UURIN: PARTS, UNIVER, ÕUNAPUU, REINBACH

Vasta
pairts
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 18. November 2009, 09:56:11
Status: Eemal

UURIN: PARTS, UNIVER, ÕUNAPUU, REINBACH

Postitus Postitas pairts »

Mind huvitavad: PARTSID - Johann Parts -sünd 1737 või 1739 Polli mõisas Wenneküllas, suri 1812, naine Caddry(Kadri) -sünd 1745 või 1755(täpselt ei tea), suri 1810 Pollis Puise talus. Lapsed: Kadri, Hans, Carl(Karl), Johan, Mats, Peter, Hendrik, Jaak. Kas keegi uurib Partside suguvõsa? Palun abi, et täiendada seda osa just seda vanemat osa, mis eelnevalt siia kirjutasin. Mul on puudulikud andmed Johani ja Caddry kohta, samuti nende laste kohta. Leidsin ainult 8 last.
Tiiu :(
lahtinen
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 06. August 2010, 12:18:08
Status: Eemal

Re: UURIN: PARTS, UNIVER, ÕUNAPUU, REINBACH

Postitus Postitas lahtinen »

Olen oma esivanemate uurimistöös ka leidnud Partsi Juhani. Minu emapoolsed juured on peamiselt Abjas, Pollis, Pöögles, Karksis ja Karistes, isapoolsed aga Soomes.

Kui ma ei ole rängalt eksinud siis olen saanud järgmise oksakese oma emapoolsele sugupuule:
Partsi Juhani vanaisa oli Partsi Looritsa Hans, sündinud umbes 1664 ja surnud 23.11.1744. Temal oli abikaasa Malle (1680-29.1.1748) ja vähemalt lapsed Hans (1710-24.10.1760), Juhan (sünni- ja surmaaastaid ei ole õnnestunud leida aga armulaualiste nimekirjas tema on esimest(?) korda 1744, tähendab et sünniaasta oli umbes 1724), Jaak ja Peeter. Juhanit kutsuti kohe pärast isa Hansu surma Partsi talu peremeheks, Hans ja Jaak aga olid nimekirjades Juhani vend Hans ja Juhani vend Jaak. Kunagi 1750 paiku aga Hans on saanud peremeheks ja Juhan + tema naine Ann on kadunud ära. Kas on läinud mujale või mis on juhtunud? Surnute nimekirjast neid ma ei ole leidnud. Vana Partsi Looritsa Hansu naist Mallet nimetati armulaualiste nimekirjas Juhani emaks aga kirikuraamatute puudumise tõttu ei saa olla kindel et tema oli ka Hansu, Peetri või Jaagu ema.

Vöörmünder Partsi Juhan oli Hansu poeg Hansu esimesest abielust Maretiga, vahest ka eksikombel? nimega Mari, (1715-27.11.1755 ). Pärast Mareti surma abiellus Hans veel Lilli Hansu Märt -venna lese Mallega. Personaalraamatu järgi sündis Juhan umbes 1739. Tema suri 4.1.1814. Surnute nimekirjas tema vanuseks antakse 83 aastat, mis ei klapi personaalraamatu andmetega. 1739 tundub õigemalt sest tema leeritati 1762.
Juhan oli kaks korda abielus: tema esimene naine oli Üriküla Märdi tütar Els (5.2.1744-9.2.1777 ), abiellumine 24.11.1763 ja teine Songa Peetri käli Kadri Abjast (1745-2.12.1810 ), abiellumine 10.10.1777. Minu huvi on keskendunud Juhani abielule Elsiga ja seetõttu ma ei tunne täpsemalt Kadrit puudutavat infot. Juhani ja Elsu tütar Els ja tema abikaasa Hans Suurmats Polli Otist on järgmine põlvkond minu emapoolsest sugupuust.
Teie küsimusest on möödunud juba hulk aega ja see minu info siin võibolla ei olegi enam ajakohane. Kui teie info Partsi Juhani kohta erineb ülalolevast siis palun andke teada. Äkki olen eksinud.
Univeret tunnen ka aga Univere talusid olid Mäe-Univere ja All-Univere. Minu sugulased olid All-Univerest ja võtsid endale perekonnanime Malling.


Viimati tõstatas pairts on Laupäev 22. Oktoober 2011, 13:38:10.
Vasta

Mine “Karksi kihelkond”