Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Vasta
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas Juta Märtin »

Mustjala kihelkonnast (Abula) - Niitvägi, Raaper
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Minu uurimusse on lisandunud selline inimene nagu Reet Pa(a)per - sündinud 21.07.1836 Ohtjas (Mustjala kihelkonnas)
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Juta Märtin »

Tere Andrus A

Minu uurimuses on täpselt sama sünnidaatumiga Reet Raaper - 21.07.1836, isa Ado (Alexei) Raaper, ema Ingel (Elena),
Reet abiellus 25.11.1856 Thomas Petersoniga,
kuid minu uuritav liin läheb Reet Raaperi onu Frido (Feodor Rapper) Raaper liinis - Frido tütar Anna Raaper (s.04.11.1866, vkj. 23.10.1866) on minu vana-vana-vanaema, abiellus 31.01.1888 Irodion (Rodion, Riidik) Niitvägiga, elasid Mustjalas, Abula külas

Tervitades Juta Märtin :)
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Tere jälle

Aga kas Ado (Alexei) ja Frido (Feodor) Raaperite kohta ka sünnidaatumeid saadaval on :wink: ?

Ma pakuks, et uued nimed Alexei ja Feodor on neile antud 19sajandi 60, 70ndatel seoses usuvahetusega? Kas ma eksin?
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Juta Märtin »

Tere Andrus A

Jah, tõesti uued nimed: Alexei ja Feodor on pandud siis kui nad vahetasid usku - läksid ap. õigeusku.
Frido (Feodor Rapper) Raaper on sünd. 10.01.1827 http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 02&curr=52

ja Ado (Alexei) Raaper on sünd. 16.06.1816 http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 1&curr=134

Tervitades Juta
Kairit Henno
Postitusi: 3
Liitunud: Reede 02. Jaanuar 2009, 02:36:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Maria Raaper

Postitus Postitas Kairit Henno »

Kusagilt Mustjala kandist olevat olnud kolm õde, neist kahe nimed olid lugude põhjal Maria Raaper ja Liisa (Sompa), aeg kusagil 1880ndad arvatavasti, sest jutt on mu vanaema (sünd. 1918) vanaemast ja tema õest. Nende kolme pilt täitsa olemas.
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: Maria Raaper

Postitus Postitas Juta Märtin »

Kairit Henno kirjutas:Kusagilt Mustjala kandist olevat olnud kolm õde, neist kahe nimed olid lugude põhjal Maria Raaper ja Liisa (Sompa), aeg kusagil 1880ndad arvatavasti, sest jutt on mu vanaema (sünd. 1918) vanaemast ja tema õest. Nende kolme pilt täitsa olemas.
Tere Kairit ! :)

Kas Sul on teada ka Maria ja Liisa sünnidaatumid ning isa-ema nimi,
siis saan vaadata, ehk leian oma andmete hulgast midagi? :)

Tervitades ja Head Uut Aastat soovides Juta
marta
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 14. Veebruar 2009, 13:54:02
Status: Eemal

Postitus Postitas marta »

Kuna siit käib läbi nimi Raaper panen ühe pildi. Võibolla mõni tunneb ära oma esivanema. Pildil on Aleksander Raaper(i) ja tema õde (nime ei tea). Ühe Aleksandri leidsin Leisi kandist, sündinud 1904. a. Vanuse poolest sobiks, kuid ei tea, kas on pildilolev.
Infot võib saata ka e-mailile alicem@solo.ee

Pilt
Pilt
kiilike
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 15:02:11
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas kiilike »

Minu vanaisal oli vend Aleksander ja kui õigesti aru saanud olen siis veel üks vend. Pärit olid nad Leisist. Aga see Aleksander läks sõtta ja sai surma. Õde tal ei olnud, küll aga pruut.
Vanavaisal oli kolm venda kellest vähemalt üks läks Mustjala kihelkonda. Üks vendadest abiellus 2x, naise mõlemast abielust lapsed said Raaper(i) perekonnanime.
Millal ja miks ühel osal on i perekonnanime lõpus ja miks teisel osal mitte, seda ei tea ..
marta
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 14. Veebruar 2009, 13:54:02
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas marta »

Pildilolev naisterahvas peaks olema Aleksandri õde,nii on keegi kirjutanud pildi tagaküljele.
Kiilike,kas teil on mõni sünniaasta ja nimi ka välja pakkuda.Võibolla kellelgi on veel teada mõni
Aleksander Raaper(i),kelle sünniaasta jääb 1900 kanti.
kiilike
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 15:02:11
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas kiilike »

Minu vanaisa nimi oli Gustav ja elas Pahilas aga vaevalt see aitab. Aastanumbrid ja nimed on keerulised st võimatu anda, sest vanaisa poolsest suguvõsast pole sisuliselt midagi teda. Õde uurib rohkem vanaema poolt (Jurkatam).
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

Veel üks link Raperite kohta.
Saaga EAA.3135.1.49:387
marta
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 14. Veebruar 2009, 13:54:02
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas marta »

Leitud andmete järgi peaks pildil olev mees olema Leisist Aleksei Raaperi(1908),õde vist
Ljubov(1911).Üks vendadest ka Aleksander(1904).On mindud ap.õigeusku ja ühest poisist
Pridost(1897) on saanud Fjodor,ema Miinast Melania(1874).Pilditaguste kirjadega on asi
segasevõitu,kuna Aleksei on pikendatud Aleksandriks.
Marko
Postitusi: 4
Liitunud: Pühapäev 14. Märts 2010, 19:28:03
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas Marko »

Tere.
Otsin juuri. Vanaisa Heimar Raaperi. Sünd 4 sept. 1925 surnud 18 mai. 1955. Tean et tal oli vend Endel. Ja nende isa Priidu (elas Saaremaal Kallemäel) Raaperi ja nende ema Marie Raaperi( Jüri tütar neiuna Wapper) Ja Priidul oli veel kaks last Voldemar kes sai surma 1944 Sõrve lahingus ja Alvine(Elvine) kes suri 3 kuu vanuselt 19 dets 1923. Priidul oli vend kes elas Haapsalus Aleks.
marta
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 14. Veebruar 2009, 13:54:02
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas marta »

See Priidu võib olla minu otsitava Aleksei/Aleksandri vend.Prido-Fjodor-Priidu.Ema
Miina/Melanie,lastel isa nimed puudu.Vanaisa vist Peeter 1823,vanaema Ingel(esimene
naine Tina)
Marko
Postitusi: 4
Liitunud: Pühapäev 14. Märts 2010, 19:28:03
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas Marko »

See võib tõesti olla see Priidu Raaperi Tema naine oli Marie Wapper kellega tal olid 3 last
pihlakamari
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 24. November 2010, 09:41:11
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas pihlakamari »

:?: Uurin siin ka oma vanaema juuri ja pean tõdema ,et olen suures ummikus ja segaduses.Oli küll Mustjalas(Ohtjas) 3 õde-Marie(teistele õdedele vist poolõde),Elisabeth,Zinaida(1905)Raaper`id.Zinaida sünnitunnistuse koopia on alles,kus on arusaadav ,et isa oli Mihhail Raaper(27.sep.1866) ja ema Melanie Raaper(6.jaan.1862).Vanem tütar Marie abiellus ja sai perenimeks Kivi,neil sündis tütar Adeele kivi,kes suri vanatüdrukuna Kuressaares.Teine tütar Elisabeth tuli mandrile ja läks peigmehele Canadasse järgi ja sai perenimeks Pillmann.Noorem õde Zinaida(Siina)-minu vanavanaema tuli samuti mandrile ja temast sai AAvik.
Et kas kellelgi ühtivad Mihhail(vist veel liig nimi Ado või Ago) või Melanie kohta,asi läheb segaseks ja ei oska edasi niidi otsi kokku panna,nagu mõni lüli oleks puudu.Mul on muidu Melaniast ja tütardest fotod.Äkki oskab keegi mind edasi või õigemini tagasi aidata. :?:
marta
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 14. Veebruar 2009, 13:54:02
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas marta »

Tere.
Kas võib olla et Mihhail oli algselt Mihkel(kui oli usuvahetus?)
Mustjalas nätab et 1866 sept.on sündinud poiss nimega Mihkel.
Vanemateks Ado Raper ja Marri(Jürrison).Ehk on abi.
pihlakamari
Postitusi: 3
Liitunud: Kolmapäev 24. November 2010, 09:41:11
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas pihlakamari »

Suur tänu Sulle Marta,kell tiksub varsti süda-ööle ja ma saan rahulikult magama minna.Sain kinnitust oma vana-vana-vanaisa kohta ja tema emast polnud mul õrna aimugi.Veel kord AITÄHH!11 :) :) :)
Elen1
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 27. Märts 2017, 09:54:03
Status: Eemal

Re: Uuritavad perekonnanimed Niitvägi ja Raaper

Postitus Postitas Elen1 »

Tänapäeval peaks ka seal Mustjala kandis veel Raapereir olema..
Igatahes tean Tartus elavat aga vahel sugulastel abiks käivat Harri Raaperit-40-50a mees.
Kui vaja võin ta tel nr otsida
Vasta

Mine “Mustjala kihelkond”