal

Re: Ega kellegi sugupuus ei esine nimesid Lõpp/Irt või Ird?

Postitus Postitas trineli »

Tänud, sellest oli palju abi. Ei ma just vanu otsingi. Olemasolevaid otseseid sugulasi väga pole enam.
Vasta

Mine “Tõstamaa kihelkond”