Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas ontser »

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,896,135,0" onclick="window.open(this.href);return false; minu ühe kauge esivanema sünd aga kohe kõrval lehel on samade vanemate 10 päevase vahega sündinud poeg....kas selliseid olukordi on ennegi ette tulnud?
Katsa
Postitusi: 3751
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas Katsa »

Teoreetiliselt on see võimalik, s. t. kaksikute pikk sünnivahe. Kuid minu meelest antud juhul on tegemist erinevate peredega. Ma pakun, et esimene isa on Mihkel, teine isa on Mart. Mõlemal on naine Mari ja mõlemad on Sussi Mardi pojad.
Katrin H.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas ontser »

Ma ise vaatasin ka,et äkki on Mihkel aga kuna ma Sussi Mardil leidsin üsna palju lapsi aga nende hulgas ei olnud Mihkel´i nimelist ja samuti ei jäänud silma abielusid otsides Sussi Mardi p. Mihklit...
maili.tapu
Postitusi: 8
Liitunud: Teisipäev 27. Jaanuar 2009, 10:31:01
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas maili.tapu »

10 päevase vahega kaksikuid pole leidnud aga 6 päevase vahega kaksikud tüdrukud olen leidnud. Nende sünd: Saaga EAA.1216.1.24:71?772,598,145,146,0 personaalraamatust: Saaga EAA.1216.1.273:218?928,747,177,46,0 leerinimekiri: Saaga EAA.1216.1.269:27?88,1513,749,103,0
Mõtlesin, et see pole võimalik aga nii ma nendest raamatutest välja loen. Kas keegi on leidnud veel pikema vahega kaksikuid? Oleks huvitav teada:)
Maili.
Minu esivanemad: Adamson, Anderspuk/Andrespuk, Neitov, Idavain, Liideman(n), Oskar, Sepman, Ruukholm, Kruusval, Kalholm, Hark, Ratsov, Aaman, Reimund, Märts, Mikenberg, Pommer, Worsberg (Kuusalu), Hinterfeldt (Harju-Madise), Niinperk (Haljala)
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas whosol »

Mul üks juhtum, milles ma pole päris kindel, mida arvata. Mõldri Jaani poeg Madise poeg Hannus ristitakse 1715. aasta III advendil: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,916,232,0" onclick="window.open(this.href);return false;.
Mõldri Jaani poeg Madise tütar Kai ristitakse 1716. aasta 29. veebruaril: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1002,220,0" onclick="window.open(this.href);return false;.

Muidugi võib olla, et on erinevad Mõldri Jaanid ja Madised, kuigi pole nagu kohanud samanimelisi. Võimalik, et lapsed lihtsalt ristiti erinevatel aegadel? Või oli esimene laps lihtsalt ristimata jäänud ja ristiti hiljem.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas anu.jarv »

Minul vanavanaema vennad, kohe kindlasti kaksikud ja vahe 5 päeva http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=TLA. ... 2158,296,0" onclick="window.open(this.href);return false;
LauriKreen
Postitusi: 73
Liitunud: Kolmapäev 20. Jaanuar 2010, 08:29:01
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas LauriKreen »

Kuidas ikka on kaksikud defineeritud? Millise sünniaja erinevuseni see kehtib? Kas 30 tunnise vahega sündinud õde ja vend on ikka kaksikud? Aga nädalase vahega (nagu 1935 novembris Tartumaal, Arulas, Pringis) - tütarlaps sündis pühapäeval ja poisslaps alles järgmisel reedel?
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas anu.jarv »

Minu meelest ei mängi sünniaeg mingit rolli, kuigi EKSS annab definistiooniks "üks kahest sama ema korraga sünnitatud järglasest", oluline on see et nad ühel ja samal ajal ema kõhus kasvanud.
maili.tapu
Postitusi: 8
Liitunud: Teisipäev 27. Jaanuar 2009, 10:31:01
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Re: Kas 10 päevase vahega kaksikud???

Postitus Postitas maili.tapu »

Kaksikud on ühest rasedusest sündinud järglased. Arvan, et mitme päevane või nädalane sünniaja erinevus ei tähenda, et nad poleks kaksikud.
Maili.
Minu esivanemad: Adamson, Anderspuk/Andrespuk, Neitov, Idavain, Liideman(n), Oskar, Sepman, Ruukholm, Kruusval, Kalholm, Hark, Ratsov, Aaman, Reimund, Märts, Mikenberg, Pommer, Worsberg (Kuusalu), Hinterfeldt (Harju-Madise), Niinperk (Haljala)
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”