Uuritavad nimed Perenimi JAANUS (Lelle mõisavald)

Vasta
AnneliRoode
Postitusi: 41
Liitunud: Kolmapäev 12. Veebruar 2014, 15:43:02
Asukoht: Austria
Status: Eemal

Uuritavad nimed Perenimi JAANUS (Lelle mõisavald)

Postitus Postitas AnneliRoode »

Tere!
Minu emapoolse vanaema juured on pärit Lellest, st perenimi JAANUS on antud neile 1826 aastal. Pealiin on allapoole 1782 aastat olemas (vajab ainult pisut selgemasse vormi kujundamist :) ) ja samuti minu vanaema Melanie Jaanus (abikaasa Jaan Leppik) TEADAOLEVAD õed ja vennad.

MARI (MARIA) JAANUS Jaani t. s 11.01.1829 Lelle mõisavald, tema vallaspoeg on
ALEKSANDER JAANUS s. 01.07.1871 [LELLE vald, LELLE-KÄRU mõis, Wändra kihelkond, Pärnumaa, Liivimaa kubermang], kes abiellus 05.02.1895 MARIA Jaani tütar JAANUS (sünd. Birkfeld) s. 23.10.1872.

Minu vanaema MELANIE on eelpool mainitud ALEKSANDRI ja MARIA järetulija. Paraku on aga asjaga ka probleem, mida mina siiani läbihammustada pole suutnud. Kuna vanaema on juba surnud, siis küsida pole ka kellegi käest. Kõige vanem tädi mäletab vaid järgmist, et Aleksander oli lahkunud Lellest (aga millal???) koos perega Väätsa (aga sealt pole ma ei perekonna kirjadest, valla materjalidest ega ka õigeusumeetrikast (Türi õigeusumeetrikat on üldse vähe alates 1922??) midagi nende kohta leidnud. Väätsalt olid nad aga lahkunud (aasta jälle teadmata) Kaisma'le. Ja seal Kaisma-Kergu kandis elab veel minu tädi ja tema järeltulijad. Ka minu ema on väidetavalt Kaismal sündinud (1936) aga paraku leidsin õigeusumeetrikast ainult oma tädi sünniandmed. Kas keegi oskab anda infot, kuhu märgiti üles ja kust võiks leida sünnisissekanded (sünniregistreerimised) peale 1935-ndt aastat toonases Kaisma vallas sündinute kohta?
Ja veel paluks abi selgitamaks seda, et nimetatud ALEKSANDER JAANUS on kuni 1916 aastani kirjas LELLE õigeusumeetrika Perekonnakirjas ja seal on ribu-rada-pidi kõik TEADAOLEVAD lapsed ka, samas aga nende nimede taga on kirjas, et PIHIL POLE KÄINUD ja laste sünde LELLE AÕKsünnimeetrikas ei ole (va esimene poeg ALEKSANDER s. 1895 Lelles). Kust võiksin neid veel otsida?
Sealt ka see, miks rõhutan siin juba mitmendat korda sõna TEADAOLEVALT. Nimelt elusolevad sugulased teavad rääkida, et selle ALEKSANDRIL ja MARIAL (minu vanaema isal s. 1871) oli kokku 9 last olnud - 6 poega ja 3 tütart. Aga 2 poega pole ma leidnud. On teada ALEKSANDER (s.1895), JOHANNES (s.1897), JAKOB (s.1899), MARIA (s.1902), ELISABETH (s.1903), MELANIE (s. 1907) ja minu poolt leitud (kellest elavatel sugulastel pole aimugi olnud ja kelle saatusest ei tea rohkem midagi) VIKTOR (s. 1910).

Aga kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes seda nime on uurinud, siis olen valmis jagama oma olemasolevaid materjale ja tänulik igasuguse info eest, mis perenimega Jaanus seotud.

Juba ette tänulik,
Anneli Neumann-Roode
anneli.roode@facebook.com
Vasta

Mine “Vändra kihelkond”