Flage e. kirm

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Flage e. kirm

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kas keegi omab andmeid, mis tõbi on flage e. krambid e. kirm. Toksin hetkel äralahkumise põhjuseid sisse ja pea kõik tited on antud põhjusel surnud?
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.

Re: Flage e. kirm

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Üks väike teade siin: http://herba.folklore.ee/?menu=haiguse&hid=203" onclick="window.open(this.href);return false;
Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.

Ma tänan, kuid mu posti küsimus oli pigem selles, et mõista selle tõve olemust ja nähtusid, mitte et ma seda ravida tahtnuks :wink: .
Tervitades,
Uku

Postitus Postitas Katsa »

See on "laste epileptilised krambid". Krampide tekkepõhjuseid on väga palju, kirikuraamatus võib surmapõhjusena küll kirjas olla "krambid", kuid ega selle järgi pole võimalik teada saada, millisesse haigusesse tegelikult surdi.
Katrin H.
Uku.Velbri

Tänud. Kuna 99% tittedest suri flagesse, siis hakkas pisut huvitama.
Katsa kirjutas:... kuid ega selle järgi pole võimalik teada saada, millisesse haigusesse tegelikult surdi.
Tänan vihje eest ... aga ega mul tegel't nii heledad juuksed polegi kui välja paistab :D .
Tervitades,
Uku

Postitus Postitas inga.ligi »

Ma pakun,et selle diagnoosiga läksid hauda kõik need lapsed,kes ei olnud mingil põhjusel elujõulised -oli see siis mis iganes sisemine viga,kes neid uuris.Tugevamad jäid ellu,looduslik valik töötas.
Kui oli silmaga nähtav arenguhäire,siis pandi see kirja ja kui suri kõrgesse palavikku,siis oli tõenäoliselt kopsupõletik või mõni levinud nakkushaigus.Neid üldiselt tunti - enamasti rõuged,sarlakid,difteeria,düsenteeria.Kui midagi muud ei osatud tuvastada ja enne surma tekkisid krambid,siis sellest ka diagnoos kirikuraamatus.Nii lihtne see ongi.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”