Välisriikide arhiividest info otsimine

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Mareli
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 31. Mai 2021, 09:15:05
Status: Eemal

Välisriikide arhiividest info otsimine

Postitus Postitas Mareli »

Tere!

Vajan abi välisriikide (täpsemalt Leedu ja Venemaa) arhiividest info otsimisel. Ehk keegi oskab aidata järgmisi andmeid leida või siis oskab kasvõi mingi niidiotsa anda, kust ja kuidas võiks uurida :)

1. Klaipeda, Leedu
Sks k Memel. Otsitava nimi: Adolph Ziehr
Tahaks leida kõikvõimalikku infot, sh sünd, surm, abielud, lapsed.. Tean ainult, et elas Klaipedas. Ei tea, et tal oleks oma lapsega kontakt säilinud. Mul on kodus mitmeid tema poja perekonna kirju ja postkaarte, aga temaga seoses pole ainsatki..
Tema poeg on Karl Emil Wilhelm Ziehr (sünd 12.07.1853, Memel; surn 12.02.1941, Võru). Kolis 1870ndatel Tartusse, kus ta ka 1877 abiellus. Sealt alates on tema elukäik teada. Õdedest-vendadest ei tea kahjuks midagi.

2. St Peterburg, Venemaa
Kunagine Petrograd. Otsitavad: Nikolai Nikolajev ja Aleksandra Aleksejev
Tahaks samuti leida kõikvõimalikku infot. Tean ainult, et nende poeg Nikolai Aleksejev sündis 29.04.1901 Petrogradis ning taganes 1920ndatel valgekaartlastega Eestisse, kuhu ta ka hiljem elama jäi. Mingit kontakti tal oma vanematega pole minu teada peale seda olnud.

Kui keegi oskaks mõne niidiotsa kätte juhatada või ehk on kellelgi lausa nt Peterburi meetrikaraamatuid, siis oleksin tänulik, kui minuga ka neid jagataks. Need harud on minu sugupuust veel ainsana puudu :(
Ja no kui päris aus olla, siis sooviks leida veel ka nende inimeste vanemaid ja vanavanemaid jne, et ülevaade põhjalikum oleks :)

Mulle võib kirjutada ka meili peale: mareli.kivi@gmail.com

Suur aitäh juba ette! :)
jussK
Postitusi: 1033
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: Välisriikide arhiividest info otsimine

Postitus Postitas jussK »

2. Tegemist ilmselt õigeusu taustaga, 1901a Peterburi õigeusu meetrikaid on Peterburi arhiivis küll, ainult, et neid kogudusi on seal miljon. pealegi on tegemist väga tavaliste nimedega seega tõenäoliselt leiab meetrikatest rohkem kui 1 sobivuse. Digitud meetrikad on rahaeest nähtavad siin: https://spbarchives.ru/paid_access/cgia_documents

ps. see on ilmselt olemas, või ongi kogu teada olev info saaddud siit :)
https://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=ERA ... ,295,302,0
Mareli
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 31. Mai 2021, 09:15:05
Status: Eemal

Re: Välisriikide arhiividest info otsimine

Postitus Postitas Mareli »

Suur aitäh vastuse eest! :)

See viimane link on tõepoolest see, kust olen puuduvaid infokillukesi leidnud, ülejäänu pärineb koduarhiivist :D
Üks infokild, millega ma ei oska hetkel miskit peale hakata on see, et tal olevat olnud juured Doni kasakate seas, aga seda Petrogradiga kuidagi seostada.. :roll:

Aga jah, paratamatult tundub see justkui nõela otsimine heinakuhjast. Ja ma kujutan ette, kui aja- ning rahamahukaks kogu see asi võib minna.. Ega ei oska soovitada, mis meetrikatest alustada võiks ja mis esialgu pigem kõrvale jätta? :)
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”